کد خبر: ۲۴۳۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
بیش از 11 میلیون و 83 هزار تن در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند. پژوهشگران دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرده‌اند که شمار مرگ و میر بر اثر همه‌گیری این بیماری به بیش از 526 هزار نفر افزایش یافته است.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 11 میلیون و 83 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-19 که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 به بیش از 526 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 6 میلیون و 208 هزار و 623 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-19 قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

شیوع ویروس کرونا در چهار کشور آمریکا، برزیل، روسیه و هند با شتاب بیشتری نسبت به سایر کشورها همچنان ادامه دارد.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-19 و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

موارد ابتلا در آفریقا و جنوب آسیا هم در حال افزایش است و گزارش شده این دو منطقه تا یک ماه دیگر به اوج درگیری خواهند رسید.

کشورهای روسیه، هند، اسپانیا، پرو، شیلی، بریتانیا، ایتالیا و مکزیک به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  جمعه 13 تیر 1399 (3 جولای 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان + جدول

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان + جدول

افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا
در شبانه روز گذشته، به شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا بیش از 24 هزار نفر مبتلا افزوده شده است.

ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 860 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. تعداد قربانیان در این کشور نیز 131 هزار و 725 نفر اعلام شده است.

مقام عالیرتبه ستاد مقابله با کرونا آمریکا: آخرین مراحل آزمایش واکسن کرونا تا پایان ژوئیه
آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا و عضو ستاد مقابله با کرونا در این کشور گفته است که آخرین آزمایش‌ها برای ساخت واکسن ویروس کووید ۱۹ تا پایان ماه جاری میلادی انجام خواهد شد.

فائوچی گفته است که "برای ما مشخص خواهد شد که آیا برای اوایل یا اواخر زمستان و سال ۲۰۲۱ یک واکسن موثر و مطمئن را در اختیار داریم یا خیر".

اجباری شدن استفاده از ماسک در تگزاس
با افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در ایالت تگزاس آمریکا، فرماندار این ایالت در فرمانی استفاده از ماسک را در اماکن عمومی آن اجباری کرد.

در ایالت تگزاس تنها در روز چهارشنبه ابتلای بیش از ۸ هزار نفر به ویروس کرونا اعلام شده بود.

رمدسیویر برای درمان کووید ۱۹ در اروپا مجوز گرفت
کمیسیون اروپا به داروی رمدسیویر برای درمان موارد شدید ابتلا به ویروس کرونا مجوز داد.

پیش از این رمدسیویر در آمریکا برای استفاده روی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مورد استفاده قرار گرفته بود.

کرونا در برزیل
وزارت بهداشت برزیل از مرگ 62 هزار 304 تن از بیماران کرونا در این کشور  خبر داده‌اند.

برزیل پس از ایالات متحده آمریکا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا ثبت کرده است. بیش از یک میلیون و 508 هزار مبتلا در برزیل ثبت شده است.

ثبت 176 فوتی جدید کرونا در روسیه
دولت روسیه از ابتلای 6 هزار 718 تن دیگر به ویروس کووید-19 در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 667 هزار و 883 تن اعلام کرده است. تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه نیز به 9 هزار و 859 تن رسیده است.

کرونا در هند
وزارت بهداشت هند امروز اعلام کرد: 19 هزار و 756 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ شناسایی شده است.

در حال حاضر بیش از 646 هزار نفر در این کشور به کروناویروس جدید آلوده شده‌اند و بیش از 18 هزار و 656 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 385 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 297 هزار و 625 به ویروس کووید-19حکایت دارد.اسپانیا پنجمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته 17 مورد مورد فوتی گزارش شده است.

کرونا در بریتانیا
تعداد فوتی‌های کرونا در بریتانیا به 44 هزار و 131 تن رسیده است. آمار همچنین از ابتلای 284  هزار و 276 به ویروس کووید-19حکایت دارد. 

بریتانیا برخی کشورها را از قرنطینه مستثنی کرد
دولت بریتانیا با انتشار لیست کشورهای مستثنی از قرنطینه خانگی به شهروندان آنان اجازه داد هنگام ورود به خاک این کشور ۱۴ روز قرنطینه نشوند.

در لیست کشورهایی که شامل قرنطینه نمی‌شوند فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان و بلژیک دیده می‌شوند اما کشورهایی مانند پرتغال، سوئد، آمریکا، ترکیه و برزیل در این لیست نیستند و مسافران از مبدا این کشورها باید ۱۴ روز قرنطینه شوند.

همچنین در لیست منتشر شده از سوی دولت بریتانیا نامی از ایران نیز برده نشده و مسافران از ایران به بریتانیا باید قوانین قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

این استثنا قرار است تاریخ ۱۰ ژوئن اجرایی شود و پس از اعلام لیست کامل شرکت‌های هواپیمایی که نسبت به قانون قرنطینه معترض بوده و در دادگاه طرح شکایت کرده بودند، شکایت خود را پس گرفتند.

کرونا در آلمان
آلمان از 196 هزار و 823 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 9064 بیمار کووید-19خبر داده است.

تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا تاکنون به 34 هزار و 883 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 241 هزار و 184 نفر رسیده است که ایتالیا را نهمین کشور جهان از لحاظ مبتلایان قرار داده است.
Peru     292,004         10,045    

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 292 هزار و 4 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 10045 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه ششم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
فرانسه تایید کرده که 166 هزار و 378 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 29875  هزار نفر هم درگذشته‌اند.

کرونا در ترکیه
ترکیه بیش از 203 هزار مورد ابتلا به کرونا ثبت کرده است. تنها در 24 ساعت گذشته در این کشور هزار و 172 به کرونا مبتلا شده‌اند. بر اساس اطلاعات گزارش شده از وزارت بهداشت ترکیه تاکنون شمار مرگ و میر در این کشور 5 هزار و 186 تن عنوان می‌شود.

کرونا در عربستان سعودی
در عربستان سعودی بیش از 201 هزار تن در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و کرونا جان هزار و 802 تن را گرفته است.

کرونا در چین

شمار کل مبتلایان در چین با افزایش 5 نفر تاکنون 83 هزار و 542 نفر گزارش شده است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ ۱۲ جان‌باخته و ۳۰۲ مبتلا در شبانه‌روز گذشته
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان از شناسایی ۳۰۲ مورد جدید ابتلا به کرونا و ۱۲ مورد مرگ در نتیجه این بیماری در این کشور خبر داد. به این ترتیب و بر اساس آمار رسمی، شمار کل مبتلایان در افغانستان به ۳۲هزارو ۳۲۴ نفر و شمار مجموعی جان‌باختگان به ۸۱۹ تن افزایش یافت.

موارد جدید در پی آزمایش تنها ۷۷۲ نمونه مشکوک شناسایی شده‌اند. ۳۹ مورد در کابل، ۴۳ رویداد در هرات و متباقی در دیگر ولایت‌ها به ثبت رسیده‌اند.

وزارت صحت همچنین گفته که روز گذشته حدود ۱۳۰۰ بیمار مبتلا به کووید -۱۹بهبود یافته و با این رقم، مجموع بهبودیافتگان به بیش از ۱۷ هزار نفر رسیده است.

تا کنون بیش از ۷۴ هزار آزمایش در افغانستان انجام شده است.

۱۵۴ بیمار دیگر بر اثر کرونا در ایران جان باختند
در ایران سخنگوی وزارت بهداشت از ابتلای ۲۵۶۶ مورد جدید به کرونا در کشور خبر داده است .

دکتر سیما سادات لاری، گفته : از دیروز تا امروز بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۵۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که ۱۴۸۳ مورد بستری شدند و مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۲۳۵ هزار و ۴۲۹ نفر رسیده است .

به گفته او در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفته: ۳۱۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی گفته که استانهای خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز و استانهای تهران، فارس، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان و البرز در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری باز هم از مردم خواسته است که از ماسک استفاده کنند.

پیشنهاد یک نماینده مجلس: به افرادی که ماسک نمی‌زنند نباید خدمات داد
علی اصغر باقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس می‌گوید یکی از راههای "ملزم" کردن مردم به استفاده ماسک "عدم ارائه خدمات" است.

به گفته این نماینده مجلس دلیل بالا رفتن آمار مبتلایان و جانباختگان ویروس کرونا در ایران عدم رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

نماینده بابلسر در مجلس می‌گوید که "متاسفانه مردم به عنوان این مسئله را جدی نگرفتند" و "در روزهای اخیر تعداد سفرها بسیار زیاد شد که همین مورد می‌تواند یکی از علت‌های اصلی افزایش تعداد بیماران باشد."

کرونا در مکزیک
مکزیک تا کنون بیش از 238 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است که از آن جمله 29 هزار و 511 نفر جان خودرا از دست داده اند.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  437 هزار و 212 نفر مبتلا و 10 هزار و 709 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-19و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته اند.

رهبر کره شمالی: در مبارزه با کرونا 'موفقیت درخشان' داشتیم
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی مدعی شد که این کشور در مبارزه با ویروس کرونا "موفقیت درخشان" کسب کرده است.

اون در یک نشست گفت که کشورش "وضعیت پایداری را در مقابله با ویروس داشته و مانع از بروز ویروس بدخیم شده است".

رهبر کره شمالی در عین حال گفته است که این کشور باید همچنان در حالت آماده باش کامل برای مقابله با کرونا باشد.

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در کره جنوبی
تعداد مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در کره جنوبی به بالاترین حد در دو هفته گذشته رسید.

روز گذشته ۶۳ مورد جدید ابتلا در این کشور ثبت شد که ۵۲ نفر آنان در داخل کره جنوبی مبتلا شده بودند.
برچسب ها: قرنطینه ، قرنطینه خانگی ، قرنطینه شهرها ، قرنطینه کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا در چین ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری