کد خبر: ۲۴۴۱۷۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
در سراسر جهان بیش از 14 میلیون و 977 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 615 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها  تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 14 میلیون و 977 هزار و 121 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 615 هزار و 999 نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون هشت میلیون و 994 هزار و 994 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، شیلی، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز سه شنبه 31 تیر 1399 (21 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول و نمودار

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول و نمودار

کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای غلبه بر رکود کرونایی کمک دریافت می کنند
رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر بودجه مقابله با آثار رکودی شیوع ویروس کرونا به توافق رسیده اند.

این توافق پس از چهار گفتگو روز به دست آمده و دور آخر مذاکرات تا ساعات دیروقت شب گذشته ادامه داشت.

حجم بودجه مورد توافق 750 میلیارد یورو (معادل 859 میلیارد دلار) است و شامل کمک و وام برای کاهش آثار رکودی شیوع ویروس کرونا در بیست و هفت کشور عضو اتحادیه است.

علت طولانی شدن مذاکرات اختلاف نظر بین "کشورهای مقتصد" عضو و کشورهایی بوده که بیش از سایرین از شیوع این بیماری صدمه دیده اند.

این بودجه شامل بیشترین میزان استقراض دولتی اتحادیه اروپا در تاریخ این اتحادیه است و رئیس اتحادیه توافق بر سر آن را "لحظه ای تاریخی" برای اروپا توصیف کرد.

این بودجه از جمله شامل 390 میلیارد یورو برای کمک به کشورهایی است که بیماری کرونا در آنها گسترش بیشتری داشته و انتظار می رود ایتالیا و اسپانیا در میان این کشورها باشند.

براساس این توافق، 360 میلیارد یورو دیگر هم با بهره نازل در اختیار کشورهای متقاضی قرار خواهد گرفت.

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از 144 هزار نفر فراتر رفت
شمار کسانی که بر اثر کرونا در آمریکا جان باخته‌اند از 144 هزار و 480 نفر فراتر رفته است.

آمریکا همچنان کانون همه گیری کرونا در جهان است. بیش از سه میلیون و 993 هزار بیمار مبتلا به کرونا در آن کشور وجود دارد و بیش از 144 هزار و 485 نفر  جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند و این رقم در جهان بالاترین است.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از ادامه روند افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور خبر داد.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از 2 میلیون و 129 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 80 هزار و 493 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند
مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 37 هزار و 488 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 192 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 671 مورد جدید طی روز گذشته به 28 هزار و 770 نفر رسیده است.

در پایتخت هند 'از هر چهار نفر یک نفر به ویروس کرونا مبتلا بوده است'
آزمایش روی بیست و یکهزار تن از ساکنان دهلی نشان داده است که بیش از 23 درصد آنان دارای پادتن ویروس کرونا هستند. این بررسی با انجام آزمایش پلاسمای خود انجام شده است.

به این ترتیب از هر چهار تن ساکنان پایتخت هند تقریبا یک نفر به این ویروس مبتلا بوده ولو اینکه نشانه خاصی بروز نداده باشد یا بیماری او تشخیص داده نشده است.

تا کنون ابتلای نزدیک به 124 هزار تن در دهلی تایید شده که کمتر از 1 درصد کل جمعیت شهر است اما رقم جدید به معنی آن است که تا کنون بیش از 4.5 نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

مقامات بهداشتی شهر گفته اند که ظاهرا اکثر مبتلایان عوارضی نداشته اند و این به معنی آن است که ممکن است این بیماری را به دیگران سرایت داده باشند.

آنان از همگان خواسته اند تا توصیه های بهداشتی جهت جلوگیری از گسترش این بیماری را رعایت کنند.

وضعیت شیوع کرونا در جنوب آسیا
هند با گذر از مرز یک میلیون مبتلا، در جایگاه سوم در جهان، بعد از آمریکا و برزیل قرار گرفته است. در این کشور هر ۲۰ روز شمار بیماران کرونا دو برابر می شود.

البته در بعضی از کشورهای دیگر جنوب آسیا اوضاع فرق می کند به طوری که شمار مبتلایان رو به کاهش گذاشته است. در سه نمودار زیر، نمایی از وضعیت شیوع بیماری در منطقه جنوب آسیا را مرور و آزمایش های انجام شده را با چند کشور از مناطق دیگر دنیا مقایسه می کنیم:‌

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول و نمودار

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول و نمودار

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا+ جدول و نمودارکرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5842 نفر و تعداد درگذشتگان هم 153 اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 12 هزار و 580 نفر و شمار کل مبتلایان به 783 هزار و 328 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 373 هزار و 628 نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 5173 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

این در حالی است که آفریقای جنوبی محدودیت های جدیدی به منظور مقابله با کرونا وضع کرده است که از جمله آنها منع تردد شبانه و اجباری شدن ماسک است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 424 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 313 هزار و 274 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هشتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا؛ در شبانه روز گذشته تعداد درگذشتگان 10نفر، موارد جدید ابتلا 445 نفر
در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته 10 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 45 هزار و 422 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 445 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 295 هزار و 817 نفررسیده است.

کرونا در آلمان

براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 203 هزار و 846 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 12 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 180 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 15 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 73 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 244 هزار و 752 نفر رسیده است که ایتالیا را چهاردهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 357 هزار و 681 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 13384 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 39 هزار و 485 نفر رسید
روز گذشته 301 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 39 هزار و 485 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 5 هزار و 172 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 349 هزار و 396 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هفتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 177 هزار و 338 تن و تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 177 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک و ایتالیا رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 221 هزار و 500 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 526 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 255 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 476 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 255 هزار و 825 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 557 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 11 نفر تاکنون 83 هزار و 693 نفر گزارش شده است.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۱۱۲ مورد ابتلا و سه مرگ در شبانه روز گذشته
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته پس از آزمایش ۳۳۳ نمونه، ۱۱۲ بیمار جدید کووید ۱۹ را شناسایی کرده‌اند.

این نهاد همچنین از ثبت سه مرگ ناشی از این بیماری خبر داده است.

با آمار جدید حالا شمار مبتلایان کرونا به ۳۵ هزار و ۶۱۵ نفر و شمار جان باختگان این بیماری به ۱ هزار ۱۸۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت همچنین از بهبود ۷۶ بیمار خبر داده است. تاکنون شمار بهبودیافتگان از کرونا در اطلاعات ثبت شده این نهاد به نزدیک به ۲۴ هزار نفر افزایش یافته است.

۲۲۹ بیمار دیگر در ایران بر اثر کرونا جان باختند
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۶۲۵ مورد جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ۳۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۷۷ نفر از آنها بستری شدند.

دکتر سیماسادات لاری گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر رسید

و مجموع جان باختگان این بیماری تا کتون به ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر رسیده است .

وی افزود: ۳۵۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

استانهای مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنین استانهای تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

او بار دیگر بر لزوم رعایت اصول سه گانه بهداشتی یعنی فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مکرر دست ها و استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و حضور در اماکن تجمعی و سربسته تاکید کرد.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 742 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 742 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 15 هزار و 511 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

رئیس جمهوری تانزانیا بازهم مدعی شده کشورش از ویروس کرونا عاری است
جان ماگولوفولی، رئیس جمهوری تانزانیا برای بار دوم گفته است که کشورش از ویروس کرونا پاک شده است و آن را نشانه عنایت الهی به این کشور دانسته است.

ماگولوفولی در جمع مقامات دولتی در مقر ریاست جمهوری در دودوما، پایتخت، گفت که "خداوند دعای شهروندان ما را اجابت کرد."

او از گردشگران خارجی خواست که به کشورش سفر کنند و اطمنیان داد که "صحیح و سالم" به کشورشان باز خواهند گشت.

از ماه مه به بعد، دولت تانزانیا آماری در مورد میزان ابتلای به ویروس کرونا در این کشور منتشر نکرده و سازمان بهداشت جهانی نگرانی خود را در مورد شیوه برخورد دولت آن کشور با شیوع این بیماری ابراز داشته است.

ویروس کرونا افتتاح پارلمان استرالیا را به تعویق انداخت
دولت استرالیا تصمیم گرفته است به خاطر گسترش سریع ویروس کرونا در دو ایالت پرجمعیت این کشور افتتاح پارلمان را برای چند هفته به تعویق اندازد.

اسکات موریسون، نخست وزیر، از رئیس مجلس خواست تا جلسه دوهفته ای پارلمان را که قرار بود روز 4 اوت برگزار شود لغو کند.

قرار است این جلسه روز 24 اوت برگزار شود.

دفتر نخست وزیر در بیانیه ای گفته است که "دولت نمی تواند خطری را که سلامت اعضای پارلمان، کارمندان آنان و کارکنان پارلمان و جامعه را تهدید می کند نادیده بگیرد."

در حال حاضر، دو ایالت ویکتوریا و نیوساوث ویلز با موج جدید مبتلایان به کرونا مواجه هستند.

روز شنبه نیوساوث ویلز ابتلای 15 مورد جدید و ویکتوریا ابتلای 217 مورد جدید را گزارش کردند.
برچسب ها: آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری