کد خبر: ۲۴۲۸۲۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
حرف‌های قنبرزاده با هر هدفی مطرح شده باشد، در این شرایط برای فوتبال نتیجه‌ای جز حاشیه‌های جدید ندارد. بازیکنانی که باید برای مسابقات آماده شوند، حق دارند با شنیدن این مصاحبه نگران سلامتی خودشان و خانواده‌شان باشند. همچنین مربیان و بازیکنان خارجی که برای بازگشت به ایران تردید دارند، بیشتر می‌ترسند و حتی بهانه‌ای پیدا می‌کنند تا برنگردند و تعهدشان را نیمه‌کاره بگذارند.

به گزارش اعتدال، در سرمقاله روزنامه ایران ورزشی به قلم آرمن ساروخانیان آمده است: «کمتر از ۴۸ ساعت به شروع دوباره لیگ برتر مانده ولی به نظر می‌رسد اعضای سازمان لیگ هنوز برای ادامه مسابقات به هماهنگی نرسیده‌اند. بازیکنان استقلال وسایل‌شان را برای سفر به اهواز جمع کرده‌اند که ناگهان یکی از اعضای سازمان لیگ مدعی می‌شود امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در لیگ وجود ندارد! در سال‌های گذشته ناهماهنگی‌ در مدیریت فوتبال ایران موضوعی عادی شده، ولی این بی‌تردید یکی از بی‌موقع‌ترین مصاحبه‌های این سال‌هاست.

منصور قنبرزاده دیروز درباره شروع دوباره لیگ گفت: «من معتقدم که اغلب باشگاه‌های ما توان مالی و سخت‌افزاری اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی را ندارند و در نتیجه نمی‌توان رقابت‌های فوتبال را با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار کرد. باید به این نکته توجه کنیم که رعایت پروتکل‌ها تنها مربوط به لیگ برتر نیست و به لیگ یک، لیگ دو و لیگ سه هم مربوط می‌شود، کما این که خیلی از باشگاه‌های لیگ برتری هم توان اجرای آن را ندارند. شما تصور می‌کنید چند درصد از باشگاه‌های ما توان مالی سفر با پرواز چارتر، گرفتن اتاق‌های جداگانه در هتل برای هر بازیکن و یا حتی گرفتن تست کرونا در هر پنج روز را دارند؟ با این اوصاف برگزاری رقابت‌های فوتبال میسر نیست مگر این که بخواهند تصمیم بگیرند که پروتکل‌های بهداشتی را تعدیل کنند.»

این مصاحبه با واکنش سریع سازمان لیگ روبه‌رو شد که در بیانیه‌اش نوشت: «یکی از اعضای هیأت رئیسه در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها نظر شخصی خود را در مورد پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مسابقات لیگ بیان کرده که این صحبت‌ها به هیچ عنوان نظر رسمی هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران نبوده و بیان نظر شخصی ایشان بوده است. سازمان لیگ فوتبال ایران در روزهای گذشته نظر رسمی خود را پس از صدور مجوزهای لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری مسابقات لیگ برتر، دسته اول، دسته دوم و دسته سوم اعلام کرد و بر همین اساس نیز برنامه مسابقات اعلام شد.»

این مصاحبه اما کار خودش را کرده و این تکذیبیه نمی‌تواند اثر حرف‌های قنبرزاده را از بین ببرد. نظر این عضو هیأت‌رئیسه سازمان لیگ، حتی اگر نظر شخصی باشد، چند سؤال به وجود می‌آورد: برگزاری مسابقات با رعایت نصفه و نیمه پروتکل‌های بهداشتی سلامتی بازیکنان را به خطر نمی‌اندازد؟ با این شرایط نباید به باشگاه‌هایی که خواهان تعطیلی مسابقات هستند، حق داد؟

همچنین باید پرسید ادعای قنبرزاده حتی اگر صحیح باشد، چرا در آستانه شروع مسابقات مطرح شده؟ همان روزهایی که بحث شروع دوباره مسابقات داغ بود، مشابه همین حرف‌ها را بارها رسانه‌ها، مربیان و بازیکنان مختلف به زبان آوردند. چطور عضو ارشد سازمان لیگ آن روزها سکوت کرده بود و حالا به فکر گفتن خطرات برگزاری مسابقات افتاده؟ آیا او یک ماه از بحث‌های کلان فوتبال عقب‌تر است یا با هدف خاصی دو روز مانده به شروع مسابقات چنین مصاحبه‌ای کرده؟

حرف‌های قنبرزاده با هر هدفی مطرح شده باشد، در این شرایط برای فوتبال نتیجه‌ای جز حاشیه‌های جدید ندارد. بازیکنانی که باید برای مسابقات آماده شوند، حق دارند با شنیدن این مصاحبه نگران سلامتی خودشان و خانواده‌شان باشند. همچنین مربیان و بازیکنان خارجی که برای بازگشت به ایران تردید دارند، بیشتر می‌ترسند و حتی بهانه‌ای پیدا می‌کنند تا برنگردند و تعهدشان را نیمه‌کاره بگذارند.

ناهماهنگی در بالاترین سطح مقامات اجرایی فوتبال نشان می‌دهد که سازمان لیگ علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسابقات باید به فکر ساماندهی داخل مجموعه‌اش باشد. بخشی که قرار است نظم را به مسابقات باشگاهی حاکم کند، خودش نیازمند نظمی است که اجازه ندهد چنین اظهار نظرهای بی‌موقعی به رسانه‌ها برسد و جنجال به پا کند.

فوتبال ایران بدترین دوره مدیریتش را سپری می‌کند و همه بی‌صبرانه منتظرند که انتخابات ریاست فدراسیون به اوضاع سر و سامان بدهد ولی با این وضعیت امید زیادی به تحول مدیریت فوتبال وجود ندارد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری