کد خبر: ۲۴۴۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه گزینه موردنظر خود برای پُست معاونت ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد.
خبرگزاری سی ان ان در گزارشی اعلام کرد که «جو بایدن» از میان گزینه‌های موردنظرش «کاملا هریس» سناتور ایالت کالیفرنیا را به عنوان یار انتخاباتی و معاون خود در دوره احتمالی ریاست جمهوری انتخاب کرد.

به گزارش اعتدال، این نامزد دموکرات پیشتر گفته بود که یک زن را به عنوان یار انتخاباتی خود معرفی خواهد کرد- رویکردی که در راستای جلب آرا جمعیت مؤنث و با شعار برابری جنسیتی اتخاذ شده؛ حال آنکه اگر فرد مورد نظر علاوه بر مؤنث بودن، رنگین پوست هم باشد، بایدن عملاً با یک تیر دو نشان زده به ویژه اکنون که جامعه آمریکایی از بابت نژادپرستی سازمان‌یافته در بطن نظام سرمایه‌داری به تنگ آمده است.

هریس پس از خروج ترامپ از برجام، بیانیه داد و این عمل دولت ترامپ را محکوم کرد. در طی مبارزه برای انتخاب به عنوان کاندید نهایی دموکرات‌ها، گفت که در صورت انتخاب به برجام بازخواهد گشت. پس از ترور سردار سلیمانی، از نویسندگان لایحه‌ی «نه به جنگ با ایران» بود و تنش‌زایی ترامپ در برابر ایران را محکوم کرد.

افزون بر «کامِلا هریس» سناتور ایالت کالیفرنیا، «الیزابت وارن» سناتور ایالت ماساچوست، «تمی داکورت» سناتور ایالت ایلینوی، «ول دمینگز» و «کارن بس» دو عضو مجلس نمایندگان، «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، «کیشا لنس باتمز» شهردار آتلانتا و «میشل لوین گریشام» فرماندار ایالت نیومکزیکو و «گرچن ویتمر» فرماندار ایالت میشیگان، به عنوان گزینه‌های احتمالی معاونت جو بایدن مطرح بودند.

شایان ذکر است که کنوانسیون حزبی دموکرات‌ها برای اعلام رسمی نامزدی بایدن قرار است ۱۷ تا ۲۰ آگوست (۲۷ تا ۳۰ مرداد) برگزار شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری