کد خبر: ۲۴۳۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۲
بیش از 11 میلیون و 740 هزار تن در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند. پژوهشگران همچنین اعلام کرده‌اند که شمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری این بیماری به بیش از 540 هزار نفر افزایش یافته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 11 میلیون و 740 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 540 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 6 میلیون و 736 هزار و 391 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، هند و روسیه با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

موارد ابتلا در آفریقا و جنوب آسیا هم در حال افزایش است و گزارش شده این دو منطقه تا یک ماه دیگر به اوج درگیری خواهند رسید.

کشورهای هند، روسیه، پرو، اسپانیا، شیلی، بریتانیا، مکزیک و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز دوشنبه 16 تیر 1399 (6 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان+ تصاویر و نمودار
افزایش مبتلایان جدید کووید-۱۹ در آمریکا به بیش از 3 میلیون نفر

اکنون بیش از 3 میلیون و 40 هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا گزارش شده که بیش از 132  هزار و 979 نفر از آنان جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از مرگ 65 هزار و 556 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.
برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرده است. بیش از یک میلیون و 626 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در هند
هند در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۴ هزار مورد جدید از ابتلا به کووید-۱۹ ثبت کرده و به این ترتیب از نظر شمار کل مبتلایان از روسیه پیشی گرفته است.

اکنون هند با ۶۹۷ هزار و ۴۱۳ بیمار کووید، در جایگاه سوم دنیا قرار دارد. این کشور شاهد ۱۹ هزار و ۶۹۳ جانباخته بوده است.

شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان

شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان

دانشمندان هندی درباره 'عجله برای تهیه واکسن کرونا' هشدار دادند
گروهی از دانشمندان در هند درباره تعیین ضرب‌الاجل برای تهیه واکسن کرونا هشدار داده و آن را غیرممکن عنوان کرده‌اند. آکادمی علوم هند اعلام کرده که "هرگونه راه‌حل عجولانه ممکن است منجر به نادیده کرفتن استانداردها و روند علمی شود."

پیش‌تر شورای پژوهشگران پزشکی هند پیش‌بینی کرده بود که همزمان با روز استقلال هند، در پانزدهم ماه میلادی اوت تولید واکسن کرونا آغاز شود. در پی این مخالفت، این شورا اعلام کرده که تاریخ اعلام شده به عنوان "ضرب‌الاجل" نبوده است.

معمولا تولید واکسن‌ها سال‌ها به طول می‌انجامد. با این حال پژوهشگران در سراسر جهان امیدوارند که این‌بار نتیجه فعالیت خود را طی چند ماه شاهد باشند. بیش‌تر کارشناسان بر این گمان هستند که واکسن کرونا احتمال دارد تا نیمه سال ۲۰۲۱ یعنی حدود یک تا یک سال و نیم پس از ظهور ویروس جدید کرونا تهیه شود.

کرونا در روسیه

شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در روسیه به 10هزار و 296 تن افزایش یافته است. بر اساس آمار دولت این کشور تنها در 24 ساعت گذشته 135 تن جان باخته اند. از مسکو، پایتخت روسیه به عنوان آسیب‌دیده‌ترین منطقه بر اثر شیوع کووید-۱۹ در این کشور یاد می‌شود.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 388 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 298 هزار و 869 به ویروس کووید-19حکایت دارد.اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

کرونا در بریتانیا؛ 16 تن به جان باختگان افزوده شدند
بر اساس اعلام وزارت بهداشت بریتانیا در 24 ساعت گذشته 16 تن در سراسر این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‌اند. به این ترتیب تاکنون 44 هزار و 236 تن در بریتانیا بر اثر کووید-19فوت کرده‌اند.

کرونا در انگلستان؛ از هر ۱۰ مبتلا یک تن کادر درمانی بوده است
بر اساس پژوهش گروه جامعه سلطنتی، از هر ۱۰ مبتلا به کرونا بین ۲۶ آوریل تا هفتم ژوئن در انگلستان، یک تن از کارکنان نظام خدمات بهداشت و درمان بوده و با بیماران در ارتباط مستقیم قرار داشته است.

این گزارش حاکی است که یک دهم افراد در محیط بیمارستان به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. کمبود تجهیزات برای حفاظت در برابر ویروس جدید کرونا در آغاز شیوع این بیماری سبب بالا رفتن نرخ ابتلا در بیمارستان‌ها شده است. در حال حاضر با فراهم شدن تجهیزات و امکانات کافی در سراسر بریتانیا، شیوع ویروس کرونا در مراکز درمانی و بیمارستانی کاهش یافته است.

افزایش مجدد متبلایان به کرونا در آلمان
براساس اعلام آلمان تعداد مبتلایان به کووید 19 در این کشور افزایش داشته و تعداد کل مبتلایان در این کشور را به 198 هزار و 57 نفر رسانده است.

همچنین با فوت 6 نفر مبتلا به کرونا تعداد جان‌باختگان به 9 هزار و 92 نفر در آلمان رسیده است.

تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 34 هزار و 869 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 241 هزار و 819نفر رسیده است که ایتالیا را یازدهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو

در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 305 هزار و 703 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 10779 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه پنجم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
فرانسه تایید کرده که 168 هزار و 335 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 29920 هزار نفر هم درگذشته‌اند.

کرونا در فرانسه؛ مرگ مغزی راننده اتوبوس در درگیری با ناقضان مقررات
یک راننده اتوبوس در فرانسه در پی خودداری از سوار کردن مسافرانی که ماسک به صورت نداشتند با یورش فیزیکی رو به رو و بر اثر ضربات ناشی از این حمله دچار مرگ مغزی شد.

در این درگیری در شهر بایون، چهار تن مشارکت داشته‌اند که هیچ‌کدام نه بلیت تهیه کرده بودند و نه ماسک به صورت زده بودند. این راننده در حالی هدف ضربات متوالی مشت قرار گرفته که پوشش ماسک هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در فرانسه به منظور مقابله با شیوع کرونا، اجباری است.

یکی از مهاجمان بازداشت شده است. در واکنش به این رویداد، رانندگان اتوبوس در این منطقه به نشانه اعتراض اعتصاب کردند.


کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 206 هزار و 840 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 241 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی؛ شمار مبتلایان به بیش از 213 هزار تن رسید
در پی لغو کامل محدودیت‌های مربوط به مقابله با شیوع کرونا در عربستان سعودی، شمار مبتلایان در این کشور به بیش از 213 هزار تن افزایش یافته است.

عربستان سعودی از نیمه ماه میلادی مارس محدودیت‌هایی برای مقابله با کرونا وضع کرده بود که ماه گذشته لغو شد. این کشور در میان شش کشور حاشیه خلیج فارس بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا را دارد.

تعربستان سعودی تاکنون جان باختن هزار و 968 تن را اعلام کرده است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 5 نفر تاکنون 83 هزار و 558 نفر گزارش شده است.

کرونا در چین؛ منتقد سرشناس دولت بازداشت شد
یک استاد دانشگاه در چین که در رابطه با نحوه رویارویی مقامات این کشور با بحران کرونا انتقادهایی را مطرح کرده بود از سوی نیروهای امنیتی در خانه‌اش بازداشت شد.

شو جانگ رون، منتقد سرشناس دولت چین که از ابتدای سالجاری میلادی در حصر خانگی قرار داشت به دست نیروهای امنیتی بازداشت و از خانه‌اش در پکن به مکانی نامعلوم برده شده است.

وی که قبل از انتقاد از حذف محدودیت دوره ریاست جمهوری در دانشگاه حقوق تدریس می‌کرد، پیش‌تر علیه به گفته او "فرقه‌ای شبیه شخصیت مائو که در دوران کنونی شی جینگ پینگ به چین بازگشته" انتقاد کرده بود. پلیس چین در این رابطه سکوت کرده است.

به گفته دوستان شو جانگ رون به خبرگزاری فرانسه، حدود ۲۰ نفر در ساعات اولیه بامداد برای بازداشت وی وارد منزلش شده و کامپیوتر شخصی و دست‌نوشته‌هایش را ضبط کرده‌اند.

وی اوایل امسال مقاله‌ای را در انتقاد از درباره چگونگی عملکرد رئیس جمهوری و دولت چین در برابر شیوع ویروس کرونا منتشر کرده بود و به همین دلیل در حصر خانگی به سر می‌برد.

کرونا در افغانستان؛ ثبت ۳۴ مرگ و شناسایی ۲۳۹ بیمار جدید
وزارت بهداشت/صحت افغانستان اعلام کرد که در یک شبانه روز گذشته ۲۳۹ مورد تازه بیماری کووید ۱۹ در این کشور شناسایی شده و حالا شمار مبتلایان به ۳۳ هزار و ۱۹۰ نفر رسیده است.

این نهاد همچنین از ثبت ۳۴ مرگ ناشی از این بیماری خبر داده است. شمار قربانیان کرونا در افغانستان که در وزارت بهداشت ثبت شده با این موارد تازه به ۸۹۸ نفر می‌رسد.

با بهبود یافتن ۷۳۷ بیمار جدید نیز وزارت بهداشت گفته شمار بهبودیافتگان کووید ۱۹ به بیش از ۲۰ هزار نفر افزایش یافته است.

موارد تازه شناسایی شده بیماری در یک شبانه روز گذشته شامل؛ ۹۰ مورد در کابل، ۲۳ مورد در هرات، ۷ مورد در قندهار، ۸ مورد در بلخ، در ننگرهار، تخار هر کدام یک مورد، ۱۶ مورد در بامیان، ۹ مورد در بغلان ، در لوگر و قندوز هر کدام پنج مورد، ۵۱ مورد در غزنی، در پروان، لغمان و پنجشیر هر کدام سه مورد، چهار مورد در کنر، در ولایات هلمند و سمنگان هر کدام دو مورد و شش مورد در زابل بوده‌اند.

کرونا جان حدود ۵۰ استاد دانشگاه و کارمند آموزش عالی افغانستان را گرفت
وزارت آموزش عالی افغانستان گفته که حدود ۵۰ کارمند این وزارت به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند.

عزیز احمد اوریاخیل، سخنگوی این وزارت به بی‌بی‌سی گفت که در میان این افراد اعضای ارشد این وزارت و برخی استادان دانشگاه‌ها نیز هستند.

با شیوع کرونا از بهار امسال تمام مراکز آموزش عالی خصوصی و دولتی در افغانستان بسته است و اکنون مسئولان این وزارت می‌گویند که طرح باز گشایی مکاتب و دانشگاه‌ها را هفته آینده به کابینه خواهد داد.

به گفته اوریاخیل اگر این طرح توسط کابینه تایید شود از ۲۱ سرطان/تیر دروس مکاتب و دانشگاه ها به صورت حضوری آغاز خواهد شد.

فوت ۱۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در ایران

بنابر اعلام وزارت بهداشت ایران طی شبانه روز گذشته دو هزار و ۶۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و۱۶۰نفر دیگر جان خود را از دست داده‌ند.

بر اساس آمارهای رسمی مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسیده است. سخنگوی وزارت بهداشت وضعیت را در استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی را "قرمز" اعلام کرده‌اند.

افزایش آمار مراجعات سرپایی کرونا در تهران
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران از افزایش آمار مراجعات سرپایی کرونا در تهران و محدودیت‌ تخت‌های بستری خبر داده است.

جلیل کوهپایه‌زاده در گفتگویی با ایلنا گفته:‌" در هفته‌های اخیر به ویژه از تیرماه در تهران آمار فراوانی یا شیوع بیماری کووید ۱۹ رو به افزایش است. هر روزه در مراکز تحت پوشش ما آمار ترخیص‌شدگان نسبت به آمار بستری شدگان افزایش داشته، ‌البته مراجعات سرپایی نیز با روند افزایشی همراه بوده است."

وزیر بهداشت پاکستان به کرونا مبتلا شد
وزیر بهداشت پاکستان اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونای او مثبت است. ظفر میرزا تازه‌ترین مورد ابتلا به کرونا در میان مقامات ارشد دولت پاکستان است. افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ فشار زیادی را بر نظام خدمات بهداشت و درمان این کشور وارد کرده است.

ظفر میرزا با انتشار توئیتی نوشته که "علایم خفیفی" از بیماری کرونا دارد و در قرنطینه خواهد ماند.

پاکستان تاکنون بیش از ۲۲۹ هزار و ۸۳۱ مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده و ۴ هزار و ۷۶۲ تن هم بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. این کشور روزانه حدود ۴ هزار مورد تازه ابتلا به کرونا ثبت و اعلام می‌کند.

اسرائیل دستور بسته شدن بارها، سالنهای اجتماع و ورزشی را صادر کرد
دولت اسرائیل دستور بسته شدن بارها، کلوبهای شبانه، سالنهای تجمع عمومی و همچنین سالنهای ورزشی را صادر کرده است.

این اقدام دولت اسرائیل در پاسخ به افزایش شیوع ابتلا به ویروس کرونا بوده است.

براساس گزارشها، تعداد شرکت کنندگان در کنیسه ها نیز به ۱۹ نفر محدود شده است. به نقل از بنیامین نتانیاهو گزارش شده شده است که کشور در "یک قدمی تعطیلی مطلق" قرار گرفته است.

معدل نرخ ابتلا به ویروس کووید ۱۹، به حدود ۱۰۰۰ نفر در روز رسیده است. این آمار در ماه مه به دو رقمی رسیده بود. رئیس حزب مخالف، اقدامات دولت در مقابله با ویروس کرونا را "شکست تحقیرآمیز ملی" خوانده است.

علت پایین بودن تعداد فوتی های ناشی از کرونا در ژاپن چیست؟
ژاپن در اوایل سال ۲۰۲۰ تعداد کمی مرگ و میر کرونا را نسبت به سایر کشورهای منطقه مانند کره جنوبی، تایوان، هنگ کنگ و ویتنام ثبت کرد. البته در ماه آوریل توکیو شاهد ۱۰۰۰ مورد مرگ اضافی (نسبت به میزان قابل انتظار) بود که ممکن است در نتیجه کووید باشد.

در عین حال ژاپن اقدامات سختگیرانه‌ای که کشورهای دیگر برای مهار کرونا اعمال کردند، در پیش نگرفت.

برای کم بودن فوتی ها در ژاپن نظرات مختلفی ارائه شده، از احتمال شیوع یک بیماری مشابه در گذشته و درنتیجه مقاومت تاریخی مردم نسبت به ویروس، تا عادت مردم به استفاده از ماسک حتی پیش از شیوع کرونا. البته با وجود سختگیرانه نبودن اقدامات، گفته می شود که مردم این کشور خودشان به طور گسترده و داوطلبانه به توصیه های بهداشتی مقامات گوش کردند.

در زیر مقایسه مرگ میر در ژاپن با چند کشور و همچنین میزان مرگ و میر اضافی (بیشتر از حد انتظار) را در این کشور می بینیم.

شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان

شمار مبتلایان و جانباختگان کووید-19 در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری