کد خبر: ۲۴۳۰۷۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
شاید اغراق نباشد اگر بگوییم کرونا در تمام مناسبات ما حضور دارد چرا که پزشکان می گویند حتی وقتی از کنار کسی می گذریم هم باید این گمان را ببریم که ناقل بدون علامت است و می تواند به سادگی ما را مبتلا کند.
شاید اغراق نباشد اگر بگوییم کرونا در تمام مناسبات ما حضور دارد چرا که پزشکان می گویند حتی وقتی از کنار کسی می گذریم هم باید این گمان را ببریم که ناقل بدون علامت است و می تواند به سادگی ما را مبتلا کند.

در اجتماعات و حتی در محیط خانه و خانواده فرد یا افرادی هستند که مبتلا به بیماری و ناقل ویروس کرونا بوده و خود نیز از آن خبر ندارند که این می‌تواند به عنوان یک زنگ خطر و هشدار برای ما باشد تا پروتکل ها را، حتی در نزدیک ترین و محدودترین اجتماع یعنی خانواده بهتر و بیشتر رعایت کنیم.

شاید چند سال طول بکشد تا بتوانیم بر این ویروس پیچیده و نوپدید غلبه کنیم، ویروسی که تمام دنیا را درگیر خود کرده و حتی قدرت های بزرگ و درمانگران را به زانو درآورده است، پس حالا وقت آن است که به جای بی تفاوتی و یا بی توجهی به هشدارها آنها را آویزه گوش خود کنیم.

در کشور ایران با گذشت بیش از ۴ ماه از ظهور بیماری کووید ۱۹ همچنان آمار تلفات و ابتلا بالا است، بسیاری از استان ها وضعیت قرمز و یا هشدار دارند که این نتیجه ای از عادی سازی، فعالیت های اجتماعی نادرست و نامحدود و همچنین اجرا نکردن و به کار نگرفتن هشدارها است.

ارزیابی موارد مثبت و میزان شیوع بیماری و همچنین آمار قربانیان و عوارض بیماری بر روی افراد نشان می‌دهد که از میزان خطر و مشکلات ویروس کم نشده و نه فرا رسیدن فصل گرما و نه حتی گذشت زمان باعث نشده درگیری و میزان شیوع کمتر شود بلکه کرونا همچنان در حال تاختن به انسان ها است.

در این میان اطلاعات ناکافی و بعضاً غلط منتشر شده در فضای مجازی، از جمله خوردن الکل و ژل ضدعفونی تا برخی از خوراکی ها که خیلی هم کاربرد چندانی ندارد توانسته برخی افراد را گمراه نماید تا جایی که با مصرف موادی چون زنجبیل و یا لیمو دچار توهم ایمنی شده و بدون استفاده از ماسک و یا رعایت موارد بهداشتی در محل کار و فضای اجتماعی ظاهر می شوند که این می‌تواند خطر بسیار بزرگی برای فرد و حتی جامعه و اطرافیانش به همراه داشته باشد زیرا ویروس هر لحظه به دنبال میزبان می گردد و هر بار نیز در بدن یکی از ما مهمان می شود و تا مدت ها میزبان را به خطر و دردسر می‌اندازد، علاوه بر این هر فرد مبتلا به کرونا می تواند به عنوان ناقل و ناشر ویروس عمل کرده و آن را به افراد زیادی را منتقل نماید.

البته فضای مجازی به عنوان یک اهرم کمکی خوب در باب اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم عمل کرده است اما باید در نظر بگیریم که بسیاری از اطلاعات، آموزش‌ها، کلیپ ها و مطالبی که در فضای مجازی دست به دست می‌شوند درست و علمی نیست و بسیار اهمیت دارد که در صورت کسب هر نوع اطلاعات و داده ای، ابتدا آن را صحت سنجی نموده و از اعتبارش مطمئن شویم و بدون داشتن اطمینان کامل هیچ دستوری اعم از خوراکی و غیرخوراکی را برای پیشگیری و یا درمان بیماری بر روی خود امتحان نکنیم و به دیگران نیز پیشنهاد ندهیم.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ذاکر
|
-
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۱
0
0
سلام، تشکر از مطلب تان ولی بهتر بود تیتر دیگری براش انتخاب می کردید انچه بعنوان تیتر نوشته شده معنی آیه ی قرانی است که خداوند میفرماید "و ما از رگ گردن به شما نزدیکتریم" درسته کرونا نزدیکه ، در کمینه، خطرناکه و ... ولی رسم مسلمانی تحریف معنی ایات قرانی نیست...
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری