کد خبر: ۲۴۲۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
این نفت در صنایع کوچک و اشتغال‌آفرین، تمام سهم خود را به استانهای اصفهان، البرز، مرکزی و … ادا کرده است. صنعت نفتی که از آن برای خوزستان فقط خاطره چاه نمره یک مسجدسلیمان و فلرهای آلاینده اطراف اهواز و آب‌های جیوه‌آلود خورموسی و شکاف اجتماعی دردناک حاشیه‌های شهرهایش بجای مانده است.
در حالیکه صدای العطش مردم خوزستان در تونل‌های انتقال آب به کویر مرکزی ایران گم می‌شود، بزرگترین پروژه نورد گرم مبارکه اصفهان با هدف تولید ورق‌های انتقال نفت و گاز و برای ورود و سیطره اصفهان بر صنعت نفت توسط وزیر صمت کلنگ‌زنی می‌شود.

صنعت نفتی که از آن برای خوزستان فقط خاطره چاه نمره یک مسجدسلیمان و فلرهای آلاینده اطراف اهواز و آب‌های جیوه‌آلود خورموسی و شکاف اجتماعی دردناک حاشیه‌های شهرهایش بجای مانده است.

ولی این نفت در صنایع کوچک و اشتغال‌آفرین، تمام سهم خود را به استانهای اصفهان، البرز، مرکزی و … ادا کرده است.

کویر مرکزی با تجمیع صنایع آب‌بری مانند فولاد و پتروشیمی، در کنار صنعت قطعه‌سازی و کشاورزی بیش از پیش حیات اقتصادی و صنعتی ایران را به خود وابسته می‌کند تا در آینده سهم بیشتری از توسعه ملی طلب کند و این همصدایی همواره با سرودی واحد از تمام اجزا اداری – سیاسی این منطقه به گوش می‌رسد و همه اینها در حالی است که طرح‌های توسعه‌ای استان با سنگ‌اندازی‌های ملی و محلی ناکام می‌مانند.

بازنده این بازی در سال‌های آینده فقط شرکت‌های مناطق نفت‌خیز جنوب، فولاد خوزستان، لوله‌سازی، فولاد اکسین و.. نیستند بلکه بازنده اصلی خوزستان و مردمش هستند که باید در اینجا بیکاری و بحران‌های مختلف را تجربه کنند و رفاه و آبادی را در کویر مرکزی جستجو کنند.

محسن هاشمی‌پور
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری