کد خبر: ۲۴۵۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
در سراسر جهان بیش از 21 میلیون و 237 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 760 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها تاکنون مجموع شمار مبتلایان این بیماری به 21 میلیون و 237 هزار و 507 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 760 هزار و 282  نفر رسیده است.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، مکزیک، پرو، کلمبیا، شیلی و اسپانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، کلمبیا، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز جمعه 24 مرداد 1399 (14 آگوست 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از 5 میلیون و 451 هزار نفر فراتر رفت
شمار افرادی که در آمریکا تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده از 5 میلیون و 451 هزار نفر فراتر رفته است.

این کشور همچنین با 171 هزار و 28 نفر، بیشترین تعداد مرگ و میر ناشی از درگذشتگان ویروس کرونا را داراست.

آمار مرگ و میر در برزیل از 105 هزار نفر فراتر رفت
برزیل از ثبت بیش از 105 هزار و 791 مورد مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کووید ۱۹ خبر داده است. این کشور از نظر شمار درگذشتگان کرونا، دومین کشور در جهان پس از آمریکاست.

تاکنون ابتلا بیش از 3 میلیون و 238 هزار نفر به ویروس کرونا در این کشور تایید شده است.

هند چهارمین کشور جهان از نظر تعداد مرگ و میر کرونا
دولت هند اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از 2 میلیون و 525 هزار نفر عبور کرده و تنها در روز گذشته 65 هزار و 609 مورد ابتلای جدید در هند به ثبت رسیده است.

آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در هند به بیش از 49 هزار نفر رسیده است. به این ترتیب هند، چهارمین کشور جهان از نظر تعداد درگذشتگان کووید ۱۹ در جهان قرار دارد . آمریکا، برزیل و مکزیک بالاتر از هند قرار دارند.

کرونا در روسیه

در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5065 نفر و تعداد درگذشتگان هم 114 اعلام شده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به بیش از 15 هزار و 498 نفر و شمار کل مبتلایان به 912 هزار و 823 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 572 هزار و 865 نفر و تعداد جانباختگان نیز به 11 هزار و 270 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

اعمال محدودیت‌های جدید در اسپانیا برای کنترل شیوع کرونا
دولت اسپانیا برای مبارزه با شیوع مجدد ویروس کرونا در این کشور محدودیت‌های جدیدی را اعمال خواهد کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه این محدودیت‌ها شامل بسته شدن کلوپ‌های رقص و باشگاه‌های شبانه و ممنوع بودن استعمال دخانیات در خیابان‌ها می‌شود.

اسپانیا با روند رو به رشد ابتلا به کرونا در هفته‌های اخیر مواجه بوده است و بریتانیا برای مسافران ورودی از این کشور قرنطینه اجباری دو هفته‌ای را وضع کرده است.

در اسپانیا از ابتلای 2987 نفر در شبانه روز گذشته خبر داده شده است. شمار کل مبتلایان در اسپانیا تاکنون حدود 358 هزار و 843 نفر گزارش شده است

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 617 تن رسیده است. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد.

کرونا در بریتانیا
در حال حاضر بیش از 316 هزار نفر در بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان 41 هزار و 358 تن جانباخته‌اند؛ رقمی که بالاترین حد در میان کشورهای اروپایی است و پس از آمریکا، برزیل و مکزیک چهارمین میزان مرگ و میر بیماری کووید-۱۹ در جهان محسوب می‌شود.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 212 هزار و 211 تن و تعداد کل قربانیان کرونا نیز به 30 هزار و 406 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک، بریتانیا، هند و ایتالیا رتبه‌ی هفتم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در آلمان

مقامات بهداشتی آلمان اعلام کردند، آمار مبتلایان کرونا به طور کلی به 222 هزار و 880 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان کنترل و پیشگیری از بیماریها در آلمان، با فوت 4 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در آلمان به 9 هزار و 285 نفر رسید.

آلمان مسافران ورودی از اسپانیا را قرنطینه می‌کند
آلمان اعلام کرد که تمامی مسافران ورودی از کشور اسپانیا را به لیست کشورهایی که باید پس از ورود قرنطینه شوند اضافه کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این اعمال قرنطینه به استثنا مجموعه جزایر قناری که جزو کشور اسپانیا است، صورت گرفته است.

اسپانیا در هفته ‌های گذشته با شیوع گسترده کووید ۱۹ مواجه بوده و بریتانیا نیز این کشور را مشمول قرنطینه قرار داده بود.

کرونا در ایتالیا

آمار روزانه موارد جدید ابتلا به این ویروس در ایتالیا طی یک ماه گذشته شتاب گرفته است اما در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی شیب کمتری دارد.

با فوت 3 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 235 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، مکزیک، انگلیس و هند در جایگاه ششم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 252 هزار و 809 نفر رسیده است که ایتالیا را هفدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 507 هزار و 996 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 25 هزار و 648 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

کرونا در مکزیک

دولت مکزیک اعلام کرده که آمار درگذشتگان ویروس کرونا در مکزیک از 55 هزار و 293 نفر فراتر رفته است.

مکزیک در حال حاضر از نظر شمار مرگ و میر پس از آمریکا و برزیل در رده سوم جهان قراردارد.

وزارت بهداشت مکزیک اعلام کرده که در شبانه روز گذشته 627 نفر جان خود را ازدست داده اند. شمار افرادی هم که تست کرونای آن ها مثبت اعلام شده 505 هزار و 751 نفر اعلام شده است.

کرونا در شیلی
آمار درگذشتگان ویروس کرونا در شیلی به 10 هزار و 340 نفر رسیده است. در شبانه روز گذشته در این کشور 41 نفر جان خود را ازدست داده اند. مجموع افراد مبتلا یه کرونا نیز 382 هزار و 111 نفر اعلام شده است.

کرونا در کلمبیا

در کلمبیا، مجموع مبتلایان به کرونا به 433 هزار و 805 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 14 هزار و 145 نفر از مبتلایان به این بیماری در این کشور جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در ترکیه

ترکیه بیش از 246 هزار و 681 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 934 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی

در عربستان سعودی روز گذشته هزار و 383 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 295 هزار و 902 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 3 هزار و 338 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین
آمار کل مبتلایان در چین با افزایش 30 نفر در شبانه روز گذشته تاکنون 84 هزار و 786 نفر گزارش شده است.

کرونا در ایران؛ ۱۶۹ جان‌باخته و ۲ هزار و ۵۰۱ مبتلای جدید
وزارت بهداشت ایران آخرین آمار دولتی کرونا در اعلام کرد که بر اساس آن در ۲۴ ساعت گذشته ۲ هزار و ۵۰۱ مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شده اند و ۱۶۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا از دست داده‌اند.

با احتساب آمار امروز، مجموع مبتلایان در ایران به ۳۳۸ هزار و ۸۲۵ رسیده و تاکنون ۲۹۳ هزار و ۸۱۱ بیمار بهبود یافته اند.

همچنین استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز و فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۷۵ مورد ابتلا و ۶ مرگ در شبانه روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده است که در یک شبانه روز گذشته پس از آزمایش ۴۰۸ نمونه ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ را شناسایی و ۶ مرگ ناشی از این بیماری را ثبت کرده است.

با آمار جدید، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۳۷ هزار و ۵۰۶ نفر و جان باختگان به یک هزار و ۳۶۹ نفر افزایش یافته است.

همچنین در مدت یادشده ۴۵۲ نفر از مبتلایان بهبود یافته‌اند که با این رقم شمار مجموعی بهبود یافتگان به ۲۷ هزار و ۱۶۶ نفر رسیده است.

آمار اعلام شده وزارت بهداشت، آمار رسمی است که در مراکز بهداشتی به ثبت رسیده‌اند اما آمار واقعی ابتلا به ویروس کرونا به مراتب بالاتر است.

اخیرا یک ارزیابی وزارت صحت افغانستان نشان داد که دستکم یک سوم جمعیت این کشور یعنی بیش از ده میلیون نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده‌اند.

کرونا در آفریقا
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از یک میلیون و 93 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 24 هزار و 819 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کنیا قرار دارند.

ویتنام مشتری واکسن کرونا روسیه شد
وزیر بهداشت ویتنام اعلام کرد که این کشور ابراز علاقه کرده است تا واکسن کرونا تولید شده در روسیه را خریداری کند.

وی با اعلام این مطلب در تلویزیون ملی این کشور، افزود: "تلاش‌ها برای تولید واکسن کرونا در داخل ویتنام همچنان ادامه خواهد یافت".

وزیر بهداشت ویتنام توضیح نداد که چه مقدار از این واکسن را سفارش داده و یا چه زمانی آن را از روسیه دریافت خواهند کرد.

با وجود انتقادها نسبت به واکسن کرونا تولید روسیه، این کشور این انتقادها را "بی‌اساس" خوانده است.

تمدید قرنطینه بزرگترین شهر نیوزیلند
جسیندا آردن، نخست وزیر نیوزیلند قرنطینه شهر آوکلند که بزرگترین شهر این کشور است را به مدت ۱۲ روز دیگر تمدید کرد.

شهر آوکلند با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا روبرو بوده مقامات محلی و ملی در تلاش برای کنترل شیوع این ویروس در این شهر هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری