کد خبر: ۲۴۶۳۸۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۶
محموله‌ انسولین قلمی از هفته آینده در داروخانه‌ها توزیع می‌شود. این خبری است که مسئولین یک کشور با ادعای مدیریت جهانی و برتری اقتصادی نسبت به آلمان در 24 ساعت گذشته در بوق و کرنا کرده اند. خجالت آور این که در توجیه این همه مشقت بیماران می فرمایند که قرار بوده این مورد در داخل تولید شود ولی حالا که نشده وارد کرده ایم.
«اعتدال» مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: محموله‌ای از ۶۰۰ هزار انسولین قلمی وارد کشور شده که از هفته‌ی جشن ملی! عرضه انسولین قلمی از هفته آینده!!آینده توزیع آن در داروخانه‌ها شروع می شود.

«حیدر محمدی» در گفتگو با ایلنا بیان کرد: شرکتی که قبلاً انسولین کشور را تامین می‌کرد، قرار بود انسولین قلمی به میزان قابل توجه تولید کند، اما متاسفانه مدتی به تعهدات خود عمل نکرد و ما به ناچار مجبور شدیم برای جبران این کمبود انسولین که چندین ماه هم درگیرش بودیم اقدام به واردات انسولین به صورت فوریتی کنیم.

وی ادامه داد: محموله‌ای از ۶۰۰ هزار انسولین قلمی وارد کشور شده که از هفته‌ی آینده توزیع آن در داروخانه‌ها شروع می شود، در همین زمان که ما نیاز به واردات انسولین داریم متوجه شدیم قیمتی که برای واردات به یک شرکت دانمارکی می‌دادیم یک سوم آن قیمتی است که تأمین کننده پرداخت می‌کند، در نتیجه درخواست کردیم تا قیمت‌ها را مقداری پایین بیاورند.

محمدی افزود: در هر صورت وظیفه‌ی تامین دارویی مردم با اولویت تولید داخل است و اگر تولید داخل نباشد به شکل وارداتی اقدام می‌کنیم.

مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن تیتک به بخش داروهای کمیاب مراجعه کنند و انسولین مورد نیاز خود را آنجا پیدا کنند و به نزدیک‌ترین داروخانه که در این اپلیکیشن معرفی شده، جهت دریافت انسولین مراجعه کنند.

وی ادامه داد: همچنین می‌توانند با سامانه ۶۱۹۲۷۶۵۰ و یا سامانه‌ی ۱۹۰ تماس بگیرند و از انسولین موجود در داروخانه‌ها  مطلع شوند و حتما برای دریافت انسولین به داروخانه‌ها کارت ملی همراه خود داشته باشند.

محمدی در پایان گفت: ما در بازار کمبود انسولین نداریم، بلکه با کمبود پن انسولین مواجه شدیم و امیدوارم مردم بتوانند از طریق این اپلیکیشن و سامانه‌ها نیاز خود را تامین کنند.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
1
خجالت آورتر آن که شما در سخت ترین شرایط تحریمی کشور و مشکلات مالی بر شیپور ما همه خاک بر سریم از بورکینافاسو هم بدتریم میدمید. کدام کشور در دنیا به اندازه ایران تحریم دارد و اقتصاد خود را سراپا نگه داشته است.
!!جشن ملی خاک بر سر بین های داخلی!!
البته دوباره تابلو"" ورود سگ و ایرانی ممنوع "" بر سر درب باشگاه بریم نصب شود مشکلات حل می شود!!
پاسخ ها
حمید
| - |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
و چه دلیلی داره که به جای این که راحت زندگیمان را بکنیم کاری کنیم که کشور تحریم شود؟
علی
|
-
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
0
جشن انسولین ادامه جشن لغو تحریم تسلیحاتی ست از این دست جشن ها تا پایان دولت زیادمی شنویم
یک نفهم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
1
0
"مدیریت جهانی و برتری اقتصادی نسبت به آلمان"! داستانی است که چهل سال است به توهم آن دچاریم و خوشحالیم که شاید بتوانیم زنده بمانیم
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
0
0
خداروشکر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری