کد خبر: ۲۴۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت برگزار شد.
مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت برگزار شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مراسم افتتاح سالن قدیمی کشتی بعد از نوسازی توسط فدراسیون کشتی با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته المپیک، مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی، محمدرضا طالقانی پیشکسوت کشتی ایران، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی و برخی پیشکسوتان کشتی برگزار شد.

علیرضا دبیر در این مراسم اظهار کرد: بسیاری از بزرگان مثل منصور برزگر افتخارشان این است که کار خود را از این سالن آغاز کردند مثلا محمد بنا هم یکسال اینجا تمرین داد و تبدیل به محمد بنا شد.

وی افزود: وقتی ما اینجا آمدیم گچ های اینجا پودر شده بود.علت آن هم بی تدبیری دوستان طی ۱۰ سال گذشته بود که اینجا پشت پنجره ها صخره کوهنوردی گذاشتند و به این کار زشت مجوز دادند که باعث شد اصلا گردش هوا در سالن برقرار نباشد.

تا پایان شهریور به ما بعد از ۱۲ سال قول دادند اینجا را تخلیه کنند. به کوهنوردی زمین داده شده و از آقای صالحی امیری می خواهم این کار سریعتر انجام شود.

دبیر خاطرنشان کرد: این سالن کشتی در مرکز شهر است و قرار است به مرکز قهرمانی ما تبدیل شود. آقای بنا به همراه سوریان قرار شده روزهای زوج یا فرد به جوانان تمرین بدهند و آقای کاوه هم همین کار را انجام دهد. از صالحی امیری و علی نژاد که از کشتی حمایت دارند قدردانی می کنم. آخرین بار ۲۶ سال پیش آقای طالقانی اینجا را بازسازی کرد و خدا توفیق داد ما بعد از این سال ها بار دیگر سالن توفیق را بازسازی کنیم.

دبیر: با این وضعیت کسی از کشتی مدال المپیک نخواهد

رییس فدراسیون کشتی خواستار موافقت با آغاز تمرینات کشتی گیران و انجام مسابقات با حفظ پروتکل های بهداشتی شد.

علیرضا دبیر در حاشیه مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت، گفت: لطف خدا بود که این بازسازی انجام شد. اینجا شناسنامه کشتی است و همه کشتی گیران اینجا تمرین کرده اند. جدا از اینکه فضای فیزیکی اینجا درست شد باید مربیان و کشتی گیران نیز اینجا جمع شوند.

رییس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: متاسفانه بی تدبیری طی سال های گذشته انجام شده و دیواره صخره نوردی پشت پنجره سالن باعث شده هوا گردش نداشته باشد و همه اذیت شوند. دوستان در فدراسیون کوهنوردی قول دادند تا پایان شهریور اینجا را تخلیه کنند. الوعده وفا. قرآن هم می فرماید اگر وعده می دهید عمل کنید. این سالن حیف است و امیدوارم این قول در موعد مقرر عملیاتی شود.

وی درباره بحث ارائه مجوز برای شروع تمرینات و مسابقات کشتی گفت: دیشب با دکتر نمکی جلسه داشتیم و از کادر زحمتکش درمانی کشور قدردانی کردیم که توفیق خدمت به مردم نصیبشان شده است. درباره بازگشایی لیگ و تمرینات صحبت شد و قرار شد جلسات بیشتر با حضور وزیر بهداشت تشکیل شود.

وی تاکید کرد: با این وضعیت کسی از کشتی در المپیک مدال نخواهد. کشتی گیران نزدیک ۸ ماه است روی تشک نیامده اند در حالیکه کشورهای دیگر کارشان را شروع کردند. مگر فوتبال با کشتی چقدر تفاوت دارد که لیگ آن ها آغاز شده است. در این موضوع جدی هستیم و امیدواریم با برگزاری جلسات دیگر مشکل حل شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری