کد خبر: ۲۴۴۱۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱
در سراسر جهان بیش از 14 میلیون و 761 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 611 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها  تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 14 میلیون و 761 هزار و 111 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 611 هزار و 736 نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون هشت میلیون و 805 هزار و 708 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، شیلی، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز دوشنبه 30 تیر 1399 (20 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید-19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید-19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید-19+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید-19+ جدول

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از 143 هزار نفر فراتر رفت
شمار کسانی که بر اثر کرونا در آمریکا جان باخته‌اند از 143 هزار و 530 نفر فراتر رفته است که تقریبا یک چهارم موارد مرگ در دنیا است.

آمریکا همچنان کانون همه گیری کرونا در جهان است. بیش از سه میلیون و 930 هزار بیمار مبتلا به کرونا در آن کشور وجود دارد و بیش از 143 هزار و 530 نفر  جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند و این رقم در جهان بالاترین است. شماری از ایالت های آمریکا بویژه در جنوب شاهد افزایش شدید موارد بیماری هستند.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از ادامه روند افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور خبر داد.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از 2 میلیون و 102 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 79 هزار و 590 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند

مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 28 هزار و 99 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 153 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 596 مورد جدید طی روز گذشته 35 هزار و 717 نفر رسیده است.

ایالت مرکزی ماهاراشترای هندآسیب‌دیده‌ترین منطقه در این کشور است.

کرونا در روسیه
در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 5940 نفر و تعداد درگذشتگان هم 85 اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 12 هزار و 427 نفر و شمار کل مبتلایان به 777 هزار و 486 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 364 هزار و 320 نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 5033 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

این در حالی است که آفریقای جنوبی محدودیت های جدیدی به منظور مقابله با کرونا وضع کرده است که از جمله آنها منع تردد شبانه و اجباری شدن ماسک است.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 422 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 311 هزار و 916 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هفتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا؛ در شبانه روز گذشته تعداد درگذشتگان 12نفر، موارد جدید ابتلا 580 نفر
در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته 12 نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون 45 هزار و 312 نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در 24 ساعت گذشته 580 نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به 295 هزار و 372 نفررسیده است.

محققان دانشگاه آکسفورد به واکسن 'ایمن' برای مقابله با کرونا دست یافتند
گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد بریتانیا به واکسنی دست یافتند که به نظر ایمن می‌رسد و می‌تواند سیستم ایمنی انسان را در برابر ویروس کرونا آموزش دهد. آزمایشهایی که بر روی ۱۰۷۷ نفر انجام شده نشان داده که پس از تزریق واکسن پادتن و گلبولهای سفید برای مقابله با این ویروس در بدن افراد تولید شده است. هر چند این موفقیت بسیار امیدوارکننده است اما هنوز اظهارنظر درباره کافی بودن این واکسن برای درمان قطعی کرونا زود است. هم اکنون آزمایشهایی بر روی افراد بیشتری در حال انجام است. دولت بریتانیا حدود ۱۰۰ میلیون دوز این واکسن را سفارش داده است.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 203 هزار و 334 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 5 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 168 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 13 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 58 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 244 هزار و 624 نفر رسیده است که ایتالیا را چهاردهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 353 هزار و 590 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 13187 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 39 هزار و 184 نفر رسید
روز گذشته 296 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 39 هزار و 184 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 5 هزار و 311 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 344 هزار و 224 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هفتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 176 هزار و 754 تن و تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 31 هزار و 17 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک و ایتالیا رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

اجباری شدن ماسک در فضاهای سربسته در فرانسه
در اجرای مقررات جدید برای مقابله با شیوع کرونا در فرانسه، زدن ماسک در فضاهای سربسته از جمله فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بانک‌ها اجباری شد.

افرادی که ماسک نزنند یا صورت خود را نپوشانند، ممکن است بیش از ۱۵۰ دلار جریمه شوند. در حال حاضر در فرانسه زدن ماسک در وسایل نقلیه عمومی اجباری است.

این کشور می‌گوید که به میزان کمی شاهد افزایش موارد ابتلا بوده است. بر اساس آمار رسمی، بیش از سی هزار نفر در فرانسه از بیماری کووید ۱۹ جان باختند.

دولت بریتانیا هم اعلام کرده که از شنبه هفته آینده، زدن ماسک در فروشگاه‌ها در سراسر انگلستان اجباری می‌شود. در حال حاضر این مقررات در اسکاتلند اجرا می‌شود.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 220 هزار و 572 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 508 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 253 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 429 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 253 هزار و 349 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 523 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 22 نفر تاکنون 83 هزار و 682 نفر گزارش شده است.

بازگشایی سینماها در برخی مناطق چین پس از ۶ ماه تعطیلی به دلیل کرونا
سینماها در مناطقی از چین پس از ۶ ماه تعطیلی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

اولین سینماهای باز شده در مناطقی است که مقامات بهداشتی این مناطق را "کم خطر" توصیف کردند؛ در سینماها مقررات سختگیرانه‌ای برای مقابله به کرونا به اجرا گذاشته شده است.

بلیط‎‌ فقط به صورت آنلاین فروخته می‌شود و گروه‌های مختلف دستکم یک متر باید از هم فاصله داشته باشند.

همچنین خوردنی و نوشیدنی هم در سینما فروخته نمی‌شود.

با وجود اینکه دو هفته است که هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا در میان ساکنان دیده نشده است اما سینماهای پکن، پایتخت همچنان بسته خواهد بود.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی کمتر از پنجاه بیمار جدید و ثبت دو مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در یک شبانه روز گذشته از بررسی ۱۱۸نمونه، تنها ۴۰بیمار جدید کووید ۱۹در این کشور شناسایی شده و دو مرگ ناشی از این بیماری ثبت شده است.

با آمار جدید شمار مبتلایان کرونا به ۳۵هزار و ۵۰۳نفر رسیده و شمار جان باختگان به ۱۱۸۳نفر افزایش یافته است.

اکمل سمسور، سخنگوی وزارت صحت می‌گوید که در روزهای اخیر مراجعه افراد مشکوک برای آزمایش کاهش یافته و او از افراد مشکوک خواست به آزمایشگاه ها مراجعه کنند.

او می‌گوید که وزارت صحت از طریق بیماران شناسایی شده، افرادی که با آنها در تماس بوده، دنبال کرده و از آنها نیز نمونه گیری می‌کند.

به گفته او، در افغانستان پنج درصد بیماران از محیط، ده درصد از افراد بیمار بدون علایم و ۸۵درصد از تماس با افراد بیمار با علایم مبتلا به این بیماری می‌شوند.

او سیر نزولی شیوع ویروس کرونا در این کشور را تایید ولی می‌کند می‌گوید مردم باید وضعیت را جدی بگیرند و اصول پیشگیرانه و بهداشتی را رعایت کنند.

۲۱۷ نفر دیگر در ایران به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان باختند
بنابر اعلام وزارت بهداشت ایران طی یک روز گذشته ۲۱۷ نفر دیگر در این کشور به دلیل ابتلا به کووید۱۹ جان باختند.

با این احتساب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران به ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته است: "بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۶۴۱ نفر از آنها بستری شدند."وضعیت استانهای قرمز و هشدار در کشور مانند روزهای گذشته اعلام شده است.

'افزایش ابتلای کودکان به کرونا' در ایران
دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت ایران از افزایش ابتلای کودکان به ویروس کرونا نسبت به اسفند ماه خبر داده است.

او گفته: "یکی از دلایل این افزایش به دلیل این است که حساسیت‌ خانواده‌ها نسبت به گذشته کمتر شده است و با توجه به این که بچه‌ها زنجیره انتقال این بیماری هستند نباید حساسیت‌ها را در این زمینه کاهش داد."او به خبرنگاران گفته است در استان‌های خراسان رضوی، مازندران و فارس خبر داد روند شیوع بیماری افزایشی است.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 727 هزار نفر
مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 727 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 15 هزار و 252 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

کرونا در تاجیکستان؛ ثبت ۴۳ مورد جدید ابتلا در شبانه‌روز گذشته
بر اساس اعلام وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان در شبانه‌روز اخیر ۴۳ نفر دیگر به جمع بیماران کووید-۱۹ در این کشور افزوده شدهاست.

بر این اساس از پایان ماه آوریل تا امروز (دوشنبه، ۲۰ ژوئیه) در مجموع ۶۹۲۱ نفر به کرونا مبتلا شده و این ویروس جان ۵۷ نفر را در تاجیکستان گرفته است.

در بیست و چهار ساعت گذشته همچنین ۵۱ بیمار بهبود پیدا کرده و از بیمارستانها مرخص شده‌اند. شمار کل بهبودیافته‌ها از آغاز شیوع این ویروس در تاجیکستان در هشتاد روز پیش ۵۶۲۹ نفر گزارش شده است.

مسئولان بهداشتی تاجیکستان می‌گویند،هم اکنون ۱۶۰ نفر در سراسر این کشور به گمان آلودگی به ویروس کرونا در بیمارستانها و مراکز درمانی بستری هستند.
برچسب ها: شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری