کد خبر: ۲۴۴۰۰۸
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
جهش شدید دلار در بازار؛
امروز با بازگشایی بازارهای مالی، قیمت سکه، دلار و یورو به شدت افزایش یافته است. دلار به 26 هزار تومان رسیده و یورو از 29 هزار تومان گذشته است. قیمت سکه نیز به 11.5 میلیون تومان رسیده است.
بازار ارز ایران حالا در وضعیتی آشفته و عجیب به سر می‌برد. وقتی قیمت دلار به مرز ۱۸ هزار تومان رسید، عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی برای چندمین بار در سال جاری از کاهش قیمت‌ها در آینده خبر داد.

به گزارش اعتدال، در آن زمان طبق معمول، همتی تاکید کرد قیمت دلار در بازار واقعی نیست. وی در صفحه شخصی خود چندین بار سرمایه‌گذاران را از حضور در بازار ارز منع و تاکید کرده است مسئولیت زیان بر عهده سرمایه‌گذاران خواهد بود اما حالا دلار در طول چهار ماه اخیر یعنی فاصله بین فروردین تا تیرماه افزایشی ۱۰ هزار تومان را تجربه کرده است. نه کسی از سرمایه گذاری در بازار متضرر شده است و نه کسی باور دارد دلار بار دیگر از ۱۵ هزار تومان عقب‌تر برود.

قیمت دلار در حالی مرز روانی 26 هزار تومان را پشت سر گذاشته و دلار این روزها بی‌مهابا افزایش می یابد، با این حال صرافان می‌گویند کسی دیگر به افزایش قیمت حساسیت نشان نمی‌دهد.

امروز با بازگشایی بازارهای مالی، قیمت سکه، دلار و یورو به شدت افزایش یافته است. دلار با افزایش 700 تومانی به 26 هزار تومان رسیده و یورو همانند دلار 700 تومان افزایش داشته و از 29 هزار تومان گذشته است. قیمت سکه نیز به 11.5 میلیون تومان رسیده است.

با این روند ارزش ریال در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح ثبت شده خود رسیده است. به تبع افزایش نرخ ارز در بازار، قیمت سکه و طلا نیز به شدت جهش داشته و رکوردهای عجیبی به ثبت رسانده است.

طبق هفته های گذشته دولت نیز گویا اتفاق خاصی رخ نداده هیچ گونه واکنشی از خود نشان نداده و نمی دهد. دولت همانند روال عادی شده سال های اخیر سیاست نظاره را برگزیده و دست روی دست گذاشته تا دارایی های ریالی و قدرت خرید مردم بیش از گذشته تنزل یابد.

در حالی که ارزش دارایی های ریالی مردم روز به روز کاهش می یابد دولت و تیم اقتصادی روحانی، هیچ راهکاری نیاندیشینده و به دادن وعده های زود گذر بسنده کرده اند. در این شرایط اوضاع معیشتی مردم به شدت رو به وخامت نهاده و علاوه بر فشار اقتصادی غیرقابل تحمل، فشار روانی کاهش ارزش دارایی ها و تورم، مردم به خصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه را از پای دراورده است.

در حالی که با رکوردشکنی های مداوم قیمت ها در بازار ارز، سکه و طلا، حداقل انتظار مردم این است که دولت تحرکی از خود نشان داده، تا حداقل جلوی افزایش ساعتی قیمت در بازارهای مالی را بگیرد، اما ظاهرا داشتن حداقل انتظارات از دولت دوازدهم و تیم اقتصادی آن، نیز زیاد به نظر می رسد. واقعیت اینکه  تیم اقتصادی دولت و به طور خاص بانک مرکزی، در برابر کاهش مداوم ارزش پول ملی، دارایی ها و قدرت خرید مردم بی خیالی را پیشه کرده اند. سیاستی که این اواخر تبدیل به رویکرد عادی دولت در قبال مشکلات پر تعداد اقتصادی و معیشتی مردم شده است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دولت مدیریت کشور به خصوص در بخش اقتصادی را به حال خود رها کرده و هیچ راهکاری برای برون رفت از این وضعیت دشوار و بحرانی نداشته و رییس جمهور و سایر اعضای دولت تنها به دادن وعده های مختلف اکتفا می کنند.

تنها راهکار دولت روحانی و بانک مرکزی در قبال بازار ارز، همچنان نظاره صعود نرخ ها در بازار و وعده مهار بازار و کاهش نرخ ارز بوده است. وعده ای که هیچ گاه به واقعیت نزدیک هم نشده است. این در حالیست که روند افزایش نرخ ارز به خصوص یورو، دلار و درهم در روزهای گذشته به شدت سرعت گرفته و نه تنها هر روز  بلکه به صورت ساعتی، شاهد رکوردهای تازه در بازار ارز هستیم.

جدیدترین قیمت سکه، طلا و ارز در معاملات آزاد به شرح زیر است:

دلار نقدی                    25,850
یورو نقدی                    29,200
دلار صرافی                 26,000
دلار دستوری               25,900
دلار کاغذی                  25,960

خرید دلار صرافی ملی 22,300
دلار سنا                      23,780
دلار حواله نیما              20,772
یورو مسافرتی             26,280


درهم دبی                    7,110
حواله یوان                     3,770

سکه                            11,500,000
سکه قدیم                    10,850,000

گرم 18 عیار                  1,103,470

انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
1
قفل 800ساله برایران
ناشناس
|
-
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
2
گلدونا گل ندادن
درختا بار ندادن
گوسفند و گاو و میش ها
ماست و پنیر ندادن
گندمهای بیابون
یه لقمه نون ندادن
چشمه های تو دالون
یه چیکه آب ندادن
به هر کی هر چی گفتم
به من جواب ندادن
مردای مست کوچه
تو جیباشون کلوچه
تلو تلو میرفتن
از پیچ و تاب کوچه
آی آدمای مرده
ترس دلاتونو برده
پس چرا ساکت هستین
سگ دلاتونو خورده
به هر کی هر چی گفتم
به من جواب ندادن
بسه ساکت نشستن
در خونه ها رو بستن
ار همه دل بریدن
دل به کسی نبستن
...
چه فایده داره اینجا
حتی نشه بخندیم
سراج
|
-
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
1
سلام - می گویند اگر رییس جمهور برکنار بشه، در این مقطع زمانی نفعی برای کشور نخواهد داشت. خب فرض کنیم درست باشه. ولی رییس بانک مرکزی را نمیشه تغییر داد یا نقشه اینه که دلار را تا به 50000 تومان برسانند....؟؟؟..... رسانه ها هم که سکوت کردند. مردم هم رکود.....
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
4
دارن از جیب مردم مملکتو اداره میکنن... پول بدون پشت وانه رو چاپ کردن خرجش میکنن افزایش نقدینگی طبیعیه باعث افت ارزش پول ملی میشه...ته دیگشون به ته دیگ خورده
عبراللهی
|
-
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
5
0
نتیجه اعتماد به غرب پرستان غیراز این نمی شود علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
3
لعنت به آنهائی که دارن قیمت دلار و سکه را بالا میبرند. چه دولت و چه اشخاص حقیقی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
3
چه خبره!!!
اون وقت یه جوان چطوری باید تشکیل زندگی بده؟
با این قیمت های سر به فلک کشیده ی طلا و سایر هزینه های زندگی
افسوس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
3
0
باید موقعی که به پاچه های بیرون افتاده خانم ها و مانتوهای جلو باز نگاه میکردیم و خوشون خوشون و کیف کنان رای میدادیم فکرش رو میکردیم که دولتی که از این طرز فکر بیرون بیاد نتیجش چی میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
0
0
لعنت بر سلبریتی های کثیف سگ پرست که با دلقک بازی جوانان را فریب دادند ورای آنها را به نفع غرب زدگان در صندوقها ریختند واین هم عاقبتش شد که هرچه مومنین وجوانان حزب اللهی با خون خود برای کشور به ارمغان آورده بودند با حماقت وشهوت پرستی این جماعت مشنگ به هوا رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
0
0
بی‌چاره بنی صدر، چی بکشه از دست این تو جهنم!؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری