کد خبر: ۲۴۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۵
یک مؤسسه رفاه دریانوردان اعلام کرد: نفتکشی که توسط آمریکا و به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران توقیف شده بود، توسط ایران بازپس گرفته شده است.
یک مؤسسه رفاه دریانوردان اعلام کرد: نفتکشی که توسط آمریکا و به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران توقیف شده بود، توسط ایران بازپس گرفته شده است.

به گزارش اعتدال، مؤسسه انگلیسی حقوق بشر در دریا اعلام کرد:‌ تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد یک نفتکش که در روز ۵ جولای و به خاطر دور زدن تحریم‌های علیه ایران توسط امریکا توقیف شده بود توسط ایران پس گرفته شده است.

بنا به اعلام این مؤسسه این نفتکش که در سواحل امارات توقیف شده بود دیروز در آب‌های ایران رؤیت شده است. نام این نفتکش گلف‌اسکای بوده و با پرچم کشور دومینیکا فعالیت می‌کرده است.

دیوید هاموند مدیرعامل مؤسسه مذکور می‌گوید: ناخدای این کشتی هم پس گرفته شدن آن توسط ایران را تأیید کرده است.

هاموند می‌گوید: پیش تر ۲۶ خدمه نفتکش مذکور که هندی بودند به کشور خود بازگشته اما دو نفر آنها در ایران حضور داشته‌اند.

هاموند می‌گوید: جزئیات بیشتری نسبت به این اتفاق ندارد. مؤسسه رهگیری خطوط کشتیرانی تانکر ترکرز هم می‌گوید که تصاویر ماهواره‌ای از حضور این کشتی در نزدیکی آب‌های جزیره هرمز حکایت دارد. محل کنونی گلف‌اسکای ۱۹۰ کیلومتر با شهر خورفاکان امارات که در آنجا توقیف شده بود فاصله دارد.

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست هم این خبر را تأیید کرده و اعلام کرده است این کشتی پس از چند روز ناپدید بودن در نزدیکی سواحل ایران رؤیت شده است و مدعی است این نفتکش به صورت چراغ خاموش در روند صادرات نفت ایران فعالیت می‌کرده است و آمریکا نیز در تلاش بوده تا با توقیف این نوع نفتکش‌ها حلقه فشار تحریمی علیه ایران را تنگ‌تر کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز نوشته است که ایران روز ۵ جولای (ده روز پیش) توانسته است یک نفتکش خود را که آمریکا ماه ها در صدد مصادره آن بوده است از ساحل امارات به شکل حیرت انگیزی بازپس بگیرد.

این خبرگزاری افزوده است که نفتکش ام تی گلف اسکای، در ساحل ایران دیده شده است.

چگونگی انتقال این نفتکش به ایران نامشخص اعلام شده است به گونه ای که آسوشیتدپرس تیتر زده « ایران نفتکش خود را از ساحل امارات ربود!»

هنوز منابع ایرانی در این خصوص اظهار نظری نداشته اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری