کد خبر: ۲۴۵۹۵۲
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
هر چند که ناتوانی و بی تدبیر از سرتا پای دولت روحانی می بارد و طبعا هیچ رسانه مستقلی با دیدن این حجم فضاحت در اداره کشور، نمی تواند خود را مجاب کند که از دولت حمایت کند اما نه از جهت حمایت از ناتوان ترین دولت تاریخ ایران، بلکه در جهت جلوگیری از «حمله گازانبری» سردار مستعفی! به ارکان اخلاق سیاسی باید به او و تیم وی یادآوری کرد که شان و حرمت رسانه های رسمی را به چالش نکشد و دعوای خود با روحانی را به اسم مجلس تمام نکند و بیش از این منافع ملی را با دوست امنیتی خود به چالش نکشند.
خبرگزاری خانه ملت در زمان ریاست لاریجانی در مجلس سنگ بنای آن گذاشته شد و با انگیزه اینکه رسانه ای برای انعکاس نمایندگان مجلس و بیان مشکلات منطقه ای و محرومیت ها در سطح ملی باشد تاسیس شد.

به گزارش خبرنگار «اعتدال»، پس از اینکه ریاست مجلس در اختیار قالیباف قرار گرفت با وجود اینکه هر دو اصولگرا و زمانی در یک سنگر درصدد حذف رقیب اصلاح طلب بودند، اما کاملا مبرهن بود که با آمدن سردار قالیباف به مجلس، تیم اتوبوسی وی در میدان بهارستان جولان خواهند داد و در این راه ابایی ندارد که تمام آبرو و منزلت مجلس را هزینه مرشد خود کنند.

قالیباف در ادامه 20 سال کاندیداتوری خود قرار است گویا امسال هم شانس خود را برای ورود به پاستور بیازماید. از همین رو به بیمارستان کرونایی که سهل است به دهان اژدها نیز می رود. لذا در تازه ترین دور درگیری های انتخاباتی، اینبار با حسن روحانی وارد جنگ تمام عیاری شده است. 


از سوی دیگر حسن روحانی که نام «باقر گازانبر» را برای این فرمانده اسبق سپاه پاسداران بر روی زبان ها انداخت، گویا کینه ای دیرینه با وی دارد. معلوم نیست چرا و چگونه اما هر چه بوده و هست آنفدر عمیق است که از هر فرصتی برای ضربه زدن به این دوست اصولگرای قدیمی نمی تواند بگذرد.

قالیباف که دیگر شکب باقی نیست در انتخابات ریاست جمهوری نامزد خواهد شد، خرگزاری مجلس را به خبرگزاری شخصی خود تبدیل کرده و به جای در نظر گرفتن مصالح مجلس و وکلای «مجلس انقلابی!؟» اعتبار و جایگاه یک خبرگزاری در حد یک وبلاگ و وبسایت شخصی تنزل داده و در حمله به دولت نوشته است«امپراطوری رسانه‌ای دولت علیه تنها رسانه خانه ملت »

هر چند که ناتوانی و بی تدبیر از سرتا پای دولت روحانی می بارد و طبعا هیچ رسانه مستقلی با دیدن این حجم فضاحت در اداره کشور، نمی تواند خود را مجاب کند که از دولت حمایت کند اما نه از جهت حمایت از ناتوان ترین دولت تاریخ ایران، بلکه در جهت جلوگیری از «حمله گازانبری» سردار مستعفی! به ارکان اخلاق سیاسی باید به او و تیم وی یادآوری کرد.که شان و حرمت رسانه های رسمی را به چالش نکشد و دعوای خود با روحانی را به اسم مجلس تمام نکند و  بیش از این منافع ملی را با دوست امنیتی - حسن فرید روحانی -  خود به چالش نکشند.

هرچند مردم و اهالی رسانه دل خوشی از حسن روحانی ندارند، اما این دلیل نمی شود که حافظه خود را از دست داده باشند و خرد جمعی را قهقرا برده باشند. شاید خیلی چیزها را بتوان از چین وارد کرد، اما رای دهندگان ایرانی در سال 1400 از کشورهای دوست وارد نخواهند شد.


اطرافیان قالیباف بهتر است از سایت ها اقماری خود استفاده شخصی کنند و شان و جایگاه خبرگزاری معتبر خانه ملت را در پای دعواهای انتخاباتی خود با حسن روحانی و سایر رقبا هزینه نکند.

در ضمن قالیباف و تیم غیر حرفه ای وی در عرصه رسانه بدانند که فرمانده به قول آنها امپراطوری رسانه ای دولت یار میکده و حمام  قالیباف و سخنگوی اسبق اوست. همچنین استفاده از چنین ادبیاتی بین رسانه های حاکمیتی تا کنون سابقه نداشته است اما مطمئنا از این پس باب آن باز شده است و جهت ثبت در تاریخ باید این را هم به پای تیم قالیباف گذاشت.

به هر ترتیب پیامد این گونه تیتر زدن مدیران قالیبافی خانه ملت، هم به ضعف پشتوانه حرفه ای و گوش به فرمان بودن آنها دارد و خواسته یا ناخواسته باید شاهد پرخاشگری حاکمیتی به یکدیگر و تبدیل عرصه مدیریت کشور به انتقام گیری مناظرات انتخاباتی باشیم که بدعت آن را باز هم مثل گذشته قالیباف گذاشت.متن منتشر از سوی خبرگزاری مجلس انقلابی! بدین شرح است:امپراطوری رسانه‌ای دولت علیه تنها رسانه خانه ملت

هیچ کس نمی‌داند بحران کرونا و سایه ترسناک آن چه زمانی از سر مردم برداشته خواهد شد، دولت و رسانه های بی‌شمار نزدیک به آن با هجمه علیه اقدامات نظارتی و ارتباطات مردمی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص رئیس مجلس، به نحوی فضاسازی می کنند که تا رفع این بحران گویی هیچ کس نباید با مردم حرف بزند، از مشکلات‌شان با خبر شود و به خصوص از خط مقدم مبارزه با کرونا بازدید کند.


به گونه ای که هرگونه ارتباط با مردم یا نظارت میدانی که باعث دلگرمی کادر درمان و مردم می شود، با هجمه رسانه ای، امپراطوری رسانه ای دولت، برخی دولتمردان و حتی رسانه های معاند فارسی زبان مواجه می شود.

به عنوان نمونه خبرگزاری دولتی ایرنا فقط چند ساعت پس از نظارت میدانی رئیس مجلس از بیمارستان امام خمینی(ره) مدعی "رعایت نشدن پروتکل‌ها توسط قالیباف" شد. این ادعای رسانه ای درحالی است که دکتر زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران تاکید کرده بود که در بازدید دکتر قالیباف پروتکل‌ها "رعایت شده است. آیا ادعای این رسانه درست است یا اظهارنظر صریح مقام رسمی ستاد مقابله با کرونا؟ این خط تخریب البته فقط مختص ایرنا نبود. خبرگزاری دولتی برنا نیز همزمان با ایرنا در شامگاه دوشنبه مطلبی با تیتر "رفتار خلاف پروتکل قالیباف برای روحانی و رییسی خطر آفرین است" منتشر کرد تا سناریوی تخریبی را بیش از پیش هویدا کند.

عجیب‌تر و تاسف‌بارتر اینکه ایرنا در عصر سه شنبه گفت وگویی از سردبیر خبرآنلاین منتشر کرد که او در این گفت وگو در توهین آشکار به رای مردم، تعداد آرای برخی نمایندگان مجلس را به سخره می گیرد. آیا دولت و رسانه هایش مایل است به نماینده مردم، به رئیس مجلس و به پارلمان کشور توهین کند و برخلاف نظر وزارت بهداشت به رئیس مجلس تهمت بزند، اما هیچ‌کس به این تهمت ها و توهین ها پاسخی ندهد؟

آیا وقتی روزنامه دولتی ایران، دیگر رسانه رسمی دولت، برخلاف نظر رئیس ستاد مقابله با کرونا که گفته بود پروتکل‌ها رعایت شده، دلیل لغو جلسه را "لغو پروتکلی" می‌نامد، انتظار دارد بقیه مقابل این دروغ آشکار سکوت کنند؟ این روزنامه حتی پا را فراتر گذاشت و به نقل از یک فعال سیاسی به سران قوا توصیه کرد "از دیدارهای مردمی اجتناب کنند"! گویی کسی نباید در این جنگ اقتصادی و این بحران معیشتی بین مردم برود حتی اگر به تایید ستاد مقابله با کرونا پروتکل‌ها را رعایت کند! حاشا و کلا! شما چه تصوری از مردم و مشکلات شان دارید که چنین نسخه های ضدمردمی می پیچید؟ این اتفاق در سایر رسانه های دولتی نظیر ایران آنلاین، همشهری، همشهری آنلاین، و کانال های تلگرامی وابسته تکرار شد.

جالب تر این که وقتی خبرگزاری خانه ملت به عنوان تنها رسانه مجلس شورای اسلامی آن هم با انتشار مواضع نمایندگان مردم به دفاع از کیان این نهاد می‌پردازد، امپراطوری رسانه‌ای دولت، تنها رسانه مجلس را فقط به دلیل انتشار مواضع نمایندگان مجلس متهم به اردوکشی می‌کند. از نظر این رسانه ها گویی نماینده تهران که براساس قانون اساسی نماینده همه مردم ایران است، حتی حق ندارد از بیمارستان حوزه انتخابیه خود بازدید کند و پای حرف و گلایه های مدافعان خط مقدم سلامت بنشیند! و یا در مقابل هجمه رسانه ای که علیه او می شود از خود دفاع کند.

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
0
0
بای دید نظر زیباکلام و سایر نظریه پردازان چپ شده ی چپ چیست؟
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
1
0
بعضی افراد و حزب ها در دوره جنگ هم همین حرف را می زدنند که چرا جنگ کنیم و سازش نمی کنیم در حالیکه می دانستند جنگ را ما شروع نکردیم حالا هم کرونا را بهانه کردن و می گویند چرا بین مردم می روید و بگذارید مردم با مشکلات بمیرند و ما بمانیم درود بر مسئولین انقلابی که جان و مال و ابروی خود را برای نظام گذاشتند و به حرفهای دروغگویان و بی عقلان توجه نمی کنند
ادیب فیضی تبریزی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
0
0
تیتر سخیف از مجلسی سخیف بیرون می آید .

#مجلس_20درصدی
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری