کد خبر: ۲۴۲۹۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: در ایام پیک کرونا میانگین ۱۵۰۰ تماس روزانه با ۱۱۵ به بیش از ۴۰۰۰ مورد رسید که این امر فشار کاری زیادی را به همکاران تحمیل کرده بود.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: در ایام پیک کرونا میانگین  ۱۵۰۰ تماس روزانه با ۱۱۵ به بیش از ۴۰۰۰ مورد رسید که این امر فشار کاری زیادی را به همکاران تحمیل کرده بود.

مهرداد بابایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه نیروهای اورژانس در طی چهار ماهی که از شیوع کرونا می‌گذرد در خط مقدم مقابله با این ویروس فعالیت دارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه نیروهای اورژانس وظیفه جابه جایی افراد مشکوک به کرونا و مدیریت تخت‌های بیماران مبتلا شده را به عهده دارند بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر این،  از آنجایی که دبیرخانه ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در اورژانس استان مستقر شده، طی چند ماه گذشته شاهد افزایش فشار کاری نیروهای این مجموعه بوده ایم.

این مسئول در پاسخ به اینکه با توجه به حساسیت کاری نیروهای اورژانس وضعیت تجهیزات حفاظت فردی این افراد چگونه است، توضیح داد: خوشبختانه تاکنون هیچ مشکلی برای تامین تجهیزات و وسایل حفاظت فردی نیروهای اورژانس البرز نداشته‌ایم و حتی اقداماتی نسبت به ذخیره این تجهیزات نیز صورت گرفته است.

بابایی اضافه کرد: ذخیره تجهیزات حفاظت فردی برای نیروهای اورژانس با این هدف صورت گرفته که اگر زمانی با افزایش شیوع کرونا و کمبود تجهیزات مواجه شدیم، نیروهای اورژانس استان برای خدمات رسانی ایمن به بیماران با مشکل مواجه نشوند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان البرز گفت: از اسفندماه تا کنون در مجموع ۳۵ نفر از نیروهای اورژانس استان به کرونا مبتلا شده‌اند که خوشبختانه در نوع خفیف بوده و هیچ کدام بستری نشدند.

وی با بیا اینکه در پیک شیوع کرونا در اسفندماه تعداد تماس‌های مردم با ۱۱۵ سه برابر شده بود، گفت: در ایام پیک کرونا میانگین  ۱۵۰۰ تماس روزانه با ۱۱۵ به بیش از ۴۰۰۰ مورد رسید که این امر فشار کاری زیادی را به همکاران تحمیل کرده بود.

وی در پاسخ به وضعیت فعلی تماس‌های مردم با ۱۱۵ گفت: علی رغم اینکه طی چند روز گذشته شاهد افزایش سرعت شیوع کرونا در استان و افزایش تعداد مبتلایان بوده‌ایم ولی هنوز تعداد تماس‌ها از میانگین نرمال خارج نشده و تنها ۱۰ درصد بیشتر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری