کد خبر: ۲۴۲۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
یک پژوهشگر بیماریهای واگیردار در کانادا با بیان اینکه واکسن کروناویروس یک ساله یا کمتر ساخته نخواهد شد، هشدار داد که امید کاذب در مورد تولید واکسن می‌تواند برام مردم مشکل‌ساز شود.
یک پژوهشگر بیماریهای واگیردار در کانادا با بیان اینکه واکسن کروناویروس یک ساله یا کمتر ساخته نخواهد شد، هشدار داد که امید کاذب در مورد تولید واکسن می‌تواند برام مردم مشکل‌ساز شود.

به گزارش اعتدال به نقل از گلوبال نیوز، هم‌اکنون کشورهای مختلفی در سراسر جهان در تلاشند که برای کروناویروس واکسنی تولید کنند که بتواند شیوع این ویروس کشنده را متوقف کند.

سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته اعلام کرد که ممکن است ظرف امسال یک واکسن برای کروناویروس تولید شود.

ولی یک متخصص ویروس‌شناس کانادایی اخیرا در یک مصاحبه اظهار کرد که این زمان‌بندی بعید به نظر می‌رسد.

"بایرام برایدل"(Byram Bridle) ایمنی‌شناس ویروسی دانشگاه "گوئلف"(Guelph) کانادا گفت: کانادایی‌ها و دیگر مردم جهان باید بدانند چنین چارچوب زمانی برای تولید واکسن کروناویروس بسیار غیرمتحمل است. البته وی این بازه زمانی را غیرممکن نخواند.

برایدل ادامه داد، همه، خواستار امید هستند و دلیلی که من چنین حرفی میزنم این است که امید کاذب می‌تواند به واقع مشکل‌ساز باشد. بدیهی است که ساخت واکسن کروناویروس در چنین زمان کوتاهی(در سال جاری میلادی) به سادگی امکانپذیر نیست.

این در حالی است که "جاستین ترودو" نخست‌وزیر کانادا بارها و بارها به مردم کشور خود هشدار داد که تا زمانی‌که یک واکسن برای کروناویروس ساخته نشود، زندگی به حالت قبلی خود بازنخواهد گشت.

از زمان اعلام شیوع کروناویروس از چین، بیش از ۸ و نیم میلیون نفر در سراسر جهان آلوده به کروناویروس شده‌اند و نزدیک به نیم میلیون نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

در کانادا هم موارد تایید شده مبتلا از ۱۰۰ هزار نفر عبور کرد.

آزمایش بالینی واکسن کرونا در کانادا در ماه مه تایید شد. کشورهای دیگر هم آزمایش بالینی این واکسن را انجام داده‌اند.

"بایرام برایدل" افزود، با توجه به واکسن‌های قبلی در مورد بیماری‌های دیگر، معمولا بازه زمانی ۱۲ تا ۱۸ ماهه اعلام شده برای دسترسی به واکسن بسیار بعید است.

وی خاطرنشان کرد که به طور میانگین، ۱۰ سال طول می‌کشد که اغلب واکسن‌ها توسعه داده شوند.

برایدل ادامه داد، بهترین حالت این است که ما این زمان را به ۴ سال کاهش دهیم. ولی قطعا این زمان، یک سال یا کمتر نیست.

این متخصص گفت: من نمی‌خواهم برای مردم بدخبر باشم ولی سیاست‌های دولت‌ها نباید با انتظار ساخت واکسن در دل مردم امید واهی ایجاد کند و باید بیشتر به این سمت برویم که اگر تا قبل از شکل گیری ایمنی جمعی، واکسنی ساخته نشود، چکار باید انجام دهیم. اقدامات فاصله گیری اجتماعی مطمئنا باید برای یک مدت نسبتا طولانی ادامه پیدا کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری