کد خبر: ۲۴۴۹۰۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود اعلام کرد کسانی که در دوره‌های قبل انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شده‌اند دیگربرای دوره جدید نام‌نویسی نکنند.
کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود اعلام کرد کسانی که در دوره‌های قبل انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شده‌اند دیگربرای دوره جدید نام‌نویسی نکنند.

به گزارش اعتدال، بلافاصله پس از اتمام نشست سخنگوی شورای نگهبان { توصیه تلویحی کدخدایی به احمدی ‌نژاد؛ ردصلاحیت‌شده‌ها ثبت نام نکنند }، کانال تلگرامی دولت بهار، به بازخوانی گفت‌وگوی یک عضو شورای نگهبان پرداخت. در این مطلب به نقل از آیت‌ا… سیدمحمدرضا مدرسی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان آمده است: «بعید نیست صلاحیت یک فرد در دوره‌ای رد شود و در دوره‌ بعد تایید شود.» به نظر می‌رسد انتشار این مطلب در کانال تلگرامی منتسب به رئیس دولت سابق و آن هم بلافاصله بعد از اظهارات سخنگوی شورای نگهبان، بی‌ارتباط با مواضع کدخدایی نباشد. باید دید آیا احمدی‌نژاد با ثبت‌نامی دوباره در این انتخابات و ردصلاحیت شدنش، هزینه‌هایی را به این سازوکار انتخاباتی و البته کشوری وارد خواهد کرد یا نه؟

یک معنای دیگر

اما اظهارات کدخدایی از سویی دیگر نیز قابل بحث است، مطمئنا بسیاری سمت‌وسوی این اظهارات را احمدی‌نژاد می‌دانند اما قطعا اگر تمام ردصلاحیت‌های پیشین قرار است تا بی‌کم‌وکاست در این دوره نیز انجام شود می‌تواند یک معنای دیگر نیز داشته باشد.

آن اینکه اساسا هر نوع مذاکره‌ای از هر جناحی در مورد کاندیداهای ردصلاحیت‌شده نمی‌تواند توفیق چندانی داشته باشد. این در حالی است که نباید این موضوع را فراموش کنیم که برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب نیز بعضا از تلاش‌ها و مذاکرات با این نهاد سخن گفته‌اند. به نظر می‌آید اظهارات کدخدایی پاسخی به جریان چپ نیز باشد که اگر می‌خواهند کاندیداهای شاخص خود را به صحنه بیاورند و در راستای تایید صلاحیت آنها باب مذاکره و گفت‌وگو را با شورای نگهبان باز کنند، باید به فکر گزینه‌های جدید باشند و پیرامون آنها گفت‌وگو کنند چون گزینه‌های قبلی قابل گفت‌وگو نیستند.

منبع: آرمان ملی

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
0
1
اینهم نمی ماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
0
1
باید کسانی را که مردم می خواهند درعرصه انتخابات حضور یابند
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری