کد خبر: ۲۴۴۸۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
کیم جونگ-اون که به ندرت از پیونگ‌یانگ خارج و بین مردم ظاهر می‌شود، سوار بر یک خودرو شاسی‌بلند اشرافی برای بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب کره شمالی به روستایی نزدیک مرز کره جنوبی رفت.
به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی، ۴۰ روز بارش پیاپی باران بخش‌هایی از شبه‌جزیره کره را درگیر سیل کرده و در کره شمالی دست‌کم ۷۰۰ خانه گرفتار سیل و بیش از ۱۸۰ خانه و کلبه تخریب شده‌اند. رهبر جوان کره شمالی که این روزها زمزمه‌هایی از اوضاع نامناسب سلامتی‌اش به گوش می‌رسد، در اقدامی کم‌سابقه همراه گروهی از مقام‌های ارشد دولتی برای بازدید از مناطق سیل‌زده و گفتگو با مردم به جنوب این کشور رفت.

رسانه رسمی کره شمالی تصویری از کیم جونگ-اون منتشر کرد که با همان لباس سفید معروف در خودرو را باز کرده و در حال حرف زدن با مردم و کشاورزان خسارت‌دیده است. اهالی منطقه هم به محض خبردار شدن از حضور رهبر کره شمالی، خودشان را به آنجا رساندند تا با او دیدار و حرف‌هایش را گوش کنند. کیم به همراهانش دستور داد به مردم سیل‌زده وسایل خواب، اقلام روزانه، غذا، دارو و دیگر نیازهای ابتدایی رسانده و زندگی آنها تامین شود.

رهبر کره شمالی به ارتش این کشور فرمان داده است ۸۰۰ خانه پیش‌ساخته در مناطق سیل‌زده بسازند تا مردم از گزند باران‌های سیل‌آسا در امان بمانند. بارش‌های فراوان در فصل برداشت برنج نگرانی‌ها را درباره تامین مواد غذایی در کره شمالی افزایش داده است. ضمن اینکه گزارش‌هایی از شیوع گسترده آنفلوانزهای مرغی در برخی مناطق این کشور رسیده که به نظر می‌رسد تامین گوشت سفید مردم را هم با مشکل مواجه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری