کد خبر: ۲۴۲۶۶۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
عضو کمیته کشوری کرونا گفت: سردرد شدید و حتی سرگیجه به تنهایی از علامت‌های بیماری کرونا محسوب نمی‌شود.
عضو کمیته کشوری کرونا گفت: سردرد شدید و حتی سرگیجه به تنهایی از علامت‌های بیماری کرونا محسوب نمی‌شود.

مسعود مردانی عضو کمیته کشوری کرونا  اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در دنیا علائم مختلفی در بیماران مبتلا به کووید۱۹ مشاهده شده است. در ابتدا سرفه خشک و تنگی نفس از علامت‌های شایع این بیماری بود اما امروزه مشکلات گوارشی و تغییر حس چشایی و بویایی نیز به  علائم کرونا اضافه شده است.

او ادامه داد: در حال حاضر سردرد  شدید یکی از علامت‌های شایع در  بروز بیماری کرونا در بین افراد است. اما این عامل به تنهایی نمی‌تواند مبنای ابتلای افراد به کووید۱۹ محسوب شود؛ بنابراین اگر افراد تنها دچار سردرد شدید یا سرگیجه شدند نباید نگران شوند و سریعاً جهت انجام تست کرونا و سی‌تی‌اسکن به  مراکز درمانی مراجعه کنند.

عضو کمیته کشوری کرونا بیان کرد: سردرد شدید را تقریباً همه مردم یک بار تجربه کرده‌اند و این مسئله نگران‌کننده‌ای محسوب نمی‌شود. به همین دلیل نباید مردم سردرد شدید را به تنهایی یکی از علامت‌های بروز بیماری کووید ۱۹ بدانند.

مردانی یادآوری کرد: در حال حاضر ویروس کرونا ضعیف نشده است و تنها راه پیشگیری از این بیماری شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون و پرهیز از ترددهای غیرضروری در اماکن شلوغ است. همچنین افراد باید هنگام خروج از خانه حتماً از ماسک استفاده کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری