کد خبر: ۲۴۲۵۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با موضوع "روز پدر" در حالی که در کنار پسر بزرگش نشسته بود، تصویری هولناک از آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن ارائه داد.
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با موضوع "روز پدر" در حالی که در کنار پسر بزرگش نشسته بود، تصویری هولناک از آمریکا تحت ریاست جمهوری جو بایدن ارائه داد.

به گزارش اعتدال، به نوشته روزنامه دیلی‌میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشدار داد: اگر من در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ پیروز نشوم و جو بایدن رئیس جمهور شود، کل کشور به مینیاپولیس تبدیل خواهد شد. احساس می‌کنم اگر دموکرات‌ها وارد کاخ سفید شوند، عاقبت کشورمان به معنای واقعی کلمه رکود و افسردگی خواهد بود شبیه چیزی که تاکنون شاهد آن نبوده‌اید.

مینیاپولیس شهری است که در آن جورج فلوید، یک مرد سیاه پوست به دست یک افسر سفید پوست کشته شد؛ رویدادی که موجی از اعتراضات ضد نژاد پرستی با شعار "زندگی سیاه پوستان مهم است" را در سراسر آمریکا و غارت و آشوب در شهر مینیاپولیس را به راه انداخت. از آن زمان تا کنون ترامپ تلاش کرده تا خود را به عنوان رئیس جمهور "نظم و قانون" به مردم ثابت کند و به همین خاطر از گارد ملی خواسته تا برای آرام کردن اوضاع در شهر مینیاپولیس مداخله کند.

ترامپ گفت: وقتی گارد ملی مداخله کرد، اوضاع خیلی خوب شد.

ترامپ ضمن انتقاد از شهرهایی که شهرداران آنها دموکرات هستند، گفت: بدون رهبری من به عنوان یک جمهوری‌خواه، کشور دچار آشفتگی، بی‌نظمی و اختلال می‌شد.

وی افزود: این یک موضوع بسیار ناراحت کننده است.اما به مردمی که برای شرکت در انتخابات نوامبر آماده می‌شوند می‌گویم که تنها یک موضوع وجود دارد و آن این است که شما نمی‌توانید به دیوانه خانه بازگردید. اگر دموکرات‌ها در انتخابات پیروز شوند، فکر نمی‌کنم که کشور مجدد بتواند سر پا شود.

ترامپ به اوضاع کنونی در سیاتل اشاره کرد که در آن معترضان منطقه‌ای از این شهر را تصرف کرده و آنجا را به یک منطقه عاری از پلیس تبدیل کرده‌اند.

وی گفت: شهرهایی که دچار مشکل هستند، شهرهایی هستند که توسط دموکرات‌ها اداره می‌شوند. شهرهای تحت کنترل دموکرات‌ها شهرهایی هستند که مشکل دارند.

ترامپ سپس بایدن را هدف گرفت و گفت: بدون شک بایدن در وضعیتی نیست که کشور را رهبری کند. او رویا و آرزوی چین است.

در جریان این مصاحبه ترامپ برای نخستین بار از یک تبلیغ انتخاباتی پرده برداشت که در آن اعلام شده بایدن تایید پس از مرگ اسامه بن لادن را کسب کرده است چرا که اوراق کشف شده از محل اختفای بن لادن توطئه‌ای را برای کشتن باراک اوباما و جایگزین کردن وی با بایدن که در آن زمان معاون اول رئیس جمهور بود، افشا کرد.

براساس این اسناد بن لادن معتقد بود که بایدن به هیچ وجه آمادگی ریاست جمهوری را ندارد و آمریکا تحت رهبری وی دچار بحران می‌شود.

این نقشه برای نخستین بار توسط روزنامه واشنگتن پست در سال ۲۰۱۲ میلادی گزارش داده شد. با این حال ترامپ از آن بی‌اطلاع بود تا زمانی که دونالد ترامپ جونیور، پسر بزرگش این گزارش را به پدرش ارائه کرد و آن را هدیه روز پدر خواند.

ترامپ گفت: این یک هدیه بسیار خوب بود.

به خاطر نحوه مدیریت بحران ویروس کرونا توسط ترامپ و ناآرامی‌های نژادی پیرامون مرگ فلوید، میزان حمایت‌ها از بایدن در انتخابات ماه نوامبر افزایش یافته است.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری