کد خبر: ۲۴۳۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: ۸۵ درصد موارد ابتلا در استان در مراکز تجمعی و مراسم عروسی، ختم و جشن ها بوده است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: ۸۵ درصد موارد ابتلا در استان در مراکز تجمعی و مراسم عروسی، ختم و جشن ها بوده است.

بر اساس اعتدال به نقل از گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، حسین حسن نژاد، در جلسه نشست ویدیوکنفرانسی با فرمانداران، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان و تاکید رییس جمهور و رییس ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت رعایت پروتکل های ابلاغی، اظهار کرد: در صورتی که دستگاه های مسئول، نهادهای عمومی و واحدهای صنفی نسبت به رعایت دستورالعمل ها و پروتکل ها اقدام نکنند، ناچار به تعطیلی این مراکز اقدام و با متخلفین به عنوان کسانی که سلامت مردم را در معرض تهدید قرار دادند، برخورد می شود.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم نسبت به کنترل این بیماری اقدام کنیم باید حساسیت و آگاهی عمومی نسبت به این بیماری در موج دوم افزایش پیدا کند، با عنایت به این که با افزایش آگاهی عمومی، میزان ابتلا نیز کاهش می یابد، بنابراین ضرورت دارد؛ رسانه‌ ها، فعالان فضای مجازی و اقدامات دستگاه ها به گونه ای باشد که این حساسیت را در میان مردم تقویت کند و به هیچ وجه نباید طوری عمل کنیم که موجب ترس مردم شود بلکه هدف؛ افزایش آگاهی مردم است.

معاون استاندار مازندران، با بیان این که در جلسه با فرمانداران تاکیدات استاندار مازندران به ویژه در خصوص شهرستان های با وضعیت قرمز به سمع و نظر آنان رسید، خاطرنشان کرد: در این جلسه کاهش تردد های درون شهری، تعطیلی مراکز تجمعی و مجموعه اقدامات لازم مورد تاکید قرار گرفت.

حسن نژاد با عنوان اینکه ۸۵ درصد موارد ابتلا در استان در مراکز تجمعی و مراسم عروسی، ختم و جشن ها بوده است، خاطرنشان کرد: دهیاران و بخشداران نسبت به برگزاری مراسم عروسی در باغ ها و غیره دقت و نظارت بیشتری اعمال کنند و نیروی انتظامی را در جریان این مسائل قرار دهند تا به نوعی برخورد قانونی با متخلفان صورت گیرد.   

وی خاطرنشان کرد: مجموعه طرح های ساماندهی دریا با توجه به شرایط جوی و غیرآرام و شیوع بیماری کرونا موقتا در شناگاه ها تعطیل هستند در بقیه قسمت ها مشروط به رعایت پروتکل ها دایر است.

معاون استاندار افزود: برای تضمین سلامت عمومی، کاهش شدت ابتلا و مدیریت موضوع در استان فعلا شناگاه ها را تعطیل کرده ایم، اما مجموعه نیروهای امدادی و خدماتی و ناجیان غریق برای ارایه خدمات به مردم در ساحل حضور دارند.

حسن نژاد در پایان یادآور شد: کنترل و نظارت بر مراکز تفریحی، مراسم عروسی، ختم و جشن ها از اولویت های مهم پیشگیرانه در شهرستانها بوده است که گزارش های  لازم توسط فرمانداران به صورت روزانه دریافت می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری