کد خبر: ۲۴۲۴۶۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات جنجالی مشاور امنیت ملی این کشور در کتاب جدیدش وی را خائنی دانست که به آمریکا ضربه وارد کرده است.
وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات جنجالی مشاور امنیت ملی این کشور در کتاب جدیدش وی را خائنی دانست که به آمریکا ضربه وارد کرده است.

به گزارش اعتدال، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید یک خائن بوده و کتابی که نوشته مملو از دروغ است.

پامپئو در بیانیه‌ای که در حساب توئیتری خود نیز منتشر کرد نوشت، با این‌که هنوز کتاب جدید بولتون را مطالعه نکرده است می‌داند که با «تعدادی دروغ، حقایق نصفه نیمه و کاملاً پیچانده شده و اشتباهات مختلف» پر شده است.

پامپئو با اشاره به نام کتاب بولتون (اتاقی که در آن اتفاق افتاد)، در تیتر بیانیه خود نوشت: «من هم در همان اتاق بودم».

وزیر امور خارجه آمریکا نوشت: «این‌که آخرین نقش عمومی جان بولتون خائنی است که با نقض اعتماد مقدسی که مردم به او داشتند، به آمریکا ضربه وارد کرد. خطاب به همه دوستانمان در سرتاسر جهان: شما می‌دانید که آمریکای رئیس جمهور دونالد ترامپ نیرویی در خدمت خیر در جهان است».

از روز گذشته (پنجشنبه) انتشار بخش‌هایی از کتاب بولتون به بمبی خبری در رسانه‌های جهان تبدیل شده است. او در این کتاب به افشاگری علیه ترامپ و اعضای کابینه‌اش پرداخته است.

برای مثال طبق ادعای بولتون، ترامپ به «شی‌جین‌پینگ» رئیس جمهور چین گفته اقدام پکن در خرید محصولات کشاورزی از کشاورزهای آمریکایی می‌تواند روی نتیجه انتخابات اثرگذار باشد.

همچنین خلاصه‌ای که روزنامه «نیویورک‌تایمز» از کتاب بولتون منتشر کرده نشان می‌دهد او بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران از ترامپ به دلیل عدم اقدام علیه ایران عصبانی بوده است.

ترامپ در واکنش به این اظهارات بولتون در حسابل توئیتری خود نوشت: «بسیاری از جملات مضحکی که او به من نسبت داده هرگز بیان نشده‌اند و داستان‌سرایی محض هستند. او در تلاش است اخراج خود مانند یک توله سگ بیمار را تلافی کند».
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری