کد خبر: ۲۴۹۵۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ١۴ نفر افراد در پی وقوع زمین لرزه در مرز بین کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان خبر داد.
مجتبی خالدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره تعداد مصدومان ناشی از زمین لرزه ۵.۶ ریشتری که حوالی ساعت گذشته در مرز بین استان‌های اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد رخ داد اظهار کرد: تاکنون ۴ نفر در سمیرم و ١٠ نفر در دنا به خاطر ترس و فرار از زمین لرزه دچار مصدومیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه این زمین لرزه یک پیش لرزه و تا کنون یک مورد پس لرزه داشته است گفت: به دانشگاه‌های اصفهان و یاسوج اعلام آماده باش شده و ۱۰ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس از اصفهان و ١٠ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از یاسوج مستقر هستند. جلسه شورای مدیریت بحران نیز تشکیل شده است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار کرد: بر اساس اعلام مرکز هدشار سریع سازمان هواشناسی بارش سنگین برف و باران در مناطق تحت تاثیر زمین لرزه طی ۴٨ ساعت آینده ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه از مصدومیت ٢۴ نفر ناشی از ترس و فرار خبر داد و گفت: ۲۴نفر، ۴ نفر در سمیرم و ۲۰ نفر در دنا دچار مصدومیت شدند.

وی افزود: به مرکز بهداشت شهر سی سخت آسیب وارد شده است و شاهد ترک خوردگی جزیی ۴۷ واحد مسکونی در بخش پادنا شهرستان سمیرم هستیم.

ریزش یک تونل در محور یاسوج به اصفهان/ زمین لرزه تا کنون کشته نداشته است


سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: زمین لرزه سی سخت تا کنون فوتی نداشته است.


 به گزارش ایسنا مجتبی خالدی اظهار کرد: ساعت ٢٢:٠۵ دقیقه زمین لرزه ای با قدرت ۵.۶ ریشتر در عمق ١٠ کیلومتری زمین محدوده سی سخت در مرز بین استان اصفهان و کهگیلویه و بویر احمد را لرزاند. وی ادامه داد: بیشتر گزارشاتی که ما دریافت کردیم از سی سخت بود و الان خرابی ها را در شهر سی سخت شاهد هستیم که باعث مصدومیت تعدادی از هموطنان ما شده است.

وی افزود: خوشبختانه تا به این لحظه فوتی در این محدوده نداشتیم. در مجموع حدود ٩٣ شهر و روستا در محدوده زمین لرزه وجود دارد که ۶۶ هزار نفر ساکن هستند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: پادنا، قاسملو، کهنگان احتمالا بیشتر آسیب در معرض خطر را داشته باشند.

وی گفت: یک ریزش تونل را هم در محور یاسوج به اصفهان گزارش کردند. خالدی تاکید کرد: ۴٠ دستگاه آمبولانس و چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس را در استان اصفهان، کاشان، شهر کرد و یزد در آماده باش نگه داشتیم و در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ١٠ آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس مستقر است.
وی افزود: مشابه این زمین لرزه اردیبهشت ٩٧ رخ داد که ١٠۵ مصدوم بر جای گذاشت. در حال آمادگی اعزام بیمارستان صحرایی و تجهیز بیمارستان تحت‌تاثیر هستیم، امیدواریم تعداد مصدومان کم باشد.

تکمیل می‌شود
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری