کد خبر: ۲۴۳۹۶۳
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
طی روزهای اخیر روند صعودی بازار ارز بار دیگر تشدید شده و ارزش ریال در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح ثبت شده خود رسیده است. به تبع افزایش نرخ ارز در بازار، قیمت سکه و طلا نیز به شدت جهش داشته و رکوردهای عجیبی به ثبت رسانده است.
اعتدال، ابوالفضل میرزایی- طی روزهای اخیر روند صعودی بازار ارز بار دیگر تشدید شده و ارزش ریال در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح ثبت شده خود رسیده است. به تبع افزایش نرخ ارز در بازار، قیمت سکه و طلا نیز به شدت جهش داشته و رکوردهای عجیبی به ثبت رسانده است.

به گزارش اعتدال، اما آنچه قابل تامل است اینکه دولت و به ویژه بانک مرکزی هیچ گونه واکنشی از خود نشان نداده، گویا اتفاق خاصی نیافتاده است.

امروز نیز در سایه بی خیالی مستمر دولت و دستورات بی ثمر ریاست جمهوری و همچنین سیاست های ناکارآمد بانک مرکزی، قیمت ارز و سکه بار دیگر جهش داشته است. افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود.

بر اساس گزارش های میدانی از بازار ارز و سکه، قیمت دلار به 25200 تومان رسیده و یورو نیز به 28200 تومان رسید. نرخ هایی که در تاریخ اقتصادی ایران بی سابقه بوده و ارزش پول ملی ایران به کمترین سطح خود در تاریخ رسیده است.

در برابر کاهش بی سابقه ارزش ریال، دولت همانند روال عادی شده سال های اخیر سیاست نظاره را برگزیده و دست روی دست گذاشته تا دارایی های ریالی و قدرت خرید مردم بیش از گذشته تنزل یابد.

در حالی که ارزش دارایی های ریالی مردم روز به روز کاهش می یابد دولت و تیم اقتصادی روحانی، هیچ راهکاری نیاندیشینده و به دادن وعده های زود گذر بسنده کرده اند. در این شرایط اوضاع معیشتی مردم به شدت رو به وخامت نهاده و علاوه بر فشار اقتصادی غیرقابل تحمل، فشار روانی کاهش ارزش دارایی ها و تورم، مردم به خصوص قشر متوسط و ضعیف جامعه را از پای دراورده است.

در حالی که با رکوردشکنی های مداوم قیمت ها در بازار ارز، سکه و طلا، حداقل انتظار مردم این است که دولت تحرکی از خود نشان داده، تا حداقل جلوی افزایش ساعتی قیمت در بازارهای مالی را بگیرد، اما ظاهرا داشتن حداقل انتظارات از دولت دوازدهم و تیم اقتصادی آن، نیز زیاد به نظر می رسد. واقعیت اینکه  تیم اقتصادی دولت و به طور خاص بانک مرکزی، در برابر کاهش مداوم ارزش پول ملی، دارایی ها و قدرت خرید مردم بی خیالی را پیشه کرده اند. سیاستی که این اواخر تبدیل به رویکرد عادی دولت در قبال مشکلات پر تعداد اقتصادی و معیشتی مردم شده است.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان دولت مدیریت کشور به خصوص در بخش اقتصادی را به حال خود رها کرده و هیچ راهکاری برای برون رفت از این وضعیت دشوار و بحرانی نداشته و رییس جمهور و سایر اعضای دولت تنها به دادن وعده های مختلف اکتفا می کنند.

تنها راهکار دولت روحانی و بانک مرکزی در قبال بازار ارز، همچنان نظاره صعود نرخ ها در بازار و وعده مهار بازار و کاهش نرخ ارز بوده است. وعده ای که هیچ گاه به واقعیت نزدیک هم نشده است. این در حالیست که روند افزایش نرخ ارز به خصوص یورو، دلار و درهم در روزهای گذشته به شدت سرعت گرفته و نه تنها هر روز  بلکه به صورت ساعتی، شاهد رکوردهای تازه در بازار ارز هستیم.

جدیدترین قیمت سکه، طلا و ارز در معاملات آزاد به شرح زیر است:

به روز رسانی: شنبه ساعت 15:05

دلار نقدی                          25,050
یورو نقدی                          28,200
دلار صرافی                       25,500
دلار دستوری                     25,200
دلار کاغذی                       25,210

خرید دلار صرافی ملی      22,300
دلار سنا                           23,780
دلار حواله نیما                  18,445
یورو مسافرتی                  26,280

درهم دبی                        6,870
حواله یوان                         3,645
حواله لیر ترکیه                   3,720

سکه                                11,250,000
سکه قدیم                       10,700,000

 گرم 18 عیار                    1,073,460ساعت 13:15

دلار نقدی                     24,900
یورو نقدی                    28,200
دلار صرافی                  25,200
دلار دستوری                25,100

دلار کاغذی                    25,110
خرید دلار صرافی ملی   22,300
دلار سنا                        23,780
دلار حواله نیما               18,445
یورو مسافرتی              26,280

درهم دبی                    6,870
حواله یوان                     3,645
حواله لیر ترکیه              3,690

سکه                            11,200,000
سکه قدیم                   10,600,000

گرم 18 عیار                  1,073,460

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
0
1
دولت با گران کردن قیمت بنزین در سال گذشته گرانی را در این مملکت به راه انداخت. برخی ساده لوح تصور می کردند که با این گران شدن بنزین مردم خودرو خود را در پارکینگ خانه پارک خواهند کرد و با اتوبوس به محل کارشنان خواهند رفت یا استفاده از خودرو های عمومی رونق خواهد یافت. بلکه عکس موضوع تحقق یافت و قیمت خودرو سر به فلک کشید و با شیوع ویروس کرونا استفاده از خودرو شخصی بیشتر شد.مسافر کش یا کامیون دار قیمت حمل ونقل را بالا برد و از آنجا قیمت ها بر همه چیز تاثیر گذاشت.بخدا قسم این گرانی بنزین در همه چیز حتی گرانی خانه هم تاثیر گذاشته اگر بنزین ارزان شود مطمئنا ورق بر خواهد گشت!!!!.عزیزان من که در مجلس نشستید بسته اقتصادی پیش کشتان باشد بیاید بنزین را ارزان کنید و به این مردم مظلوم رحم کنید.ما کاری نداریم که دلار چند است و طلا چند شد به خدا به فکر حفظ 60 لیتر بنزینمان هستیم که تمام نشود و بنزین آزاد لیتری سه هزار تمان نزنیم.تصور کن یک بدبخت هر روز از کرج تا تهران به سر کار می آید و بر می گردد از کجا بیا,رد تا بنزین بزند. از ونک تا پل فردیس کرایه یک نفر 18 هزار تومان شده،فکر می کنید کسی که این مبلغ را پرداخت می کند به مردم رحم می کند. میوه در تره بار تهران بالای ده هزار تومان است این گرانی برای کمبود میوه نیست برای گرانی حمل ونقل و کارگر است.کارگر برای حضور در سر کار از کارفرما بابت ایاب و ذهاب کرایه می خواهد اگر بنزین ارزان بود این مشکلات را نداشتیم.عقلا خودرو برقی را در کشور توسعه ندادید از شر این بنزین خلاص شویم.
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
0
0
هیچ وقت در خواب هم نمیدیدم بگم یاد دوران حاج محمود بخیر !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
واقع اون دوره رو با الان مقایسه میکنی؟!؟ خونه میخریدی 4 میلیون. الان چهار میلیون اندازه یه کارتن جا هم نمیدن بخوابی توش.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
اونی که هم هسته ای رو میچرخوند هم ممکلت رو محمود بود نه اینا. این دولت هر دوتاشو مالوند زمین.
فاصله
|
Russian Federation
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
0
0
واقعا تاسف باره فقط افزایش قیمت و دیگر هیچ...
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری