کد خبر: ۲۴۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از سه کشور اروپایی عضو برجام خواست به "بازداشت خودسرانه" شهروندان ایرانی به اتهام "اقدام قانونی" آنها در نادیده گرفتن "تحریم‌های غیرقانونی" آمریکا پایان دهند.
به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه در توئیتر نوشت: «سه کشور اروپایی عضو برجام دغدغۀ حقوق بشر دارند؟»

باقری‌ کنی در ادامه این توئیت آورده است: سه کشور اروپایی به "بازداشت خودسرانه" شهروندان ایرانی به اتهام "اقدام قانونی" آنها در نادیده گرفتن "تحریم‌های غیرقانونی" آمریکا پایان دهند.

وی در پایان به نام دو شهروند ایرانی بازداشت شده توسط کشورهای اروپایی به نام «سجاد شهیدیان» و «حمید کیاستی» اشاره کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، «سجاد شهیدیان» به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا، به درخواست نظام قضایی آمریکا توسط کشور انگلیس بازداشت شد و به ایالات متحده مسترد شد. شهیدیان مدیر یک صرافی اینترنتی به نام "پیمنت ۲۴" بود که برای شهروندان داخل ایران که به دلیل تحریم‌های غیر قانونی آمریکا امکان هیچگونه تبادل مالی با جهان نداشتند، امکان پرداخت اینترنتی یا حواله پول را فراهم می‌کرد. او به دلیل این کسب و کار به ۲۳ ماه زندان محکوم شده است.

حمید کیاستی نیز به اتهام دور زدن تحریم، توسط کشور هلند بازداشت شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری