کد خبر: ۲۴۵۰۹۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
روند نزولی شاخص کل بورس حتی پس از آنکه عرضه دارادوم قطعی شد ادامه یافت و درحالی که برخی نحوه فروش سهام عدالت توسط کارگزاری ها را در این اتفاق بی تاثیر نمی دانند، برخی کارشناسان معتقدند بازار درحال اصلاح خود است.
روند نزولی شاخص کل بورس حتی پس از آنکه عرضه دارادوم قطعی شد ادامه یافت و درحالی که برخی نحوه فروش سهام عدالت توسط کارگزاری ها را در این اتفاق بی تاثیر نمی دانند، برخی کارشناسان معتقدند بازار درحال اصلاح خود است.

به گزارش اعتدال، انتشار خبر لغو عرضه دارادوم در هفته گذشته باعث شد بازار روندی نزولی به خود بگیرد و درحالی که وارد کانال دو میلیون واحد شده بود، دوباره به کانال یک میلیون واحد بازگردد. البته چراغ شاخص با خبر عرضه دارادوم هم سبز نشد و همچنان روند نزولی داشته و در کانال یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد در حرکت است.

این درحالی است که روز چهارشنبه هفته قبل، برخی کارگزاری ها اقدام به فروش ناگهانی و یکجای سهام عدالت کرده و باعث پیشی گرفتن عرضه از تقاضا شدند. موضوعی که بسیاری از تحلیلگران آن را علت ریزش بازار در این روز می دانستند. البته دامنه ریزش بازار به امروز نیز کشیده شده است و کارشناسان بر این باورند که بازار درحال اصلاح خود است.

بازار درحال جبران اختلاف قیمت است

در این راستا، فردین آقابزرگی-یک کارشناس بازار سرمایه- در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه بازار به دنبال اصلاح است، توضیح داد: طی چند ماه گذشته اختلاف زیادی بین قیمت تابلو و ارزش ذاتی برخی سهم ها ایجاد شده بود، بنابراین بازار باید این اختلاف را جبران می کرد. در این راستا هر اتفاق و اطلاعات مثبت و منفی، خرد و کلان بهانه ای برای بازار می شود تا قیمت ها را اصلاح کند.

وی ادامه داد: این اتفاق در بازار درحال انجام است و نمی توان گفت علت ریزش صرفا نحوه فروش سهام عدالت است. اصلاح قیمت به این شکل از خروج نقدینگی از بازار نیز جلوگیری می کند زیرا بسیاری از سهام داران هستند که مایل نیستند به دلیل این حد از کاهش شاخص سهام خود را بفروشند و دست نگه می دارند.

ادامه اصلاح بازار تا شهریور


همچنین مصطفی صفاری-کارشناس دیگر بازار سرمایه- با اشاره به برگزاری مجامع در دو ماه اخیر، به ایسنا گفت بازار احتیاج به استراحت دارد. به دلیل ورود سهام داران جدید به بازار سرمایه انتظار رشد ناگهانی فصل بهار سال جاری را از بازار دارند که این اشتباه بزرگ تنظیم گرها است. به نظر می رسد بسیاری از سهم ها درحال اصلاح خود هستند که به نظر من این اصلاح تا شهریورماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: زمانی که صورت های مالی شش ماهه ارائه شود، شرکت هایی که موفق بودند دوباره رشد می کنند. زیرا کرونا روی سه ماه نخست فروش شرکت ها تاثیر داشته است اما صورت های شش ماهه شفاف تر است. در مهر و آباد رشد شارپی بورس را داریم. اما اینکه درحال حاضر نباید انتظار رشد ناگهانی را از بازار داشته باشیم.

صفاری تاکید کرد: البته تصمیم گیری ها و عدم هماهنگی تیم اقتصادی دولت روی بازار اثر دارد و باعث فروش سهام عدالت توسط کارگزاری می شود که در نهایت منجر به افزایش عرضه ها شده است.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
0
0
روز چهارشنبه بعد از اعلام عرضه صندوق دوم بورس سبز شد ولیکن به ناکهان از حوالی ساعت 10 تمام حقوقیها یک پارچه با باز کردن شیر عرضه ها بر روی حقیقیهای بدبخت شاخص را مجددا در کما بردند آقایان حکومتی اینجا دیگر جاییی نیست که بخوری در بروی باد بکاری طوفان درو خواهی کرد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
0
0
مرد حسابس اگر با همین فرمان این هفته هم 25 درصد دیگر سهام افت کند تا به اول شهریور برسد که دیگر پولی برای ملت بدبخت باقی نخواهد ماند
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری