کد خبر: ۲۴۲۳۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از هشت میلیون و 203 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 443 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 8 میلیون و 203 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به بیش از 443 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 4 میلیون و 274 هزار و 237 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، پرو، ایران و آلمان به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز سه شنبه 27 خرداد 1399 (16 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول

جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان+ جدول


آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون و 198 هزار نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 198 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 118 هزار و 813 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

برزیل دومین کشور در جهان از نظر آمار مرگ و میر کرونا
آمار مرگ و میرناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل بیش از 44 هزار و 657 نفر اعلام شده، به این ترتیب برزیل دومین کشور در جهان با بیشترین تعداد مرگ است.

شمار مبتلایان هم 904 هزار و 734 نفر ثبت شده است.

اما گفته شده که شمار مبتلایان به دلیل عدم انجام تست کافی از این هم بالاتر است. بنظر می رسد که این کشور هنوز هفته ها با رسیدن به نقطه اوج ابتلا به کرونا فاصله داشته باشد.

کرونا در روسیه؛ شمار جان‌باختگان همچنان رو به افزایش است
دولت روسیه از ابتلای 8 هزار 248 تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 545 هزار و 458 تن اعلام کرده است. تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه نیز به 7 هزار و 284 تن رسیده است.

کرونا در هند؛ بیش از 10 هزار نفر در یک روز مبتلا شدند
مقامات دولت هند می‌گویند که در 24 ساعت گذشته 10هزار و 615 تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

در هفته‌های اخیر به شمار روزانه مبتلایان کرونا در هند افزوده شده است. مجموع شمار مبتلایان به کرونا در هند 353 هزار و 641 تن گزارش شده است. به این ترتیب هند پس از ایالات متحده، برزیل و روسیه در جایگاه چهارمین کانون شیوع کرونا قرار دارد.

یازده هزار  و 903 نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 136 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 291 هزار و 408 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.
اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و برای چندمین روز متوالی، در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

آمار کرونا در بریتانیا: مرگ ۲۳۳ نفر و شناسایی ۱۲۷۹ نفر مبتلای جدید در شبانه روز گذشته
آمار رسمی مقامات بریتانیا طی بیست و چهار ساعت گذشته از مرگ ۲۳۳ نفر در اثر ابتلا به کرونا خبر دادند که به این ترتیب مجموع آمار فوتی ها به ۴۱ هزار و ۹۶۹ نفر می‌رسد.

همچنین امروز اعلام شد که در بیست و چهار ساعت گذشته نتیجه آزمایش کرونا ۱۲۷۹ نفر مثبت بوده است که مجموع مبتلایان به ۲۹۸ هزار و ۱۳۶ نفر رسیده است.

از دیروز مغازه های کالاهای غیرضروری در انگلستان باز شده است.

کرونا در بریتانیا؛ افزایش چشمگیر بیکاری طی سه ماه اخیر
بر اساس آمارهای رسمی در بریتانیا، طی ماههای مارس تا مه امسال بیش از ۶۰۰ هزار نفر شاغل در بریتانیا از لیست حقوق بگیران خارج شده‌اند. همزمان تعداد متقاضیان بیمه بیکاری در این کشور در این مدت به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر رسیده که این رقم ۱۲۶ درصد افزایش داشته است.

دولت بریتانیا از زمان وضع محدودیت‌های مرتبط با شیوع کرونا، در اواخر ماه مارس، بسیاری از شاغلان را به مرخصی فرستاد و تا ۸۰ درصد حقوق آنها را پرداخت کرد؛ این طرح اکتبر به پایان می‌رسد. تحلیلگران اقتصادی می‌گویند تاثیر واقعی کرونا بر بازار کار با پایان یافتن این طرح (پرداختهای دولتی) مشخص می‌شود.

سازمان امور مالیاتی بریتانیا در گزارشی اعلام کرده بیش از ۹ میلیون نفر در این کشور از طریق دولت در مرخصی حقوق دریافت کرده‌اند؛ این رقم یک چهارم نیروی کار بریتانیاست.

کرونا در پاکستان
بیش از 148 هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پاکستان تایید شده و بیش از 2830 نفر نیز جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

کرونا در آلمان
آلمان از 188 هزار و 343 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8902 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است. در 24 ساعت گذشته 27 نفر در آلمان جان خود را از دست داده اند.

افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
پس از آن‌که چندین روز شمار جان‌باختگان و افراد مبتلا به کرونا در ایتالیا به حالتی پایدار رسیده بود، باز هم شاهد افزایش آمار کرونا در این کشور هستیم.

جدیدترین آمارها حاکی از افزایش 34 مورد فوتی و 210 مورد قطعی ابتلاء به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایتالیا است.

شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا از زمان شروع اپیدمی در ۲۱ فوریه تاکنون به 34 هزار و 405 تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به 237 هزار و 500 نفر رسیده است که ایتالیا را هفتمین کشور جهان پس از ایالات متحده، روسیه، برزیل، اسپانیا، انگلیس و هند از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 232 هزار و 992 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 6860 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه

فرانسه در بیست و چهار گذشته  138 مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ را طی 24 ساعت گزارش کرد که در مجموع تعداد قربانیان این بیماری در این کشور به 29 هزار و 547 مورد رسیده است. تعداد افراد مبتلا نیز به 157 هزار و 716 نفر رسیده است.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 17 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4 هزار و 842 تن و تعداد افراد مبتلا به 181 هزار و 298 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 136 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 4267 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 1052 نفر رسیده است.

نگرانی‌ از آغاز موج دوم کرونا در چین
افزایش موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پکن نگرانی‌ها در مورد آغاز موج دوم شیوع کروناویروس در چین را به همراه داشته است.

مقامات پکن از شناسایی 40 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این شهر خبر دادند و این نگرانی وجود دارد که موج دوم شیوع کروناویروس در پایتخت چین آغاز شود. شمار کل مبتلایان در این کشور تاکنون 83 هزار و 221 نفر گزارش شده است.

وضعیت پکن 'بسیار جدی' است
مقام‌های پکن، پایتخت چین هشدار داده‌اند وضعیت شیوع مجدد ویروس کرونا دراین شهر "بسیار جدی است."

سخنگوی شهرداری پکن گفته است اقدامات سختگیرانه‌ای برای کنترل بیماری مورد نیاز است. رسانه‌های دولتی گزارش داده‌اند بیش از صد نفر در پایتخت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

این رسانه‌ها گفته‌اند افراد نزدیک به مبتلایان جدید از ترک پکن ممنوع شده و برخی خدمات حمل و نقل در شهر به حالت تعلیق در آمده است.

مقام‌های شهرداری پکن گفته‌اند روز سه‌شنبه (امروز، ۱۶ ژوئن) ۲۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است. موارد شیوع اخیر به یک بازار عمده فروشی موادغذایی ارتباط داده شده است. پیش از این پکن برای ۵۰ روز بدون حتی یک مورد ابتلا بود.

ممنوعیت خروج افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا از پایتخت چین
چین ممنوعیت خروج افراد با خطر بالای ابتلا یا انتقال ویروس کرونا را از پکن پایتخت این کشور به اجرا گذاشته است.

روز گذشته برای اولین بار پس از ۵۰ روز مورد ابتلا به ویروس کرونا در این شهر مشاهده شده است.

در حال حاضر افراد مشکوک و در تماس با مبتلایان اجازه خروج از پکن را ندارند.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ بیش از ۲۶ هزار مبتلا و ۴۹۱ مورد مرگ
وزارت صحت/بهداشت افغانستان اعلام کرده که با شناسایی ۷۹۳ مورد مثبت در شبانه روز گذشته، شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹در این کشور به ۲۶ هزار و ۳۱۰ نفر رسیده است.

براساس آمارهای رسمی در مدت یادشده ۱۳ نفر از مبتلایان به این بیماری جان باخته‌اند که با این رقم مجموع جان باختگان به ۴۹۱ نفر می‌رسد.

وزارت بهداشت افغانستان گفته تاکنون بیش از ۵ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا درافغانستان بهبود یافته‌اند.

کرونا در افغانستان؛ 'کمبود اکسیژن، از عوامل مهم مرگ بیماران است'
نسرین اوریاخیل، رئیس شورای طبی/پزشکی افغانستان گفته است که در یک نظارت دوهفته‌ای از بیمارستان‌ها دریافته‌اند که بسیاری از تلفات ناشی از ویروس کرونا در افغانستان بخاطر نبود یا کمبود اکسیژن بوده است.

" نبودامکانات بهداشتی، کمبود نیروی بشری، مشکلات مالی و پایین بودن روحیه کارکنان بخش بهداشت" مسایل دیگری است که این شورا در مورد آن هشدار داده است.

وحید مجروح معاون وزارت صحت/بهداشت افغانستان اما می‌گوید که دولت به تعداد ۵۱۰ دستگاه تنفس مصنوعی را از کشور آلمان خریداری کرده که قرار است بزودی وارد کابل شود.

در حال حاضر به گفته مجروح تنها ۱۱ لابراتوار تشخیص کوید ۱۹ در افغانستان فعال است که ظرفیت ۲هزار تا ۲هزار و پنجصد مورد آزمایش در شبانه روز را دارد و اینکه بزودی ۱۶ لابراتوار دیگر نیز در سراسر این کشور فعال می‌شود.

طی روز‌های اخیر بسیاری از نزدیکان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شبکه‌های اجتماعی از کمبود اکسیژن در بیمارستان‌ها شکایت کرده‌اند.

آمار رسمی روزانه کرونا در ایران: ۱۱۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ و شناسایی ۲۵۶۳ بیمار جدید در شبانه روز گذشته
وزارت بهداشت ایران از مرگ ، ۱۱۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ و شناسایی ۲۵۶۳ بیمار جدید در شبانه روز گذشته خبر داده است.

این سومین روز متوالی است که آمار رسمی مرگ در اثر کرونا بالای صد نفر در روز بوده است.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران میگوید که تاکنون ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به ۹ هزار و ۶۵ نفر رسید.

وزارت بهداشت ایران به دنبال افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا خواهان وضع مجدد محدودیت‌ها در این کشور شده است.

وزارت بهداشت ایران: کمتر از ۲۰ درصد مردم پروتکل‌های مقابله با شیوع کرونا را رعایت می‌کنند
مدیر دفتر بازرسی و شکایات وزارت بهداشت می‌گوید که میزان رعایت فاصله گذاری اجتماعی از طرف مردم از حدود ۸۰ درصد در دو ماه گذشته به زیر ۲۰ درصد کاهش یافته است و اکنون کمتر از ۲۰ درصد مردم به رعایت این پروتکل ها اعتقاد دارند، در مورد ماسک زدن و شست و شوی مداوم دست‌ها نیز وضعیت مشابه است.

این در حالی است که آمار وزارت بهداشت ایران از میزان ابتلا حاکی از گستردگی وجود ویروس کرونا در ایران و همه گیری آن است.

او گفت که بیشترین میزان شکایت از تخلفات درباره نقض مقررات مقابله با کرونا در دفاتر دفاتر پیشخوان برخی ادارات اتفاق افتاده است.

سه چهره پزشکی ایران خطاب به روحانی از افزایش شیوع کرونا ابراز نگرانی کردند
‏سه چهره پزشکی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور از اوج گیری مجدد ویروس کرونا در ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

دکتر ‏ایرج فاضل، دکتر محمدرضا ظفرقندی و دکتر مصطفی معین درنامه‌ای مشترک به آقای روحانی ضمن از افزایش مناطق قرمز در کشور ابراز نگرانی کرده و ‌‌خواهان بازنگری دولت در روند جاری شده‌اند.

ده استان ایران در شرایط قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد
وزرات بهداشت ایران اعلام کرده است که استان‌های خوزستان، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران بر لزوم استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی تاکید کرده و گفته "لازم است در تعطیلات پیش رو در ایران از سفرهای غیرضروری خودداری شود".

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و  257 هزار 852 نفر مبتلا و 6 هزار و 927 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته و بیش از 60 درصد موارد فوتی در آفریقا را تشکیل می‌دهند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آفریقای جنوبی بیشترین آسیب را از شیوع کروناویروس متحمل شده و 25 درصد از مجموع موارد ابتلا در این قاره به این کشور اختصاص دارد.

کرونا در مکزیک
بنابر اعلام وزارت بهداشت مکزیک این کشور در بیست و چهار ساعت گذشته 3427 مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را شناسایی کرده که در مجموع تعداد مبتلایان به 150 هزار و 267 نفر رسیده است. همچنین مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در مکزیک به 17 هزار و 580 نفر رسیده است.

عفو بین الملل خواستار توقف ردگیری مبتلایان به کرونا در کویت و بحرین شد
عفو بین الملل، از سازمان های مدافع حقوق بشر، از دولت های بحرین و کویت درخواست کرده است از استفاده از اپلیکشن ردیابی مبتلایان به ویروس کرونا خودداری ورزند.

به گفته این سازمان، استفاده از این اپلیکشن زندگی خصوصی و امنیت صدها هزار نفر را مورد تهدید قرار می دهد.

عفو بین الملل افزوده است که اطلاعات ردیابی ماهواره ای به طور مرتب جزئیات حرکت این افراد را وارد یک پایگاه داده ها می کند.

این سازمان امکانات ردگیری مبتلایان را ابزاری برای زیر نظر گرفتن اشخاص توصیف کرده و گفته است که در این دو کشور، دامنه استفاده از این اپلیکشن گسترده تر از اکثر کشورهای دیگر است.

مقامات بحرین و کویت از اظهار نظر در مورد درخواست عفو بین الملل خودداری کرده اند.

دو مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در نیوزیلند
در نیوزیلند که تقریبا برای یک ماه بدون یک مورد ابتلا به ویروس کرونا بود، دو مورد جدید گزارش شده است.

این دو نفر اخیرا از بریتانیا و از طریق استرالیا وارد نیوزیلند شده بودند. آنها باید برای ۱۴ روز در قرنطینه می‌ماندند اما به آنها برای شرکت در یک مراسم خاکسپاری اجازه مخصوص داده شده بود.

مقام‌های نیوزیلند در حال آزمایش کرونا از تمامی افرادی هستند که ممکن است با این دو در تماس بوده باشند.

هفته پیش نیوزیلند همه محدودیت‌ها در مجامع عمومی را لغو کرد، اما کنترل‌های سفت و سخت مرزی همچنان پابرجا است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری