کد خبر: ۲۴۳۹۲۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
محمد غرضی گفت: اینکه دولت فعلی یا چند دولت قبلی را تنها مسبب به وجود آمدن این وضعیت بدانیم اشتباه است. در واقع دولت‌ها در ایران از زمان مشروطه تا امروز با ندانم‌کاری‌هایشان لطمات زیادی به آسایش و آرامش مردم زده‌اند.
گرانی به بحث داغ این روزهای جامعه تبدیل شده است به طوری که گرانی موجب شده تا پدیده‌هایی چون اجاره پشت‌بامها‌ در رسانه‌ها منتشر شود. این در شرایطی است که شواهد گواه آن است که مردم همچنان باید پدیده نگران‌کننده گرانی را تحمل کنند.

محمد غرضی،‌ فعال سیاسی، در گفت‌وگو با اعتماد‌آنلاین در این ‌باره اظهار داشت: وضعیت شلخته اقتصادی داد مردم ایران را درآورده است. مشکلات معیشتی موجب شده نارضایتی‌ها روزبه‌روز بیشتر شود. البته مردم ایران قبل از انقلاب هم ناراضی بودند و در این نزدیک به ۴۲ سال هم ناراضی مانده‌اند.

این فعال سیاسی که سابقه حضور در دولت‌های زمان جنگ و سازندگی را دارد، در ادامه گفت: ببینید، مردم فکر می‌کنند نرخ دلار بیش از ۲۰ هزار تومان است. در حالی که قیمت دلار در کالاهای مصرفی بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار است، چون متاسفانه دلار ۴۲۰۰ تومانی به جای جیب مردم به جیب فرصت‌طلبان می‌رود؛ یعنی دلار دولتی در اختیار عده‌ای رانت‌خوار قرار می‌گیرد و آنها به منفعت شخصی‌شان می‌رسند.

او توضیح داد: این در حالی است که تعداد اقلام ضروری مردم بین هشت تا ۲۰ قلم است و اگر دولت‌ دلار دولتی را به کالاهای مصرفی مردم اختصاص دهد، دیگر شاهد این گرانی لجام‌گسیخته نخواهیم بود. تحقیقی نشان می‌دهد مردم آمریکا کالاهای مورد نیازشان را تقریباً به همان قیمتی خریداری می‌کنند که ۶۰ سال پیش در زمان کندی تهیه می‌کردند. حالا این را مقایسه کنید با وضعیت ایرانی‌ها که به گران شدن هرروزه‌ی کالاها عادت کرده‌اند.

محمد غرضی در پایان گفت: البته اینکه دولت فعلی یا چند دولت قبلی را تنها مسبب به وجود آمدن این وضعیت بدانیم اشتباه است. در واقع دولت‌ها در ایران از زمان مشروطه تا امروز با ندانم‌کاری‌هایشان لطمات زیادی به آسایش و آرامش مردم زده‌اند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۷
0
0
چرا دلار25هزار تومانی برای مردم باشد؟مگر مردم انقلاب نکرده اند؟!
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری