کد خبر: ۲۴۷۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶
دموکرات‌های آمریکایی بار دیگر کنترل مجلس نمایندگان را از آن خود کردند، اما این بار از میزان اکثریت آن‌ها در این مجلس کنگره کاسته شده و این اهرم فشاری را در اختیار جمهوری‌خواهان قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا،‌ به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، حزب دموکرات در انتخابات سوم نوامبر کنگره، کرسی‌های بسیاری را در مجلس نمایندگان به جمهوری‌خواهان واگذار کرد و از میزان اکثریت آن‌ها کاسته شده است.   

براساس گزارش روز سه‌شنبه آسوشیتدپرس، دموکرات‌ها تاکنون با کسب ۲۱۸ کرسی به اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا رسیده‌اند، اما نسبت به انتخابات گذشته، عملکرد ضعیف‌تری از خودشان به نمایش گذاشته‌اند. جمهوری‌خواهان هم تاکنون به ۲۰۱ کرسی دست یافته‌اند.

از مجموع ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان آمریکا که در انتخابات سوم نوامبر به رای گذاشته شد، تکلیف ۴۱۹ کرسی مشخص شده و وضعیت ۱۶ کرسی دیگر هنوز مشخص نشده است.

در کنگره قبلی، کنترل مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۷ نماینده بیشتر در اختیار دموکرات‌ها بود. بخشی از کرسی‌هایی که به تازگی در کنترل جمهوری‌خواهان قرار گرفته است، در سال ۲۰۱۶ هم در اختیار آن‌ها بود.

در همین حال رقابت در سنا همچنان ۴۸ به ۴۸ باقی مانده است. ۴۸ کرسی دموکرات‌ها شامل دو نیروی مستقل می‌شود. از مجموع ۳۵ کرسی از 100 کرسی این مجلس که در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ به رای گذاشته شد، فقط تکلیف ۳۱ کرسی روشن شده است.عملکرد جمهوری‌خواهان در رقابت مجلس نمایندگان آمریکا بهتر از حد انتظار بود. کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا و همکاران ارشد او در حال طراحی برنامه‌هایی هستند تا میان دموکرات‌ها تفرقه‌افکنی کرده و در صحن این مجلس اخلال ایجاد کنند.

استیو اسکالیس،‌ هماهنگ‌کننده اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا هم گفته است: ما از هر ابزاری برای مبارزه با اصول محافظه‌کاری و نبرد علیه سوسیالیست‌ها استفاده می‌کنیم. و اکنون تعداد نیروهای محافظه‌کار بیشتری وارد می‌شوند که مایل هستند بخشی از آن مبارزه باشند.

انتهای پیام  
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری