کد خبر: ۲۴۳۰۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 2 مرد و یک زن سارق و کشف 100 میلیارد ریال اموال مسروقه خبر داد.
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری 2 مرد و یک زن سارق و کشف 100 میلیارد ریال اموال مسروقه خبر داد.

به گزارش اعتدال به نقل از برنا؛ سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت: سال گذشته گزارشی مبنی بر سرقت از منزل فردی در تهرانسر به ماموران کلانتری اعلام شد و پس از ارجاع پرونده به پلیس آگاهی کارآگاهان معاونت مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی به دست آورند که سرقت از منزل مال باخته را 3مرد جوان مرتکب شده اند.

او عنوان کرد: متاسفانه با اینکه هویت دو تن از سارقان به نام های "مهرداد" و "آرسام" به دست آمد ولی مخفیگاه سارقان شناسایی نشد و متهمان در مخفیگاه سابقشان سکونت نداشتند .

این مقام انتظامی توضیح داد: دستگیری متهمان در دستور کار کارآگاهان این معاونت قرار داشت تا اینکه 2ماه قبل ماموران متوجه شدند مهرداد حین سرقت مسلحانه منزل توسط ماموران کلانتری 134 دستگیر و با نام جعلی در بیمارستان بستری شده است.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه با هماهنگی های قضائی متهم از کلانتری 134 به این معاونت انتقال و پس از تحقیقات پلیسی با دستور قضائی روانه زندان شد، اظهار داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، مخفیگاه آرسام در محدوده کیانشهر شناسایی و دستور قضائی برای دستگیری وی اخذ شد.

وی افزود: در رصد های اطلاعاتی مشخص شد که آرسام در چندین فقره سرقت دیگر نیز حضور داشت و تحت تعقیب اداره یکم پلیس آگاهی نیز به اتهام سرقت مسلحانه تحت تعقیب است که با هماهنگی قضائی، یکم تیرماه اکیپی از کارآگاهان این یگان به مخفیگاه متهم اعزام و با مسدود کردن کلیه راه های فرار احتمالی وی برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم قبل از ورود کارآگاهان به مخفیگاهش از پنجره آپارتمان به بیرون خود را پرتاب کرد و با توجه به ارتفاع ساختمان از نقاط مختلف بدن دچار آسیب شد.

نجفی ادامه داد: در بازرسی از منزل متهم مقادیر زیادی اموال مسروقه شامل: 24 تخته فرش و قالیچه نفیس و گرانقیمت، طلاجات، دلار، لیر، یورو، سکه، 3دستگاه لپ تاپ، 2دستگاه ps4 ،  دو دستگاه تلویزیون، یک دستگاه مایکروویو و 30عدد کیف زنانه، دوربین عکاسی، ... و 2 قبضه سلاح گرم نیز کشف شد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران در خصوص شیوه سارقان ابراز داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد که سارقان با تخریب درب ساختمان در باند ها 3 الی 4 نفره مرتکب سرقت منزل و خودرو می شدند و از خودروهای سرقتی برای حضور در محل های سرقت استفاده می کردند و زمانی که با مقاومت صاحبخانه مواجه می شدند با تهدید سلاح گرم و مصدوم کردن مال باخته اموال را سرقت می کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تا کنون 8 تن از شاکیان شناسایی و اموال کشف شده به وی تحویل شد، گفت: در پالایش های اطلاعاتی مشخص شد که نامادری سارق در نگهداری و فروش اموال سرقتی با آرسام همکاری داشته که وی نیز با دستور قضائی دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به اداره هفدهم پلیس آگاهی انتقال یافت.

نجفی با اشاره به اینکه کشف جزئیات پرونده و دستگیری سایر اعضای این باند ادامه دارد، گفت: کارشناسان ارزش اموال کشف شده از منزل متهم را بیش از 100 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

او از شهروندان خواست کسانی که به شیوه گفته شده منزل شان در چند ماه اخیر مورد سرقت قرار گرفته است برای شناسایی اموال کشف شده به اداره هفدهم پلیس آگاهی واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری