کد خبر: ۲۴۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
اگر مورد نظر شما برای فروش خودروی دست‌دوم در میان 3 خودروی شاسی‌بلند معرفی‌شده زیر است، می‌توانید با آگاهی از مشخصات، مزایا و معایب هر یک که در محدوده قیمتی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی هستند فروش پرسود و بهتری را برای خود رقم بزنید.
در حال حاضر رکود تورمی در تمامی بخش‌های مختلف اقتصاد کاملاً مشهود است. بازار خرید و فروش خودرو نیز از این قضیه مستثنی نیست. اما در همین شرایط نیز می‌توان در فروش خودروی دست‌دوم و یا خرید آن موفق عمل کرد. فقط نیاز به آگاهی و اطلاعات کافی در زمینه قیمت منطقی و روز خودروی مورد نظر و مشخصات کامل آن دارید. از سوی دیگر ممکن است قصد فروش خودرو داشته باشید و عده‌ای در این بازار آشفته با شیطنت شما را در دچار۴ اشتباه محاسباتی کنند و قیمت بسیار کمتر از قیمت واقعی روز را به شما پیشنهاد دهند. در نتیجه شما در خرید بعدی و یا رفع نیازهای دیگر دچار کمبود نقدینگی خواهید شد. اگر مورد نظر شما برای فروش خودروی دست‌دوم در میان 3 خودروی شاسی‌بلند معرفی‌شده زیر است، می‌توانید با آگاهی از مشخصات، مزایا و معایب هر یک که در محدوده قیمتی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی هستند فروش پرسود و بهتری را برای خود رقم بزنید.

با 500 تا 600 میلیون کدام شاسی بلند را بخریم؟

جک S3 اتوماتیک مدل ۹۸ - قیمت 535 میلیون

جک اس ۳ خودروی چینی است که در سال ۲۰۱۴ در کشور چین ساخته و عرضه شد و البته بعد از مدتی به بازارهای بین‌المللی معرفی‌شده و در کشورهای درحال‌توسعه عرضه آن صورت گرفت. این خودرو در سال ۱۳۹۶ برای اولین بار توسط این کرمان خودرو وارد ایران شد و دارا بودن امکانات رفاهی و ایمنی متعدد این خودرو موجب شده که فروش خودرو در بازار ایران به‌خوبی صورت گیرد.

 نمای ظاهری اتاقک خودرو زیبا بوده و خصوصیاتی دارد که موجب شده این کراس چینی، جذاب ارزیابی شود. ارتفاع مناسب از سطح زمین، دارا بودن پنجره‌های بزرگ و مواردی دیگر در این زیبایی شریک هستند. البته ممکن است برخی خریداران داشتن پنجره‌های بزرگ جلو را ناهماهنگ با این کراس اوور کوچک بدانند. موضوع دیگر اینکه عده‌ای معتقدند هرکدام از قسمت‌های خودرو به زیبایی و خوبی طراحی‌شده است، اما جمع همه این موارد در کنار هم در این شاسی‌بلند همخوانی چندانی باهم ندارد و توی ذوق می‌خورد. همان‌طور که گفتیم این موضوع کاملاً سلیقه‌ای است و بستگی به نوع نگاه و سبک و سلیقه شما دارد.

 در بیان تجهیزات رفاهی جک s۳ اتوماتیک می‌توان به مواردی چون کروز کنترل، روکش چرمی صندلی و فرمان برقی، بلوتوث، سیستم نمایش فشار باد تایر، چراغ روشنایی در روز و... اشاره کرد. از سوی دیگر این خودرو ازنظر ایمنی توسط موسسه تست تصادف چینی CNCAP ارزیابی‌شده و ۵ ستاره ایمنی از کشور چین دریافت کرده است. اما شاید نتوان چندان به این ستاره‌ها در مونتاژ کرمان خودرو اعتماد کرد. کاهش تعداد کیسه‌های هوا در نسخه تولیدی کرمان خودرو به دو عدد باعث کاهش ایمنی سرنشینان خواهد شد. درحالی که در نسخه اصلی تعداد بیشتری کیسته هوا تعبیه شده بود.

 از دیگر فاکتورهای ایمنی ترمز کمکی هیدرولیکی، سامانه کنترل ایستایی در سربالایی و سیستم پایداری الکترونیکی است که در خودرو جک S3 به‌کار رفته است.

در بیان خصوصیات فنی خودرو می‌توان به موتور ۴ سیلندری با قدرت ۱۰۷ اسب بخار و ۱۵۵ نیوتن متر گشتاور اشاره نمود. همچنین مصرف سوخت ترکیبی ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف کم و به‌صرفه نسبت به حجم این کراس اوور محسوب می‌شود. اگر قصد خرید و فروش خودرو در محدوده قیمتی ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان دارید؛ جک اس ۳ می‌تواند گزینه مناسبی نسبت به برخی رقبایش در این محدوده قیمتی باشد.

جک S5 دنده‌ای اتوماتیک مدل 96_ قیمت 600 میلیون

 شاسی‌بلند چینی بعدی جک S5 است که یک ;VHS کوچک و جمع‌وجور محسوب می‌شود و در سال ۱۳۹۳ توسط کرمان خودرو وارد ایران شد.  تجهیزات رفاهی و ایمنی به‌کاررفته در خودرو شامل مواردی چون کنترل ایستایی در سربالایی، دوربین عقب، بلوتوث، سیستم صوتی با ۶ عدد بلندگو، نمایشگر، اتولایت، ۴ عدد کیسه هوا، آینه‌های جانبی با تنظیم برقی، صندلی برقی راننده شش‌حالتی، فرمان برقی دو حالته، مه شکن جلو و عقب، کنترل سرعت در سرازیری، اتولایت، نمایشگر و... است.

 همچنین در بحث ایمنی نیز این خودرو ۵ ستاره ایمنی موسسه تست تصادف سCNCAP را در کارنامه خود دارد و علاوه بر آن دارای ترمز کمکی، کمربند ایمنی پیش کشنده، حسگر فشار باد تایرها، حسگر پارک جلو و عقب، ترمز ABS و EBD و پشت‌سری فعال است.

 ظرفیت و گنجایش اتاقک خودرو نیز مطلوب می‌باشد و گنجایش ۵ نفر سرنشین بزرگ‌سال را به‌راحتی دارد و علاوه بر آن فضای صندوق‌عقب نیز بزرگ در نظر گرفته‌شده و باعث شده این کراس اوور تبدیل به یک خودرو مناسب سفر و خانواده باشد.

با 500 تا 600 میلیون کدام شاسی بلند را بخریم؟

 بیسو T3EX مدل ۹8 - قیمت ۵۳۰ میلیون تومان

 شرکت سیف خودرو در سال ۱۳۹۷ اقدام به واردکردن این مدل کراس اوور چینی به ایران کرد. البته شرکت سیف خودرو و بیسو هر دو در ایران  تقریبا ناشناخته هستند و ممکن است همین مسئله بر روی فروش خودرو تا حدودی تأثیر نامطلوب بگذارد.

 بیسو امکانات رفاهی بسیار خوبی بر روی خودرو نصب‌کرده است. ازجمله این تجهیزات می‌توان به کروز کنترل، ساندروف، سیستم صوتی همراه با ۶ عدد بلندگو، آینه جانبی تاشو برقی، ترمز پارک برقی، سنسور پارک جلو و عقب، سقف پانوراما،  کروز کنترل، دی لایت و غیره اشاره کرد.

 مصرف سوخت ترکیبی خودرو ۷.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و قدرت موتور ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۸۵ نیوتن بر متر دارد. همچنین شتاب صفر تا صد آن ۱۲ ثانیه محاسبه‌شده است. تجهیزات ایمنی به‌کاررفته در بیسو  T3EXنیز شامل مواردی چون سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی، ترمز ضد قفل، سیستم کنترل پایداری، ۶ عدد کیسه هوا برای سرنشینان جلو و... می‌باشد. در کنار تمامی امکانات رفاهی و ایمنی مناسب در این خودرو نمی‌توان از برخی معایب آن چشم‌پوشی کرد. استهلاک بالای خودرو و همچنین هزینه‌های بالای نگهداری آن می‌تواند ازجمله این معایب باشد.

با 500 تا 600 میلیون کدام شاسی بلند را بخریم؟


سخن پایانی همراه مکانیک به شما این است که هنگام خرید و فروش خودرو کارکرده و یا نو بهتر است از متخصصین و کارشناسان متبحر در امر خرید و فروش خودرو راهنمایی و مشاوره بگیرید. همچنین همراه مکانیک، موسس اولین و بزرگ ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده در کشور می‌تواند در فروش خودروبه شما مشاوره دهد. فقط کافیست با یک تماس و کاملاً بدون هزینه، صفر تا 100 فروش خودرو خود را به همراه مکانیک بسپارید. همین الان وارد صفحه فروش خودرو تهران همراه مکانیک شوید و از نمایشگاه این شرکت دیدن کنید. سایر اطلاعات تکمیلی را نیز می‌توانید از hamrah-mechanic.com کسب کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری