کد خبر: ۲۴۲۲۵۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از هفت میلیون و 941 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 433 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 7 میلیون و 941 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به بیش از 433 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 4 میلیون و 79 هزار و 818 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، پرو، آلمان و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز یک شنبه 25 خرداد 1399 (14 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19 در جهان

شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کووید 19 در جهان

آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون و 35 هزار نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 152 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 117 هزار و 676 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

برزیل دومین کشور در جهان از نظر آمار مرگ و میر کرونا
آمار مرگ و میرناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل بیش از 42 هزار و 830 نفر اعلام شده، به این ترتیب برزیل دومین کشور در جهان با بیشترین تعداد مرگ است.

شمار مبتلایان هم 852 هزار و 785 نفر ثبت شده است.

اما گفته شده که شمار مبتلایان به دلیل عدم انجام تست کافی از این هم بالاتر است. بنظر می رسد که این کشور هنوز هفته ها با رسیدن به نقطه اوج ابتلا به کرونا فاصله داشته باشد.

کرونا در روسیه؛ شمار جان‌باختگان همچنان رو به افزایش است
دولت روسیه از ابتلای 8 هزار 835 تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 528 هزار و 964 تن اعلام کرده است. با ثبت و اعلام 119 جان باخته دیگر، تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه به 6 هزار و 948 تن رسیده است.

کرونا در هند؛ حدود ۱۲ هزار نفر در یک روز مبتلا شدند
مقامات دولت هند می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته 11 هزار و 275 تن در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این شمار مبتلایان بیش‌ترین رقم ابتلا به کرونا در یک روز است.

در هفته‌های اخیر به شمار روزانه مبتلایان کرونا در هند افزوده شده است. ایالت‌های ماهاراشترا، تامیل نادو و دهلی از جمله ایالت‌هایی هستند که در هند بیش‌ترین شمار مبتلایان را دارند.

قرار است در دهلی از خانه‌های سالمندان برای بستری مبتلایان کرونا استفاده شود. به این ترتیب ۵ هزار تخت به امکانات درمانی افزوده خواهد شد.

هند ۵۰۰ واگن‌ قطار را به تخت بیمارستان تبدیل می‌کند
هند قصد دارد که ۵۰۰ واگن قطار را به ۸ هزار تختخواب برای بیماران کرونا در دهلی تبدیل کند. این تصمیم همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کووید-۱۹ است.

آمیت شاه، وزیر کشور هند از یک بسته فوریت‌های امدادی برای پایتخت خبر داده است. بر این اساس از خانه‌های سالمندان هم برای بستری بیماران استفاده می‌شود. مجموع شمار مبتلایان به کرونا در هند 332 هزار و 901 تن گزارش شده است. به این ترتیب هند پس از ایالات متحده، برزیل و روسیه در جایگاه چهارمین کانون شیوع کرونا قرار دارد.

نه هزار  و 520 نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 136 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 291 هزار و 8 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.
اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و برای چندمین روز متوالی، در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

کرونا در بریتانیا؛ شمار روزانه جان باختگان کاهش یافت
بریتانیا در ۲۴ ساعت گذشته شاهد جان باختن ۳۶ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا بوده است. این رقم کمترین شمار روزانه جان باختگان در این کشور از ۲۲ مارس تاکنون محسوب می‌شود. بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت مجموع مبتلایان به کرونا که از آغاز شیوع این بیماری در بریتانیا جان باخته‌اند به ۴۱ هزار و ۶۹۸ تن رسیده است.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در پاکستان
پاکستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های قرنطینه را در صدها ناحیه در کشور که شاهد موارد جدید ابتلا بوده، به مورد اجرا گذاشته است.

پاکستان امروز 6825 مورد ابتلای جدید را گزارش کرده، که این بالاترین آمار ابتلا در یک روز از زمان شیوع کرونا در این کشور است.

مجموع مبتلایان تاکنون 139 هزار و 230 نفر اعلام شده و شمار مرگ و میر هم 2632 نفر.

کرونا در آلمان
آلمان از 187 هزار و 621 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8868 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است. در 24 ساعت گذشته تنها 4 نفر در آلمان جان خود را از دست داده اند.

افزایش مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا
پس از آن‌که چندین و چند روز شمار جان‌باختگان و افراد مبتلا به کرونا در ایتالیا به حالتی پایدار رسیده بود، باز هم شاهد افزایش آمار کرونا در این کشور هستیم.

جدیدترین آمارها حاکی از افزایش ۴۴ مورد فوتی و ۳۳۸ مورد قطعی ابتلاء به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایتالیا است.

شمار کل جان‌باختگان کرونا در ایتالیا از زمان شروع اپیدمی در ۲۱ فوریه تاکنون به ۳۴ هزار و ۳۴۵ تن رسیده است که این کشور را پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و انگلیس در جایگاه چهارم جهان از لحاظ قربانیان کرونا قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به ۲۳۶ هزار و ۹۸۹ نفر رسیده است که ایتالیا را هفتمین کشور جهان پس از ایالات متحده، روسیه، برزیل، اسپانیا، انگلیس و هند از لحاظ مبتلایان قرار داده است.

تخمین زده می‌شود در حال حاضر ۲۶ هزار و ۲۷۴ نفر در ایتالیا ناقل ویروس کرونا هستند.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 225 هزار و 132 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 6498 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 29 هزار و 398 نفر و تعداد افراد مبتلا به 156 هزار و 813 نفر رسیده است.

فرانسه از فردا دوشنبه (۱۵ ژوئن) مرزهایش را به روی اکثر کشورهای اتحادیه اروپا باز می کند. این کشور از سه ماه پیش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مرزهایش را بست.

در بیانیه دولت آمده که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی به روی مسافران باز می شوند.

قرار است قرنطینه ای ۱۴ روزه در مورد مسافرانی که از اسپانیا و بریتانیا وارد این کشور می شوند، اعمال شود.

در این بیانیه همچنین گفته شده که فرانسه بتدریج محدودیت های مرزی خود را در مورد کشورهای خارج از حوزه شینگن در اوایل ماه آینده میلادی (ژوئیه) برمی دارد.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 15 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4 هزار و 807 تن و تعداد افراد مبتلا به 178 هزار و 239 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 123 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 4233 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 972 نفر رسیده است.

افزایش ابتلا به کرونا در چین
چین از 57 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داده که این بالاترین تعداد مبتلایان جدید از ماه آوریل در این کشور محسوب می‌شود. شمار کل مبتلایان در این کشور تاکنون 83 هزار و 132 نفر گزارش شده است.

آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ مرگ ۲۰ بیمار دیگر و ۶۶۴ مورد جدید ابتلا
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان از مرگ ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا وشناسایی ۶۶۴ مورد جدید ابتلا به این بیماری در شبانه روز گذشته خبر داد.

بر اساس آمار رسمی در این کشور تا کنون از مجموع حدود ۵۶ هزار مورد آزمایش موارد مشکوک، نتیجه ۲۴ هزار و ۷۶۶ نفر مثبت بوده است. از این میان ۴۷۱ بیمار درگذشته‌اند.

به گفته وزارت صحت در شبانه روز گذشته ۵۲۴ بیمار بهبود یافته‌اند و با این رقم، مجموع بهبودیافتگان به ۴۷۰۰ نفر رسید.

موارد جدید از جمله شامل ۳۱۶ مورد در کابل، در ولایت‌های قندهار و پروان هر کدام ۳۴ مورد، در ولایت‌های تخار و بغلان هر کدام ۳۲ مورد است و موارد باقی‌مانده در دیگر ولایت‌ها به ثبت رسیده‌اند.

در مدت یاد شده در ولایت هرات که کانون شیوع کرونا در افغانستان است، به دلیل نبود کیت‌های آزمایش، هیچ تستی انجام نشده است.

وزارت بهداشت ایران: ۱۰۷ تن به جان باختگان کرونا افزوده شدند
وزارت بهداشت و درمان ایران از فوت ۱۰۷ تن از مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده و به این ترتیب مجموع جان باختگان کرونا به هشت هزار و ۸۳۷ تن رسیده است.

بر اساس این گزارش با شناسایی ۲ هزار و ۴۷۲ مبتلا شمار کل بیماران کرونا در ایران به ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ تن افزایش یافته است.

کرونا در ایران؛ ۱۴ استان با روند صعودی رو به روست
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران با انتشار گزارش اپیدمیولوژی بیماری کرونا اعلام کرده که در ۱۴ استان روند صودی شیوع کووید-۱۹ وجود دارد.

در هفته منتهی به ۲۳ خرداد استان‌های هرمزگان، لرستان، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، قزوین، مرکزی، یزد، البرز، همدان، مازندران، گلستان و کرمان با روند صعودی یا شروع پیک بیماری کرونا مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش به نظر می‌رسد که دو استان آذربایجان غربی و سمنان هم به تازگی پیک اپیدمی کرونا را تجربه کرده‌اند.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 236 هزار 929 نفر مبتلا و 6 هزار و 306 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. آفریقای جنوبی، مصر، نیجریه، غنا و الجزایر به ترتیب بیشترین تعداد مبتلایان در این قاره را داشته و بیش از 60 درصد موارد فوتی در آفریقا را تشکیل می‌دهند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آفریقای جنوبی بیشترین آسیب را از شیوع کروناویروس متحمل شده و 25 درصد از مجموع موارد ابتلا در این قاره به این کشور اختصاص دارد.

کرونا در مکزیک
بنابر اعلام وزارت بهداشت مکزیک این کشور در بیست و چهار ساعت گذشته 3494 مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را شناسایی کرده که در مجموع تعداد مبتلایان به 142 هزار و 690 نفر رسیده است. همچنین مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در مکزیک به 16 هزار و 872 نفر رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری