کد خبر: ۲۴۶۳۰۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
پروفسور هلموت نورپات، از دانشکده علوم سیاسی دانشگاه «استونی بروک» ایالت نیویورک که طراح یکی از این دو مدل ریاضی است، در وب‌سایت خود می‌گوید: «مدل اولیه، شانس انتخاب مجدد دونالد ترامپ در برابر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، را ۹۱ درصد پیش‌بینی کرده است. پیش‌بینی می‌شود که دونالد ترامپ ۳۶۲ رای مجمع گزینندگان [آرای الکترال] و جو بایدن ۱۷۶ رای را به دست آورد.»
 بر خلاف نتایج اکثر نظرسنجی‌ها، دو مدل ریاضی پیش‌بینی کرده‌اند که ترامپ در انتخابات پیروز خواهد شد.

به گزارش اعتدال، یکی از رسانه های طرفدار ترامپ در گزارش خود نوشته است : چهار سال پیش در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶، زمانی که اکثر نظرسنجی‌های افکار عمومی با اطمینان پیروزی هیلاری کلینتون را پیش‌بینی می‌کردند، دو مدل ریاضی به درستی پیروزی دونالد ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ پیش‌بینی کردند. 

در حالی که نظرسنجی‌ها در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ نیز به نفع جو بایدن هستند، همان دو مدل ریاضی پیش‌بینی کرده‌اند که دونالد ترامپ برنده انتخابات پیش رو خواهد شد.

پروفسور هلموت نورپات، از دانشکده علوم سیاسی دانشگاه «استونی بروک» ایالت نیویورک که طراح یکی از این دو مدل ریاضی است، در وب‌سایت خود می‌گوید: «مدل اولیه، شانس انتخاب مجدد دونالد ترامپ در برابر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، را ۹۱ درصد پیش‌بینی کرده است. پیش‌بینی می‌شود که دونالد ترامپ ۳۶۲ رای مجمع گزینندگان [آرای الکترال] و جو بایدن ۱۷۶ رای را به دست آورد.»

مدل پروفسور نورپات که برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ منتشر شد، نتیجه ۲۵ انتخابات از ۲۷ انتخابات ریاست جمهوری گذشته از سال ۱۹۱۲ تاکنون - از جمله پیروزی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ - را به درستی پیش‌بینی کرده است.

پیش‌بینی این مدل تنها دو بار - یک بار در رقابت نزدیک میان جان کندی و ریچارد نیکسون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۹۶۰ و بار دیگر در پیروزی جرج دبلیو بوش در سال ۲۰۰۰ - اشتباه از آب درآمد.

آقای نورپات می‌نویسد: «در سال ۲۰۱۶، هنگامی که نظرسنجی‌ها، کارشناسان، و پیش‌بینی‌کنندگان پیروزی قاطع هیلاری کلینتون را پیش‌بینی می‌کردند، مدل اولیه عملا تنها مدلی بود که پیروزی دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرده بود. [این مدل ریاضی] ‌از هفتم ماه مارس آن سال، شانس پیروزی او را ۸۷ درصد پیش‌بینی کرده بود.»

پرفسور نورپات می‌گوید که مدل او شانس پیروزی بیشتری - ۹۱ درصد - به دونالد ترامپ می‌دهد و احتمال پیروزی جو بایدن را تنها ۹ درصد پیش‌بینی می‌کند.

پرفسور نورپات، که از دوم ماه مارس پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات را پیش‌بینی کرده است، خاطرنشان کرد: «عقب افتادن از رقبای دموکرات برای او چیز تازه‌ای نیست. او در سال ۲۰۱۶ تقریباً هر لحظه در نظرسنجی‌ها از هیلاری کلینتون عقب بود و در نهایت در انتخابات پیروز شد.»

آقای نورپات می‌گوید که «این پیش‌بینی بدون قید و شرط و نهایی است و بنابراین دیگر به‌روز‌رسانی نخواهد شد.»

دومین مدل ریاضی توسط مایکل ناکس، اقتصاد‌دان ارشد و مدیر استراتژی «مورگانز فایننشال لیمیتد»، بزرگترین شرکت بورس و مدیریت سرمایه در استرالیا، تهیه شده است.

این مدل در پایان ماه سپتامبر توسط «مورگانز فایننشال لیمیتد» منتشر شد و از شاخص‌های متعدد اقتصادی و مالی، از جمله داده‌های بانک مرکزی آمریکا، استفاده کرده است. آقای ناکس در توضیح مدل خود می‌گوید: «مدل ما به ما می‌گوید که در این مورد ترامپ با اختلاف ۵.۷۶ درصد در کسب اکثریت آراء، جو بایدن را می‌برد.»

آقای ناکس می‌گوید: «از این رو، شانس ترامپ برای انتخاب مجدد ۸۹.۶ درصد است.» وی می‌افزاید که «این، با پیش‌بینی ۹۱ درصد شانس پیروزی که هلموت نورپات با استفاده از مدل اولیه خود برای ترامپ قائل شده، نیز سازگار است.»  

آقای ناکس می‌افزاید: «مدل ما دیدگاه هلموت نورپات مبنی بر انتخاب مجدد ترامپ را تایید می‌کند.» وی تاکید می‌‌کند که مدل او از همان محاسبات و داده‌های مالی که در سال ۲۰۱۲ به درستی انتخاب مجدد پرزیدنت اوباما را پیش‌بینی کرده بود، استفاده کرده است.
شبکه «فاکس نیوز» گزارش داده است که پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه در تماسی تلفنی با کارکنان کارزار انتخاباتی خود، ضمن پیش‌بینی پیروزی خود در روز ۳ نوامبر، گفت: «ما پیروز می‌شویم، و قدرتمندانه هم پیروز می‌شویم.»

به گزارش فاکس نیوز، در این تماس تلفنی یک مقام کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ افزود که «نظرسنجی‌ داخلی» کارزار انتخاباتی ترامپ «نشان می‌دهد، در حالی که ۱۵ روز تا انتخابات مانده است، تیم [ترامپ] مسیر روشنی برای پیروزی در پیش دارد.»

فاکس نیوز و «ان پی آر» گزارش داده‌اند که کارزار انتخاباتی بایدن روز شنبه یک یادداشت درون‌سازمانی سه صفحه‌ای به قلم جِن اومَلی دیلِن، مدیر این کارزار انتخاباتی، را برای هوادارانش ارسال کرده و در آن نسبت به احتمال پیروزی دونالد ترامپ، با توجه به رقابت «شانه به شانه» در ایالات کلیدی، هشدار داده است. فاکس نیوز و «ان پی آر» می‌گویند که به نسخه‌ای از این یادداشت دست پیدا کرده‌اند. 

خانم دیلِن در این یادداشت نوشته است: «واقعیت این است كه این رقابت به مراتب نزدیکتر از آن چیزی است که برخی کارشناسان در توییتر و تلویزیون پیش‌بینی می‌کنند.» او می‌گوید: که «حتی بهترین نظرسنجی نیز می‌تواند اشتباه باشد و متغیرهایی همچون مشارکت در انتخابات به این معنا است
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
2
مگه رییس جمهور یک دوره ای دیدید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
0
2
ترامپ رئیس جمعور بعدی آمریکاست ومسئولان ما در نظاره انتخابات آمریکا و داخل ومشکلات مردم فراموش شده است
جعفر
|
-
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
0
1
اي بابا شما هيچ گزينه اي ديگه جز توافق با امريكا نداريد ، اگه داشتين تا حالا صد بار انجامش ميدادين .
ملت رو هم سر كار گذاشتين به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
0
0
آقای اعتدال! الان شما خوشحالی؟؟؟
این انتخابات آمریکاست. اینکه کی تو آمریکا رای بیاره چرا باید برای مردم ما مهمتر از خود آمریکایی ها باشه. آمریکا یک سیاست واحد داره و فقط تاکتیک روسای جمهورش فرق داره, به فکر داخل کشور و مدیریت صحیح باشید نه اینکه فقط حواستون به بیرون باشه.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری