کد خبر: ۲۴۳۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
در حالی که خبرگزاری ها اعلام کرده بودند: براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، مشهد از شنبه، ۱۴ تیر به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد، مدیر روابط عمومی علوم پزشکی مشهدمقدس گفت: خبر تعطیلی یک هفته‌ای مشهدمقدس کذب است.
در حالی که خبرگزاری ها اعلام کرده بودند: براساس مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، مشهد از شنبه، ۱۴ تیر به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد، مدیر روابط عمومی علوم پزشکی مشهدمقدس گفت: خبر تعطیلی یک هفته‌ای مشهدمقدس کذب است.

به گزارش اعتدال، دکتر حمیدرضا رحیمی، مسئول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفته است: براساس اعلام دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، 13 استان از جمله خراسان رضوی شامل محدودیت ها خواهند شد و برخی محدودیت‌ها برای کنترل کرونا در مشهد اعمال می شود.

وی ادامه داد: براساس اعلام اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، گروه ۳ و ۴ موارد ویژه شامل تعطیلی و محدودیت در این استان و به ویژه مشهد اجرا خواهد شد.  

رحیمی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های زبان و کتابخانه‌ها در حوزه آموزش، مهد‌های کودک، استخرها، سینما و مراکز هنری و فرهنگی، موزه ها، تالار‌های پذیرایی، سالن‌های زیبایی بانوان در حوزه اصناف، کاهش زمان فعالیت‌های مترو و اتوبوسرانی، مساجد و تکایا و آزمون‌های حضوری در تمامی رشته‌های تحصیلی تعطیل خواهند بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: در گروه چهار فعالیت‌های آسیب زا، برگزاری هرگونه مراسم و همایش اجتماعی، فرهنگی و مذهبی تعطیل می‌شود.  

وی افزود: رشته‌های ورزشی پرخطر و پر برخورد همانند کشتی و رشته‌های رزمی همچنان ممنوع و تعطیل خواهد بود و مدارس شبانه روزی نیز فعالیت شان متوقف خواهد شد.  

رحیمی در ارتباط با دورکاری کارمندان گفت: گروه‌های شاغل حساس برای دورکاری در اولویت خواهد بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: مجموعه‌های خدمات غذایی و عصرانه همچون کافی شاپ‌ها و قهوه خانه‌ها نیز تعطیل خواهد بود که مراکز با عرضه مواد دخانی در اولویت تعطیلی می‌باشند.

عضو ستاد مقابله با کرونا خراسان رضوی در مورد فعالیت باشگاه‌های ورزشی تاکید کرد: مجموعه‌های آبی همچنان تعطیل هستند و باشگاه‌های ورزشی سالنی تعطیل خواهند شد.

مشهد به مدت یک هفته تعطیل می‌شود 

موارد بستری و فوتی در مشهد دو برابر شده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مورد آخرین وضعیت بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا در مشهد گفت: در تاریخ ۱۰ خرداد، تعداد موارد قطعی بستری ما، ۳۳۰ نفر بوده است و این آمار دیروز، ۲ برابر شد. همچنین آمار فوتی‌ها در مشهد، در تاریخ ۱۰ خرداد، ۱۱ نفر بوده است که طی روز‌های گذشته، این آمار به ۳۰ نفر افزایش یافته است. بنابراین، وضعیت مشهد برای ما نگران کننده خواهد بود.

وی با اشاره به اختصاص بیمارستان مجهز و ۶۱۰ تختخوابی امام رضا (ع) افزود: در موج اول کرونا، این بیمارستان با تمام تجهیزات خود در خدمت بیماران کرونایی قرار گرفت و هم اینک نیز با آمادگی کامل در خدمت همشهریان خواهیم بود.
 
گفتنی است این مقررات به مدت یک هفته اجرا خواهد شد و براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، امکان تمدید آن تحت شرایط خاصی وجود خواهد داشت.
 

به مشهد سفر نکنید، نگران جان مسافران هستیم

با اوج گرفتن دوباره کرونا در مشهد، معاون استاندار خراسان رضوی از هموطنان خواست به مشهد سفر نکنند.

 مدیرکل معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به نزدیک بودن به میلاد امام رضا(ع) از مردم عزیز کشورمان می‌خواهیم که برنامه سفر خود به مشهد را به زمان دیگری موکول کنند زیرا نگران جان آنها هستیم.

حسن جعفری افزود: از آستان قدس رضوی برای انجام و رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدردانی می‌شود ولی به واسطه ازدحام جمعیت در روز میلاد امام رضا(ع) امکان شیوع بیماری کرونا وجود دارد و به همین دلیل از مردم می‌خواهیم که از راه دور به عرض ارادت و سلام به آن حضرت اکتفا کنند تا شاهد تجمع و ابتلای افراد بیشتر به بیماری کرونا نشویم.

وی ادامه داد: هم اکنون از مجموع ۲۹شهرستان استان خراسان رضوی دو شهرستان در وضعیت قرمز، هشت شهرستان در وضعیت زرد، ۱۱شهرستان در وضعیت نارنجی و هشت شهرستان نیز در وضعیت سفید قرار دارند.

جعفری افزود: از مجموع سه بیمارستان که از ابتدای شیوع کرونا به بستری افراد مبتلا به کرونا اختصاص یافته بود یک بیمارستان به دلیل کاهش افراد مبتلا به فعالیت عادی خود بازگشت ولی به خاطر شیوع دوباره بیماری و مراجعه تعداد زیاد بیماران از ابتدای این ماه، این بیمارستان در حال تجهیز و آماده شدن برای بستری کردن دوباره بیماران کرونایی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری