کد خبر: ۲۴۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
هواداران استقلال انگشت اتهام را به سمت وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان‌لیگ نشانه رفته‌اند و بر این باورند که اصرار مسوولان برای برگزاری رقابت‌های‌لیگ باعث شده تا بازیکنان آن‌ها کرونا بگیرند. اما اخبار درگوشی از حقایق دیگری حکایت دارد.
هواداران استقلال انگشت اتهام را به سمت وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان‌لیگ نشانه رفته‌اند و بر این باورند که اصرار مسوولان برای برگزاری رقابت‌های‌لیگ باعث شده تا بازیکنان آن‌ها کرونا بگیرند. اما اخبار درگوشی از حقایق دیگری حکایت دارد.

به گزارش اعتدال، صبح روز شنبه بود که خبری مثل بمب ترکید. ابتلای هشت استقلالی به ویروس کرونا. البته تا آخر شب که آبی‌ها سفرشان به جم را هم لغو کردند این تعداد به ۱۳‌نفر رسید. از روز‌شنبه هواداران استقلال انگشت اتهام را به سمت وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان‌لیگ نشانه رفته‌اند و بر این باورند که اصرار مسوولان برای برگزاری رقابت‌های‌لیگ باعث شده تا بازیکنان آن‌ها کرونا بگیرند. اما اخبار درگوشی از حقایق دیگری حکایت دارد.

چرا رعایت نکردید؟

بحث فقط بحث استقلالی‌ها نیست. از همان روز‌هایی که ستاد ملی مبارزه با کرونا رفت‌و‌آمد‌های غیر‌ضروری، عدم‌حضور در مراکز خرید و عمومی، تعطیلی سینماها، استخر‌ها و … را اعلام کرد عکس‌ها و فیلم‌های زیادی از بازیکنان تیم‌های مختلف بیرون آمد که بدون پروتکل‌های بهداشتی در بین هواداران خودشان ظاهر می‌شدند، با آن‌ها عکس یادگاری می‌انداختند و حتی دست در دست هم برای شکست دادن کرونا آرزوی موفقیت می‌کردند! جدی نگرفتن ویروس کرونا از سوی فوتبالیست‌ها یکی از مهم‌ترین دلایلی بوده که باعث شده پاسخ آزمایش‌های زیادی از این قشر مملکت مثبت اعلام شود.

عکس تیمی و خوشحالی پس از گل

شروع مجدد بازی‌ها در فوتبال آلمان با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی بود. حتی عکس‌های تیمی و خوشحالی پس از گل. در این دو – سه‌هفته‌ای که رقابت‌های لیگ‌برتر ایران آغاز شده یکی از تیم‌هایی که چنین موارد پیش‌پا افتاده‌ای را رعایت نکرده استقلال است! عکس‌های قبل از بازی، عکس از خوشحالی پس از گل و حتی پس از بازی را که ببینید متوجه این می‌شوید که هیچ پروتکلی رعایت نشده است.

فولادی‌های مقصر‌

می‌گویند استقلالی‌ها از بازیکنان فولاد کرونا گرفته‌اند. سعید بیت‌سعید، کاپیتان فولادی‌ها پس از این بازی به قرنطینه رفت تا به شایعات بیشتر دامن بزند. حالا آبی‌ها معتقدند اگر آن بازی با فولاد را انجام نمی‌دادند حالا بازیکنان‌شان کرونایی نشده بودند. این اتفاق در حالی افتاده است که ظاهرا تا امروز نزدیک به ۱۵ نفر از تیم فولاد مبتلا به کرونا شده‌اند.

آبی‌ها مجددا آزمایش کرونا می‌دهند

بعد از آن‌که مشخص شد تعداد قابل ملاحظه‌ای از اعضای تیم استقلال به ویروس کرونا مبتلا هستند، نه تنها آن‌ها از حضور در جم و بازی مقابل پارس‌جنوبی انصراف دادند، بلکه تمرینات‌شان هم به حالت تعلیق درآمد. تمام اعضای تیم فوتبال استقلال روز سه‌شنبه یکبار دیگر آزمایش‌کرونا می‌دهند و گفته می‌شود احتمال این که پاسخ آزمایش تعدادی دیگر از اعضای این تیم مثبت اعلام شود وجود دارد. تاکنون پاسخ آزمایش کرونای ۱۳‌نفر از اعضای تیم فوتبال استقلال مثبت اعلام شده است تا آن‌ها یکی از پر تعداد‌ترین کرونایی‌های لیگ‌برتر باشند.

واکنش عضو هیات رئیسه سازمان‌لیگ به قرنطینه استقلال و فولاد

منصور قنبرزاده در‌خصوص قرنطینه تیم‌های استقلال و فولاد به‌خاطر شیوع کرونا گفت: تفسیر مسائل پزشکی بر‌عهده ما نیست، چون ما نه پزشک هستیم و نه در‌این‌خصوص مسوولیتی داریم. دستورالعملی که ستاد کرونا داده، می‌گوید؛ چنانچه ۲۵‌درصد کل یک تیم شامل بازیکن، مربی، کادر اجرایی و … کرونا گرفته باشند، آن تیم باید به قرنطینه برود. مستندات آن‌ها باید به تائید ایفمارک برسد، فدراسیون پزشکی-ورزشی، ایفمارک و کمیته پزشکی فدراسیون این مدارک را ببیند، راستی‌آزمایی و تائید کنند.

احتمال تعویق ۲۴‌ساعته بازی استقلال

نتیجه آزمایش‌های سازمان‌لیگ تکلیف استقلال را روشن می‌کند. اگر در آزمایش‌های مجدد تیم بیش از ۲۵درصد اعضای اصلی مبتلا به کرونا باشند، بازی لغو و تمامی اعضای تیم به قرنطینه می‌روند. اما اگر به حد نصاب ۲۵درصد نرسد، استقلالی‌ها موظف به حضور در میدان هستند. فقط شاید با هماهنگی سازمان‌لیگ، بازی این تیم با یک روز تاخیر برگزار شود.

شایعه حضور ۵۰‌نفری در مهمانی قائدی!

خبری که به دست خبرنگار جام‌جم رسیده این است: «مهمانی ۵۰ نفری در خانه مهدی قائدی.» روز شنبه یک منبع آگاه دو عکس برای خبرنگار جام‌جم ارسال کرد و مدعی این شد که چهارشنبه شب استقلالی‌ها در خانه مهدی قائدی جشنی را برگزار کرده‌اند. جشنی که اگر برگزاری آن واقعیت داشته باشد، بدون شک کمک بزرگی به شیوع کرونا کرده است. جدا از بازیکنان، خانواده‌های آن‌ها هم در معرض درگیر‌شدن با این ویروس هستند و رفتار‌های خطرناکی که گاهی انجام می‌دهند ممکن است آسیب‌های زیادی بزند. در عکس‌هایی که به دست جام‌جم رسیده خود مهدی قائدی و علی کریمی دیده می‌شوند.
منبع: جام جم
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری