کد خبر: ۲۴۴۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
یکوکو که اکنون 80 سال دارد می گوید زمانی بیش از 400 گیشا به عنوان شاگرد در آکاساکا داشتم که خیلی ها را نامشان را به خاطر نمی آورم، اما زمان تغییر کرده و فقط 20 نفر باقی مانده اند.
شیوع ویروس کرونا در ژاپن روی زنان گیشا نیز تاثیرگذار بوده و این زنان چند ماهی است که بیکار شده اند.

ایکوکو که اکنون 80 سال دارد می گوید زمانی بیش از 400 گیشا به عنوان شاگرد در آکاساکا داشتم که خیلی ها را نامشان را به خاطر نمی آورم، اما زمان تغییر کرده و فقط 20 نفر باقی مانده اند.

گِیشا که به آن گِیگی هم گفته می‌شود، در ژاپن به زنانی اطلاق می‌شد که برای رقص و آواز، سرگرمی، حاضرجوابی و پذیرایی تربیت می‌شدند و هنرهای آنها شامل هنرهای مختلف ژاپنی می‌شود؛ مانند رقص و موسیقی کلاسیک.

شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیاری از مردم برای وقت گذراندن با آنها در اتاق های سنتی و بسته احتیاط کنند. کرونا منجر به کاهش 95 درصدی کار زنان گیشا شده است و قوانین را نیز تغییر داده، مثلا ریختن نوشیدنی برای مشتریان یا لمس آنها ممنوع است و باید با مشتری 2 متر فاصله بگیرند.

ماسک زدن هم به دلیل آرایشی که زنان گیشا دارند کار را برای آنان سخت کرده است.

ایکوکو می گوید وقتی نزدیک مشتری می نشینید می توانید با احساس صحبت کنید و اشتیاق به وجود می آید اما وجود فاصله دو متری کار را خراب می کند.

میتسوناگا کاندا هم که از 10 سال پیش کار آرایش زنان گیشا را عهده دار است می گوید کرونا باعث لغو بسیاری از فعالیتش شده است.

در آکاساکا 30 سال پیش 120 زن گیشا وجود داشت اما حالا در سرتاسر توکیو فقط 230 گیشا وجود دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری