کد خبر: ۲۴۴۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
در سراسر جهان بیش از 14 میلیون و 565 هزار مبتلا به کرونا شناسایی شده و بیش از 607 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها  تاکنون مجموع شمار مبتلایانِ این بیماری به 14 میلیون و 565 هزار و 878 نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 213 کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید در جهان به 607 هزار و 132 نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون هشت میلیون و 697 هزار و 8 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته‌اند.

گزارش ها حاکیست آمریکا، همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هرچند برزیل نیز به لحاظ شمار مبتلایان سریع تر از سایر کشورها در حال نزدیک شدن به آمار ایالات متحده است.

هم اکنون برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل، انگلیس و مکزیک نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

کشورهای روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، شیلی، مکزیک، اسپانیا و بریتانیا به ترتیب جایگاههای چهارم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر آفریقای جنوبی، هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز یکشنبه 29 تیر 1399 (19 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان+ جدول
شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان+ جدول


افزایش تقریبا ۲۶۰ هزار نفری آمار ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت

سازمان بهداشت جهانی می گوید در ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۲۶۰ هزار نفر دیگر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که بزرگترین افزایش آمار روزانه ابتلا در جریان همه گیری جاری است.

به گفته این سازمان این اولین بار است که شمار موارد تازه از ربع میلیون فراتر می رود.

بیشترین افزایش به کشورهای آمریکا، برزیل، هند و آفریقای جنوبی مربوط می شود.

آمار درگذشتگان در جهان در اثر ابتلا به کووید-۱۹ هم در این ۲۴ ساعت ۷۳۶۰ نفر افزایش یافت که بالاترین رقم روزانه از روز ۱۰ مه است.

به گفته سازمان بهداشت جهانی بالاترین رکورد قبلی موارد تایید شده ابتلا مربوط به روز جمعه بود.

جان‌باختگان کرونا در آمریکا از ۱۴۰ هزار نفر فراتر رفت
شمار کسانی که بر اثر کرونا در آمریکا جان باخته‌اند از 143 هزار نفر فراتر رفته است که تقریبا یک چهارم موارد مرگ در دنیا است

بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمریکا هفتمین نرخ مرگ بر اثر کرونا را در دنیا دارد اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفت که نرخ مرگ در آمریکا یکی ار پایین‌ترین‌ها در دنیاست. او گفت افزایش موارد ابتلا در روزهای اخیر به علت افزایش تعداد آزمایش کرونا است.

شماری از ایالت‌های آمریکا بخصوص ایالت‌های جنوبی با افزایش موارد ابتلا روبرو هستند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا اعلام کرد که مجموع مبتلایان به کرونا به 3 میلیون و 875 هزار و 653 نفر رسیده است.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از ادامه روند افزایش آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور خبر داد.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار کل مبتلایان به این ویروس در کشور به بیش از ۲ میلیون و 76 هزار نفر رسیده است.

این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرد که شمار کل قربانیان کرونا در برزیل به 78 هزار و 871 تن رسیده است.

برزیل پس از ایالات متحده دارای بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان است.

کرونا در هند

مقامات بهداشتی هند اعلام کردند شمار مبتلایان کرونای این کشور با ثبت 57 هزار و 503 مورد جدید طی 24 ساعت اخیر از یک میلیون و 118 هزار نفر عبور کرد.

شمار قربانیان کرونا نیز در این کشور با ثبت 675 مورد جدید طی روز گذشته 27 هزار و 503 نفر رسیده است.

ایالت مرکزی ماهاراشترای هندآسیب‌دیده‌ترین منطقه در این کشور است.

کرونا در روسیه

در روسیه شمار مبتلایان در شبانه روز گذشته 6109 نفر و تعداد درگذشتگان هم 95 نفر اعلام شده است. مسکو دارای بالاترین میزان ابتلا بوده است.

تعداد کل درگذشتگان در این کشور به 12 هزار و 342 نفر و شمار کل مبتلایان به 771 هزار و 546 نفر رسیده است.

کرونا در آفریقای جنوبی
وزارت بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور از 364 هزار نفر عبور کرده و تعداد جانباختگان به 5033 نفر رسیده است.  آفریقای جنوبی در جایگاه پنجم جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 قرار گرفته است.

این در حالی است که آفریقای جنوبی محدودیت های جدیدی به منظور مقابله با کرونا وضع کرده است که از جمله آنها منع تردد شبانه و اجباری شدن ماسک است.

کرونا در اسپانیا

آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 420 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 307 هزار و 335 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هفتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا درکاتالونیا؛ درخواست برای ماندن در خانه
به بیش از ۹۶ هزار نفر در سه شهر کاتالونیا در اسپانیا گفته شده که به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این منطقه در خانه های خود بمانند. پیشتر از ۴ میلیون سکنه بارسلون هم درخواست شده بود که به مدت هفته در خانه هایشان باشند. تا روز گذشته در مجموع ۱۲۲۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کاتالونیا گزارش شد.

کرونا در بریتانیا؛ در شبانه روز گذشته تعداد درگذشتگان ۲۷نفر، موارد جدید ابتلا ۷۲۶ نفر
در بریتانیا شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته ۲۷ نفر اعلام شده است. به این ترتیب تاکنون ۴۵ هزار و ۳۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.
تعداد موارد جدید ابتلا هم در ۲۴ ساعت گذشته ۷۲۶ نفر گزارش شده که در مجموع کل مبتلایان به ۲۹۴ هزار و ۷۹۲ نفررسیده است.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 202 هزار و 827 نفر رسانده است.
همچنین با فوت 1 نفر مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 163 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 3 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 35 هزار و 45 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل، انگلیس و مکزیک در جایگاه پنجم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.
تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 244 هزار و 434 نفر رسیده است که ایتالیا را چهاردهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 349 هزار و 500 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 12998 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک به 38 هزار و 888 نفر رسید
روز گذشته 578 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 38 هزار و 888 نفر رساند. مکزیک از لحاظ تعداد جان باختگان کرونا در جایگاه چهارم جهانی ایستاده است.

همچنین روز گذشته 7 هزار و 615 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 338 هزار و 913 نفر رسانده است. از این لحاظ نیز مکزیک در جایگاه هفتم جهانی ایستاده است.

کرونا در فرانسه

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 174 هزار و 674 تن رسیده است.

تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز به 30 هزار و 152 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، مکزیک و ایتالیا رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 219 هزار و 641 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 491 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 250 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 504 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 250 هزار و 920 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 486 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 16 نفر تاکنون 83 هزار و 660 نفر گزارش شده است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان: مبتلایان ۳۵۴۶۳؛ جان باختگان ۱۱۸۱
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان اعلام کرده که در شبانه روز گذشته با ثبت ۱۷۴ مورد جدید شمار کل مبتلایان در این کشور به ۳۵ هزار و ۴۶۳ نفر رسیده است.

در این مدت ۱۷ نفر جان باخته که شمار کل جان باختگان در این کشور به یک هزار و ۱۸۱ نفر رسیده است.

در این مدت ۶۳۳ تست جدید انجام شده که شمار کل تست‌های انجام شده در این کشور به بیشتر از ۸۳ هزار رسیده است.

کرونا در ایران؛ تعداد درگذشتگان در شبانه روز گذشته ۲۰۹ ، مبتلایان جدید ۲۱۸۲
وزارت بهداشت ایران آمار درگذشتگان و مبتلایان جدید به ویروس کرونا را در شبانه روز گذشته به این ترتیب اعلام کرد:

تعداد درگذشتگان: ۲۰۹ نفر

تعداد مبتلایان جدید: ۲۱۸۲ نفر که از این تعداد ۱۳۲۴ نفر بستری شدند

تعداد بهبود یافتگان: ۲۳۷ هزار و ۷۸۸ نفر

مجموع کل درگذشتگان ۱۴ هزار ۱۸۸ نفر

مجموع کل مبتلایان ۲۷۳ هزار و ۶۵۶ نفر

به گفته وزارت بهداشت استانهای آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در وضعیت قرمز قرار دارند.

عبور شمار مبتلایان به کرونا در قاره آفریقا از 722 هزار نفر

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آفریقا از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه به بیش از 722 هزار مبتلا خبر دادند و شمار فوتی های ناشی از کرونا را 15 هزار و 145 نفر اعلام کردند.

آفریقای جنوبی در صدر کشورهای این قاره از حیث ابتلا قرار دارد و پس از آن کشورهای مصر، نیجریه، غنا، الجزایر، مغرب و کامرون قرار دارند.

عراق ورود زائران به کربلا را در روزهای عرفه و قربان ممنوع کرد
استاندار کربلا از ممنوعیت ورود زائران به این شهر در روزهای عرفه و عید قربان خبر داد.

استاندار کربلا همچنین گفته که امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا برپایی مراسم دعای عرفه با حضور جمعیت ممنوع است و این شهر زائری را از داخل و خارج عراق برای شرکت در این دعا نمی پذیرد.

از حدود شش ماه پیش عراق همه مرزهای خود را بسته و هیچ زائری را از خارج این کشور نپذیرفته است.

در عراق تاکنون ۳۶۹۱ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.
برچسب ها: شمار جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا در جهان ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا ، آمار رسمی کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری