کد خبر: ۲۴۴۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
اگر اتفاق جدیدی نیافتد، با رعایت پروتکل های بهداشتی، ظرف ۱۰ روز آینده شاهد سیر نزولی شیوع ویروس کرونا در تهران خواهیم بود. طبیعتاً هر گونه مداخله از قبیل تجمعات یا فرایندهایی که منجر به تراکم جمعیت شود این آمار را مخدوش خواهد کرد.
رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به بستری ۶۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در تهران گفت: پیش‌‌بینی ما این است که با اعمال محدودیت‌‌ها در تهران و استفاده از ماسک و کاهش ظرفیت ادارات در طول ۷ تا ۱۰ روز آینده با سیر نزولی و شیب ملایم‌‌تری در بحث شیوع کرونا روبرو باشیم.

به گزارش اعتدال؛ دکتر زالی در جمع خبرنگاران گفت: تعداد بیماران بستری بالغ بر ۶۶۲ بیمار بوده، که اگر ما نسبت به میزان مراجعین سرپایی یعنی کسانی که در قالب دارای علامت یا مضنونین بالینی کرونا به بخش های بهداشت و درمان مراجعه کرده اند، سهم بستری ما عدد ۲.۲ درصد بوده است. و سهم کسانی که در بخش مراقبت های ویژه به عنوان موارد جدید بستری شده‌اند ۱۶ درصد بوده است، یعنی ۱۱۱ نفر از مجموعه کسانی که نیاز به بستری در ۲۴ ساعت گذشته در بخش مراقبت های ویژه ای بوده اند.

وی افزود: از نظر آماری اگر بخواهیم با ۲۴ ساعت گذشته مقایسه کنیم تقریباً یک و نیم درصد ما کاهش بستری داشتیم و نسبت به ترخیص ۲.۲ رشد در وضعیت ترخیص داشتیم.

وی تاکید کرد: اگر اتفاق جدیدی نیافتد همانطوری که گفتم، با رعایت پروتکل های بهداشتی، ظرف ۱۰ روز آینده شاهد سیر نزولی شیوع ویروس کرونا در تهران خواهیم بود. طبیعتاً هر گونه مداخله از قبیل تجمعات یا فرایندهایی که منجر به تراکم جمعیت شود این آمار را مخدوش خواهد کرد
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری