کد خبر: ۲۴۳۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
بیش از 12 میلیون و 748 هزار تن در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند. پژوهشگران همچنین اعلام کرده‌اند که شمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری این بیماری به بیش از 565 هزار نفر افزایش یافته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 12 میلیون و 748 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 565 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 7 میلیون و 442 هزار و 519 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

موارد ابتلا در آفریقا و جنوب آسیا هم در حال افزایش است و گزارش شده این دو منطقه تا یک ماه دیگر به اوج درگیری خواهند رسید.

کشورهای هند، روسیه، پرو، شیلی، اسپانیا، مکزیک، بریتانیا و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز شنبه 21 تیر 1399 (11 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول


رکورد مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا با ثبت ۷۰ هزار ابتلای جدید

ایالات متحده آمریکا با ثبت بیش از ۷۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در روز گذشته (جمعه) رکورد جدیدی از خود بر جای گذاشت. همچنین موارد فوت ناشی از این بیماری ۵۲۷ مورد گزارش شده است.

این رکورد بالا در حالی ثبت شده که موارد متعددی از اوج شیوع کرونا در این کشور از جمله ثبت ۴۵ هزار و ۵۵۷ مورد ابتلا در تاریخ ۲۴ ژوئن، ۴۵ هزار و ۹۴۲ مورد در تاریخ ۲۷ ژوئن و بیش از ۴۶ هزار و ۵۰۰ مورد جدید در روز پنج‌شنبه پیش‌تر گزارش شده بود.

آمارهای بالای ابتلا در ایالت‌های جنوبی آمریکا از جمله کالیفرنیا، فلوریدا، تگزاس و جورجیا که شاهد اوج شیوع کرونا هستند، منجر به ثبت این رکورد بالا در آمریکا شده است. 

کالیفرنیا روز جمعه ۷۷۹۸ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد و مقامات ایالتی آن اعلام کرده‌اند که در نظر دارند حدود ۸۰۰۰ زندانی را از یک سیستم زندان که کرونا در آن شیوع یافته، آزاد کنند.

در فلوریدای جنوبی نیز هفت ناحیه به دلیل افزایش شدید شمار مبتلایان کرونا با کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه شده است.

ایالت تگزاس ۹۵ مورد مرگ ناشی از کرونا را گزارش کرد. فرماندار این ایالت اعلام کرده در صورتی که موارد ابتلا کاهش نیافته و مردم به طور گسترده از ماسک استفاده نکنند، مجدداً شرایط قرنطینه را باز خواهد گرداند.

جورجیا نیز ۴۴۸۴ مورد جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرد که رکورد روزانه جدیدی برای این ایالت محسوب می‌شود.

طبق اعلام دانشگاه پزشکی جان هاپکینز، سه کانتی (ناحیه) در ایالات متحده آمریکا با بیشترین تعداد موارد ابتلای روزمره در روز جمعه شامل لس آنجلس، کوک شیکاگو و فونیکس مریکوپا بوده‌اند.

تاکنون بیش از سه میلیون و 331 هزار نفر در سراسر آمریکا به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و بیش از 137 هزار نفر از این بیماران نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آزادی ۸هزار زندانی در کالیفرنیا بخاطر شیوع کرونا
مقامات ایالت کالیفرنیا تصمیم گرفته‌اند با توجه به شیوع کرونا ۸ هزار محکوم را پیش از موعد آزاد کنند.

به گفته آنان این تصمیم به خاطر ایمنی و سلامت سایر زندانیان و پرسنل زندان‌ها گرفته شده و به این ترتیب بازداشتگاه‌هایی که تعداد زندانیان آن بالاست تا پایان ماه اوت حجم کمتری از زندانی خواهند داشت.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از مرگ 70 هزار و 623 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.
برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرده است. بیش از یک میلیون و 810 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

کرونا در هند
وزارت بهداشت هند امروز اعلام کرد: 27 هزار و 755 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده است.

در حال حاضر بیش از 850 هزار نفر در این کشور به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند و 22 هزار و 687 نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در روسیه
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در روسیه به 11 هزار و 205 تن افزایش یافته است. بر اساس آمار دولت این کشور تنها در 24 ساعت گذشته 188 تن جان باخته و 6 هزار و 611 تن هم به کرونا مبتلا شده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 403 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 300 هزار و 988 به ویروس کووید-19حکایت دارد. اسپانیا هفتمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا
مقامات بهداشتی بریتانیا روز شنبه از مرگ 148 نفر در شبانه روز گذشته خبر دادند.

مجموع آمار رسمی مرگ در اثر کرونا در این کشور 44 هزار و 798 نفر است.

همچنین به گزارش وزارت بهداشت بریتانیا نتیجه آزمایش کرونا 820 نفر دیگر مثبت بوده است.

کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد مبتلایان به کووید 19 در این کشور افزایش داشته و تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 199 هزار و 775 نفر رسانده است.

همچنین با فوت 2 نفر مبتلا به کرونا تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 132 نفر در آلمان رسیده است.

کرونا در ایتالیا
با فوت 7 نفر مبتلا به کرونا شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 34 هزار و 945 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 242 هزار و 827 نفر رسیده است که ایتالیا را سیزدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 319 هزار و 646 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 11500 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه پنجم جهان قرار گرفته است.

جان‌باختگان کرونا در مکزیک از 34 هزار و 190 نفر گذشت

روز گذشته 665 نفر در اثر ابتلا به کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند که مجموع جان‌باختگان را به 34 هزار و 191 نفر رساند.

همچنین روز گذشته 6 هزار و 891 نفر مبتلای جدید در مکزیک شناسایی شدند که تعداد کل مبتلایان را به 289 هزار و 174 نفر رسانده است.

کرونا در فرانسه

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در فرانسه به 170 هزار و 752 تن رسیده است.

تعداد کل قربانیان کرونا در فرانسه نیز با به 30 هزار و 4 تن رسیده است.

فرانسه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در جهان پس از ایالات متحده، برزیل، انگلیس، ایتالیا و مکزیک رتبه‌ی ششم را به خود اختصاص داده است.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 211 هزار و 981 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 344 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 229 هزار تن رسید
در عربستان سعودی روز گذشته 2 هزار و 994 مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و شمار کل مبتلایان را به 229 هزار و 480 تن رسانده است. عربستان سعودی تاکنون جان باختن 2 هزار و 181 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین
شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 2 نفر تاکنون 83 هزار و 587 نفر گزارش شده است.

کرونا در افغانستان؛ ۹۹۴ جان‌باخته و بیش از ۳۴ هزار مبتلا
وزارت صحت عامه/ بهداشت افغانستان از جان باختن ۲۳ بیمار و شناسایی ۱۷۲ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹در شبانه روز گذشته خبر داد.

به گفته این وزارت شمار کل بیماران به ۳۴ هزار و ۳۶۶ نفر نفر رسیده است. در این مدت حدود ۴۰۰ تست انجام شده است.

وزارت بهداشت افغانستان گفته که از آغاز شیوع این ویروس ۹۹۴ بیمار جان باخته است.

براساس اعلام این وزارت، در شبانه روز گذشته ۲۵۳ نفر بهبود یافته که شمار کل بهبود یافتگان به بیش از ۲۱هزار نفر رسیده است.

تاکنون ۸۰ هزار تست در افغانستان انجام شده و کابل با داشتن ۱۴هزار مبتلا در صدر قرار دارد.

کرونا در ایران؛ ۱۸۸ جان‌باخته و ۲ هزار و ۳۹۷ مبتلا طی شبانه‌روز گذشته
وزارت بهداشت ایران آخرین آمار مبتلایان و جان‌باختگان کووید ۱۹ در ایران را اعلام کرد که بر اساس آن طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۸ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که تعداد کل مرگ در ایران را به ۱۲ هزار ۶۳۵ نفر رسانده است.

به گفته لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران: مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسیده که ۲ هزار و ۳۹۷ نفر آنان در شبانه‌روز گذشته شناسایی شده‌اند.

به سخنگوی وزارت بهداشت ایران ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر نیز تاکنون بهبود یافته‌اند و ۳۳۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، هرمزگان و خراسان شمالی در وضعیت قرمز قرار داشته و استان‌های تهران، البرز، لرستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد، زنجان، اصفهان، مازندران، گلستان و ایلام هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

رئیس شورای شهر تهران: دولت ۷۰ درصد در اوج‌گیری دوباره کرونا مقصر است
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران گفته است که در شیوع دوباره کووید ۱۹ در ایران "مردم ۳۰ درصد و سهم دولت ۷۰ درصد است".

هاشمی در حساب توییتر خود نوشته است که "چون دولت یکباره تصمیماتش را به نفع کرونا شُل کرد و به ویروس رانت داد" شیوع مجدد اتفاق افتاده است.

به نوشته رئیس شورای شهر تهران "من اگر اختیار داشتم، فعالیت‌ها را دو هفته تعطیل می‌کردم و محدودیت‌ها را آنقدر ادامه می‌دادم تا آمارها رو به افول برود".

۱۳۱ معلول زیر نظر بهزیستی ایران از کرونا جان باخته‌اند
ایمنا به نقل از رئیس سازمان بهزیستی ایران خبر داده که ۱۳۱ نفر از معلولان که تحت پوشش این سازمان بوده‌اند به دلیل ابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

به گفته این سازمان ۵۱ هزار معلول در پوشش این سازمان هستند. همچنین گزارش شده که ۲۰ کودک معلول هم به کرونا مبتلا شده‌اند.

آفزایش ۷۰ درصد فوت شدگان در اهواز پس از شیوع کرونا
علیرضا عالیپور، رئیس هیات مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری اهواز گفته است: "تا قبل از شیوع کرونا، سازمان آرامستان شهرداری اهواز روزانه کار دفن شش نفر را انجام می‌داد اما در تیرماه ۹۹ این آمار به ۱۰.۲۵ نفر رسید که افزایش ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد."

به گفته وی "در هفته اول تیرماه امسال روزانه غسل ۱۵.۲ نفر و دفن ۴.۸ نفر از جانباختگان ناشی از کرونا انجام شده" و "در هفته دوم تیرماه امسال روزانه غسل ۱۴.۲ نفر و دفن ۳.۷ نفر از قربانیان کرونا انجام شده است".

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 565 هزار و 40 نفر مبتلا و 12 هزار و 825 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-19و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته اند.

تداوم موج دوم کرونا در ایالت ویکتوریای استرالیا

مقامات دومین ایالت پرجمعیت استرالیا امروز (شنبه) ضمن اعلام یکی از بالاترین افزایش‌های روزانه خود در موارد ابتلا به کرونا، هشدار دادند که همزمان با آغاز اولین تعطیلات "آخر هفته" از قرنطینه شش هفته‌ای در مرکز این ایالت، افزایش شمار مبتلایان تداوم خواهد داشت.

ایالت ویکتوریا که دومین ایالت پرجمعیت استرالیا محسوب می‌شود، ۲۱۶ ابتلای جدید به کرونا را ثبت کرده است که نسبت به روز گذشته ۲۸۸ مورد کاهش یافته اما هنوز هم یکی از بزرگترین افزایش‌های روزانه در سراسر این کشور است.

نخستین وزیر ایالت ویکتوریای استرالیا اعلام کرده که شمار مبتلایان جدید همچنان در حال افزایش بوده و این وضعیت احتمالا تا ماه‌های پیش‌رو ادامه خواهد داشت.  

وی با بیان اینکه هیچکس نسبت به اعمال قرنطینه خوشحال نخواهد شد، اظهار داشت اما این استراتژی در صورتی که همه نقش خود را به خوبی ایفا کنند، موفقیت‌آمیز خواهد بود.

ایالت ویکتوریا که خانه یک چهارم از جمعیت ۲۵ میلیونی‌ استرالیا است، همچنین اولین ایالتی بوده که به تمام مردم به ویژه در ملبورن، مرکز این ایالت دستور استفاده از ماسک را صادر کرده است.

هفت ایالت و منطقه دیگر استرالیا که امروز تنها ۱۱ مورد ابتلا به کرونا را گزارش داده‌اند، مردم خود را از سفر به ایالت ویکتوریا منع کرده‌اند، چرا که انتقال کرونا از طریق مسافران از نگرانی‌های اصلی و عامل موج دوم کرونا در این کشور بوده است.

بنا بر گزارش رویترز، استرالیا با بستن مرزها و اعمال قرنطینه سراسری در ماه مارس، از تعداد زیاد تلفات کرونا نسبت به کشورهای دیگر جلوگیری کرده است. بر اساس آمارهای رسمی تاکنون حدود ۹۳۰۰ ابتلا و ۱۰۷ مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در استرالیا رخ داده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری