کد خبر: ۲۴۹۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
رئیس قوه قضائیه گفت: همه باید کمک کنند تا نرخ جرم پایین بیاید و تکرار جرم نداشته باشیم و هرکس به زندان افتاد به جامعه برگردد.
به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی صبح روز شنبه دوم اسفندماه ۹۹ در سفر به یاسوج و در بازدید از زندان یاسوج افزود: نباید مجازات حبس داشته باشیم و جایگزینی مجازات حبس وظیفه قانونی و شرعی است اما وقتی چاره‌ای نداشته باشیم باید به حبس روی بیاوریم.

وی بیان کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند زندان باید آموزشگاه نیکی‌ها باشد، درخواست من این است که با همه توان به اصلاح مجرمین روی بیاوریم.

رئیسی تصریح کرد: زندان باید جایی برای اصلاح مجرمین باشد که مانند دادرسی یک وظیفه مهم است.

وی با بیان اینکه همه باید به این امر کمک کنند تا نرخ جرم پایین بیاید و تکرار جرم نداشته باشیم، گفت: عملکرد یک سرباز که حقوق خود را برای آزادی یک زندانی هدیه کرده قابل تقدیر است و این یک احساس خوب است. همه ما از این اقدامات باید انجام دهیم که علاوه بر خداخواهی دیگرخواهی را در دستور کار قرار دهیم.

رئیسی افزود: در همه نقاط کشور به دنبال جابه‌جایی زندان‌ها از کالبد شهرها به مکان‌های دیگر هستیم تا نقاط فعلی محلی برای ارائه خدمات اجتماعی باشد.

وی در خصوص جابجایی زندان یاسوج نیز تصریح کرد: آماده‌ایم در صورت همکاری سایر مسئولان مرتبط این زندان را به مکانی دیگر منتقل کنیم تا از این مکان برای خدمات شهری و خدمت به مردم استفاده شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری