کد خبر: ۲۴۷۳۲۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
کمیته ملی پارالمپیک لیست نهایی رشته های اعزامی به بازی های توکیو را اعلام کرد.

به گزارش اعتدال، محمد تابع، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و هادی رضایی، سرپرست کاروان جمهوری اسلامی ایران در بازی های توکیو 2020 آخرین تمهیدات و تصمیمات اتخاذ شده در خصوص ورزشکاران اعزامی ایران را در نشست خبری اعلام کردند.

بعد از وقفه چندماهه در نهایت کمیته ملی پارالمپیک در خصوص تیم های اعزامی به توکیو تصمیم  نهایی را اتخاذ کرد.

براین اساس ورزشکاران ایرانی در رشته های زیر به توکیو اعزام می شوند:

تیروکمان، تیراندازی، وزنه برداری، والیبال نشسته بخش مردان، بسکتبال با ویلچر مردان، قایقرانی کانو، جودوی نابینیان، دوومیدانی و پاراتکواندو.

با اعلام هادی رضایی هیچ کاهشی در تعداد ورزشکاران صورت نمی گیرد و فقط از تعداد همراهان  کاروان نظیر کادر فنی، خبرنگاران کاسته خواهد شد.

سرپرست کاروان ایران با بیان اینکه کمیته هیچ تعللی برای فراهم کردن تجهیزات نداشته است، اظهار کرد: مشکل تجهیزات وجود ندارد و برای مثال برای شهلا بهروزی قایق تهیه شده اما خود گمرک برای ترخیص آن وضعیت را دچار مشکل کرده است. این قایق سال پیش خریداری شده اما پنج ماه است در گمرک تهران معطل شده!

هادی رضایی در پاسخ به سوال خبرنگار جی پلاس مبنی برتمهیدات کمیته ملی پارالمپیک برای حفظ سلامت ورزشکاران به ویژه در شرایط همه گیری ویروس کرونا گفت: وضعیت پزشکی افراد شرکت کننده در توکیو به صورت مرتب رصد می شود. در جلسه روز گذشته نیز مصوب شد که از طرف ورزشکاران خوداظهاری انجام شود و به محض اینکه ورزشکاری احساس بیماری کرد به ما اعلام کند. ما صد درصد مشکلات ورزشکاران را از نظر مالی و بیماری برطرف می کنیم و هر تمهیدات لازمی که باشد انجام می دهیم . این فقط مختص کووید 19 نیست بلکه به تمام بیماری ها اختصاص دارد.

رضایی درباره تیم فوتبال پنج نفره ایران به پارالمپیک نیز گفت: اگر تیمی انصراف دهد حتما تیم اعزام می شود. ما امیدوار هستیم به مانند ریو که در ماه های پایانی اعزام تیم قطعی شد دوباره این اتفاق رخ بدهد و ما بتوانیم بازهم مدال بگیریم.

او در پایان صحبت های خود گفت: هنوز تصمیم گیری در خصوص پرچمدار صورت نگرفته و در زمان مشخص معرفی می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری