کد خبر: ۲۴۳۲۸۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
بیش از 11 میلیون و 287 هزار تن در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند. پژوهشگران دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرده‌اند که شمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری این بیماری به بیش از 530 هزار نفر افزایش یافته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 11 میلیون و 287 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 530 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 6 میلیون و 402 هزار و 972 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، روسیه و هند با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

موارد ابتلا در آفریقا و جنوب آسیا هم در حال افزایش است و گزارش شده این دو منطقه تا یک ماه دیگر به اوج درگیری خواهند رسید.

کشورهای روسیه، هند، اسپانیا، پرو، شیلی، بریتانیا، مکزیک و ایتالیا به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  شنبه 14 تیر 1399 (4 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19 + جدول
جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19 + جدول

رکورد شناسایی مبتلایان جدید کووید-۱۹ در آمریکا برای سومین روز متوالی

گزارش‌ها حاکی از آن است که برای سومین روز متوالی موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا بیش از ۵۰ هزار نفر بوده است.

بیش از دو ماه پس از آنکه موج نخست همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ برخی از ایالت‌های آمریکا را فراگرفت این ویروس مجدد در ایالت‌های جنوبی و جنوب غربی گسترش پیدا کرده است.

مقامات آمریکا روز گذشته (جمعه) شناسایی دست‌کم ۵۱ هزار و ۸۴۲ مورد جدید ابتلا را اعلام کردند که بدین ترتیب برای سومین روز متوالی است که شمار مبتلایان جدید در این کشور به بیش از ۵۰ هزار نفر می‌رسد.

طی روزهای اخیر رکورد موارد جدید ابتلا در ایالت‌های کالیفرنیا، آریزونا، تگزاس و فلوریدا شکسته شد. در ایالت فلوریدا طی روز گذشته نزدیک به ۹۵۰۰ مورد جدید ابتلا گزارش شده است.

اکنون بیش از دو میلیون و ۹۱۰ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا گزارش شده که بیش از ۱۳۲ هزار نفر از آنان جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از مرگ 32 هزار و 409 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.

برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرده است. بیش از یک میلیون و 550 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

ثبت 176 فوتی جدید کرونا در روسیه
دولت روسیه از ابتلای 6 هزار 632 تن دیگر به ویروس کووید-19 در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 674 هزار و 515 تن اعلام کرده است. تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه نیز به 10 هزار و 27 تن رسیده است.

کرونا در هند
وزارت بهداشت هند امروز اعلام کرد: 19 هزار و 279 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده است.

در حال حاضر بیش از 672 هزار نفر در این کشور به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند و بیش از 19 هزار و 279 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 385 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 297 هزار و 625 به ویروس کووید-19حکایت دارد.اسپانیا پنجمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته است.

قرنطینه یک منطقه ۲۰۰ هزار نفره در شرق اسپانیا
منطقه 'دل سرجیا' در شرق اسپانیا با حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به دلیل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا قرنطینه شده است.

رئیس ایالت کاتالونیا گفته است که "ما تصمیم گرفتیم منطقه 'دل سرجیا' را با توجه به افزایش بی‌سابقه تعداد مبتلایان تحت قرنطینه قرار دهیم".

کرونا در بریتانیا
تعداد فوتی‌های کرونا در بریتانیا به 44 هزار و 198 تن رسیده است. آمار همچنین از ابتلای 284  هزار و 900 به ویروس کووید-19حکایت دارد.

کرونا در آلمان
آلمان از 197 هزار و 250 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 9074 بیمار کووید-19خبر داده است.

تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 34 هزار و 854 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 241 هزار و 419 نفر رسیده است که ایتالیا را دهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 295 هزار و 599 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 10226 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
فرانسه تایید کرده که 166 هزار و 960 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 29893  هزار نفر هم درگذشته‌اند.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 203 هزار و 456 مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 186 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی حدود 206 هزار تن در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و کرونا جان هزار و 858  تن را گرفته است.

کرونا در چین
شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 3 نفر تاکنون 83 هزار و 545 نفر گزارش شده است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۷ جان‌باخته و ۳۴۸ مبتلا در شبانه‌روز گذشته
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان از شناسایی ۳۴۸ مورد جدید ابتلا به کرونا و ۷ مورد مرگ در نتیجه این بیماری در این کشور خبر داد. بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان در افغانستان به ۳۲هزارو ۶۷۲ نفر و شمار مجموعی جان‌باختگان به ۸۲۶ تن افزایش یافت.

موارد جدید در پی آزمایش تنها ۸۶۸ نمونه مشکوک شناسایی شده‌اند. ۱۶۴ مورد در کابل، ۲۸ مورد در هرات و متباقی در دیگر ولایت‌ها به ثبت رسیده‌اند.

وزارت صحت همچین گفته که روز گذشته حدود ۱۸۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹بهبود یافته و با این رقم، مجموع بهبودیافتگان به بیش از ۱۹هزار نفر رسیده است.

کرونا در ایران: مرگ ۱۴۸ نفر و ابتلای ۲۴۴۹ نفر در شبانه روز گذشته
وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در شبانه‌روز گذشته ابتلای ۲ هزار ۴۴۹ نفر به ویروس کرونا ثبت شده و ۱۴۸ نفر نیز در این مدت جان خود را از دست داده‌اند.

بر همین اساس تعداد کل مبتلایان در کشور به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر و تعداد کل درگذشتگان به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر رسیده است.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ نیز ۱۹۸ هزار و ۹۴۹ نفر بوده و در حال حاضر ۳ هزار و ۱۳۶ نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز هستند و استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

ابتلای پنج نماینده مجلس ایران به کرونا
تسنیم گزارش داده که پنج نماینده مجلس ایران به نام‌های محمدطلا مظلومی، نماینده مردم بهبهان، محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان و محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان به کرونا مبتلا شده‌اند و در قرنطینه هستند.

آمار ابتلا به کرونا از چند هفته گذشته در ایران سیر صعودی داشته و حتی در برخی روزها شمار مبتلایان تازه از دوره اوج بیماری در موج اول، پیشی گرفته است.

ماسک زدن در ایران اجباری شد
ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت ایران گفته است با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی و سرپوشیده از فردا (۱۵ تیر) الزامی می‌شود

حریرچی با اشاره به افزایش موارد شیوع و وضعیت شهرهای دارای وضعیت قرمز، امکان اعمال دوباره محدودیت در این شهر‌ها را مطرح کرده است.

او گفته است وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است تا نسبت به تهیه ماسک ارزان قیمت اقدام کند.

کرونا در مکزیک
مکزیک تا کنون بیش از 245 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که از آن جمله 29 هزار و 840 نفر جان خودرا از دست داده اند.

کرونا در کشور‌های آفریقایی

آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  452 هزار و 625 نفر مبتلا و 10 هزار و 950 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-19و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته اند.

افزایش مبتلایان به کرونا در توکیو
با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سومین روز متوالی در توکیو، پایتخت ژاپن، فرماندار این شهر از مردم خواست از هر گونه سفر خودداری کنند.

تعداد مبتلایان روزانه در توکیو امروز به ۱۳۱ نفر رسید و در روز جمعه این عدد ۱۲۴ نفر و روز قبل از آن ۱۰۷ نفر بوده است.

برچسب ها: ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، ویروس جدید کرونا ، کروناویروس ، کرونا ، کروناویروس جدید ، کرونا ویروس ، کرونای جدید ، جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به بیماری کووید 19 ، بیماری کرونا ، بیماری کرونا ویروس ، بیماری کووید 19 ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلا به ویروس جدید کرونا ، ابتلای دوباره به کرونا ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، کووید 19 ، کووید ۱۹ ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری