کد خبر: ۲۴۲۸۰۹
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
دونالد ترامپ به دنبال دیدار با رئیس‌جمهوری لهستان در کاخ سفید اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا احتمالا تعدادی از نیروهایش را از آلمان به لهستان منتقل کند.
دونالد ترامپ به دنبال دیدار با رئیس‌جمهوری لهستان در کاخ سفید اعلام کرد، ایالات متحده آمریکا احتمالا تعدادی از نیروهایش را از آلمان به لهستان منتقل کند.

به گزارش اعتدال، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه در کنفرانس خبری مشترک با آندژی دودا، رئیس‌جمهوری لهستان گفت: آن‌ها هزینه اعزام نیروهای بیشتر را می‌پردازند و ما احتمالا آن‌ها را از آلمان به لهستان بفرستیم. تعداد نیروهایمان را در آلمان به حدود ۲۵ هزار نیرو می‌رسانیم.

ترامپ افزود: قرار است ما از تعداد نیروهایمان در آلمان بکاهیم. برخی از آن‌ها به خانه می‌آیند و برخی به نقاط دیگر می‌روند. اما لهستان یکی از آن‌ مکان‌ها خواهد بود، نقاط دیگری هم در اروپا هست.

رئیس‌جمهوری آمریکا اوایل همین ماه از طرحی برای کاهش حضور همیشگی نیروهای آمریکایی در آلمان از ۳۴ هزار و ۵۰۰ نیرو به ۲۵ هزار نیرو خبر داد. ترامپ بارها آلمان را به عدم هزینه دو درصد از تولید ناخالص داخلی خود در عرصه نظامی کشورش متهم کرده است. او چهارشنبه بار دیگر به این موضوع اشاره داشت.

ترامپ با بیان اینکه آلمان مرتکب "تخلف فاحش" شده است، گفت: آلمان سهم بسیار کوچکی از آنچه قرار بوده تامین کند، هزینه می‌کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین چهارشنبه گفت، اقدامات او "پیام قدرتمندی" به مسکو خواهد بود. او در ادامه از آلمان بابت اتکا به صادرات گاز طبیعی روسیه انتقاد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در این کنفرانس خبری گفت، ایالات متحده همچنان انتظار روابط خوبی را با روسیه دارد، به‌رغم باز استقرار برخی از نیروهایش از آلمان به لهستان. او افزود: معتقدم این پیام بسیار قدرتمندی را به روسیه می‌دهد اما این پیام قدرتمندی که به روسیه می‌رسد این حقیقت است که آلمان میلیاردها دلار به روسیه می‌دهد تا انرژی از طریق خط لوله (نورد استریم ۲) دریافت کند. آن‌ها (آلمان) میلیاردها دلار برای روسیه هزینه می‌کند و بعد قرار است ما از آن‌ها مقابل روسیه دفاع کنیم! فکر می‌کنم این خیلی بد باشد. فکر می‌کنم مردم آلمان بسیار از این امر ناراضی هستند. با تمام این حرف‌هایی که زده شد، انتظار داریم که با روسیه کنار بیاییم. انتظار داریم که با همه کنار بیاییم.

در ادامه رئیس‌جمهوری لهستان هم گفت، تصمیم درباره اعزام نیرو به این کشور به ترامپ بستگی دارد اما او "آماده" پذیرش حضور نظامی بیشتر آمریکاست. آندژی دودا همچنین بر لزوم حفظ نیروهای آمریکایی در اروپا تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری لهستان گفت: جرات نمی‌کنم که به رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا بگویم که سربازان خودش را کجا باید بفرستد. این تصمیمی است که همواره از سوی ایالات متحده گرفته شده و این یک تصمیم بسیار مسئولانه است. با این حال، انکار نمی‌کنم که من از آقای رئیس‌جمهور درخواست کردم که نیروهای آمریکایی را از اروپا خارج نکند زیرا امنیت اروپا برایمان بسیار اهمیت دارد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ در جریان کنفرانس خبری مشترک، عملکرد آندژی دودا را ستود و ابراز امیدواری کرد که او دوباره در انتخابات پیروز شود. ترامپ گفت: گمان نکنم او به کمک من احتیاج داشته باشد. انجام این دیدار مایه افتخار بود. او با ما یا بدون ما عملکرد خوبی خواهد داشت. او قرار است به موفقیت بزرگی دست پیدا کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری