کد خبر: ۲۴۲۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
همزمان با ادامه انتقادات مشاور امنیت ملی سابق آمریکا از رئیس جمهور کشورش در رسانه‌ها، وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی به شدت از وی انتقاد کرد.
همزمان با ادامه انتقادات مشاور امنیت ملی سابق آمریکا از رئیس جمهور کشورش در رسانه‌ها، وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی به شدت از وی انتقاد کرد.

به گزارش اعتدال، به نقل از پایگاه خبری هیل، این توییت یکشنبه شب مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هیچ توضیح و متنی نداشت و تنها حاوی تصویری از پوزخند پامپئو و استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا به زیرنویس یک کانال خبری بود که اخراج جان بولتون از شورای امنیت ملی در سال گذشته را اعلام می‌کرد.

این توییت چند دقیقه پس از آن منتشر شد که روزنامه دیلی تلگراف مصاحبه‌ای را با بولتون منتشر کرد که در آن بولتون گفته بود در انتخابات نوامبر 2020 از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حمایت نخواهد کرد.

در این مصاحبه ابتدا اعلام شد که بولتون تاکید کرده در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا رای خواهد داد اما کمی بعد یکی از سخنگویان بولتون این بیانیه را رد کرده و اظهار داشت که بولتون در انتخابات آتی از هیچ‌یک از نامزدهای انتخاباتی حمایت نمی‌کند.  

پامپئو به عنوان چهره علنی دولت واشنگتن در دفاع در برابر ادعاهای مطرح شده در کتاب جدید بولتون که قرار است سه‌شنبه منتشر شود، عمل کرده است. بولتون در این کتاب یک سری ادعا مطرح می‌کند از جمله اینکه ترامپ سعی داشته شی جینپینگ، رئیس جمهور چین را ترغیب کند مقادیر زیادی محصولات کشاورزی از آمریکا بخرد تا احتمال انتخاب مجدد ترامپ در ایالاتی که کشاورزی در آنها غالب است، بالا رود و بتواند بایدن را شکست دهد.

بولتون همچنین در کتابش ادعا می‌کند که پامپئو دیدگاه تیره و تاری نسبت به ترامپ دارد و یک بار یادداشتی به دست وی داده مبنی بر اینکه "ترامپ فقط یاوه‌گویی می‌کند".

به گزارش ایسنا،پامپئو هفته گذشته نیز در توئیتی نوشته بود: من این کتاب را نخوانده‌ام اما از گزیده‌های این کتاب که دیدم، متوجه شدم جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا یکسری دروغ‌ها و اطلاعات نادرست را نوشته و حقایق را جور دیگری جلوه داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری