کد خبر: ۲۴۲۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، مقامات در مجمع‌الجزایر "کیپ ورد" یک تاجر نزدیک به رئیس جمهور ونزوئلا را بازداشت کردند؛ اقدامی که مقامات ونزوئلایی آن را نقض قوانین بین‌الملل دانستند.
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، مقامات در مجمع‌الجزایر "کیپ ورد" یک تاجر نزدیک به رئیس جمهور ونزوئلا را بازداشت کردند؛ اقدامی که مقامات ونزوئلایی آن را نقض قوانین بین‌الملل دانستند.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، "الکس ساب"، یک شهروند کلمبیایی که پاسپورت ونزوئلایی نیز دارد، قراردادهایی را برای کسب منابع برای برنامه یارانه غذا زیر نظر دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به دست آورد. آمریکا سال گذشته ساب را به پولشویی متهم کرد و وی را به خاطر قراردادهای غذایی‌اش تحریم کرد؛ قراردادهایی که مقامات آمریکایی آنها را به عنوان یک کلاهبرداری طراحی شده برای ثروتمند کردن ساب و مادورو توصیف کردند.

نیکول ناواس آکسمن، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا بدون ارائه جزئیات در بیانیه‌ای گفت: ساب براساس اخطار قرمز پلیس اینترپل که با توجه به کیفرخواست آمریکا برای وی صادر شده بود، بازداشت شد.

ماریا دومینگز، وکیل ساب مستقر در آمریکا بازداشت موکلش در مجمع الجزایر کیپ ورد واقع در سواحل غرب آفریقا را تایید کرد اما از ارائه جزئیات بیشتر امتناع کرد.

در همین حال، وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای گفت: ساب در هنگام بازداشت به عنوان نمایتده دولت کاراکاس فعالیت می‌کرد تا بتواند مواد غذایی، دارو و دیگر کالاهای بشردوستانه را به دست آورد و به ونزوئلا در مبارزه با پاندمی کرونا کمک کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ونزوئلا از دولت مجمع الجزایر کیپ ورد می‌خواهد تا الکس ساب را آزاد کند. این بازداشت یک بازداشت خودسرانه و نقض قوانین بین‌الملل است و ساب باید معافیت از مجازات دیپلماتیک داشته باشد.

به گزارش ایسنا، مقامات آمریکا گفتند، این برنامه غذایی مستقیما به جیب مادورو وصل است؛ شخصی که بر فروپاشی اقتصادی شش ساله کشورش نظارت داشته و به فساد و نقض حقوق بشر متهم شده است.            
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری