کد خبر: ۲۴۲۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
بر اساس تازه ترین آمار، تا کنون بیش از هفت میلیون و 811 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 430 هزار نفر در اثر این بیماری فوت کرده اند.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از 7 میلیون و 811 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به بیش از 430 هزار نفر رسیده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها 4 میلیون و 10 هزار و 365 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین برزیل و روسیه به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده اند.

در حالی که تا چندی پیش اروپا به یکی از مراکز شیوع کروناویروس جدید در جهان تبدیل شده بود اما این عفونت اکنون در بیشتر کشورهای اروپایی کنترل شده است و در حال حاضر هند و آمریکای جنوبی به ویژه برزیل، پرو، شیلی و مکزیک به کانون های جدید برای شیوع این ویروس تبدیل شده و سازمان‌ جهانی بهداشت نیز نسبت به وضعیت کشورهای این منطقه ابراز نگرانی کرده است.

آمارها حاکی از آن است که موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و فوت ناشی از آن در منطقه های هندوستان و آمریکای لاتین نسبت به دیگر نقاط جهان با سرعت بیشتری رو به افزایش است.

تاکنون در بسیاری از کشورهای درگیر کروناویروس جدید محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این عفونت برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

کشورهای روسیه، هند، بریتانیا، اسپانیا، ایتالیا، پرو، آلمان و ایران به ترتیب جایگاههای سوم تا دهم جدول تعداد مبتلایان کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز  شنبه 24 خرداد 1399 (13 ژوئن 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

جدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان


آمریکا در صدر بیش‌ترین آمار مبتلایان به کرونا؛ بیش از دو میلیون و 35 هزار نفر
ایالات متحده آمریکا با بیش از دو میلیون و 130 هزار مورد ابتلا به کرونا بیش‌ترین شمار مبتلایان به این بیماری را در جهان ثبت کرده است. بر اساس آمار دانشگاه جانزهاپکینز تاکنون 117 هزار و 141 تن در این کشور به دلیل کرونا جان باخته‌اند.

کرونا؛ برزیل دومین کشور در جهان از نظر آمار مرگ و میر
آمار مرگ و میرناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل نزدیک به 42 هزار نفر اعلام شده، به این ترتیب برزیل دومین کشور در جهان با بیشترین تعداد مرگ است.

شمار مبتلایان هم 831 هزار و 64 نفر ثبت شده است.

اما گفته شده که شمار مبتلایان به دلیل عدم انجام تست کافی از این هم بالاتر است. بنظر می رسد که این کشور هنوز هفته ها با رسیدن به نقطه اوج ابتلا به کرونا فاصله داشته باشد.

کرونا در روسیه؛ شمار جان‌باختگان همچنان رو به افزایش است
دولت روسیه از ابتلای 8 هزار 706 تن دیگر به ویروس کووید-۱۹ در 24 ساعت گذشته خبر داده است. بر این اساس روسیه مجموع مبتلایان کرونا را تاکنون 520 هزار و 129 تن اعلام کرده است. با ثبت و اعلام 114 جان باخته دیگر، تعداد فوتی‌های کرونا در روسیه به 6 هزار و 706 تن رسیده است.

هند در آمار مبتلایان کرونا، بریتانیا و اسپانیا را پشت سر گذاشت
تعداد مبتلایان به کرونا در هند به شدت افزایش یافته و در 24 ساعت گذشته بیش از 11800 نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

وزارت بهداشت هند از شناسایی 321 هزار و 406 بیمار مبتلا به کووید-۱۹ خبر داده است که در میان کشورهای جهان در رتبه چهارم قرار دارد.

بیش از نه هزار  و 200 نفر در این کشور در اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

کرونا در اسپانیا
آمار شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 136 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 290 هزار و 685 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.
اسپانیا ششمین آمار مرگ بر اثر کرونا را در جهان دارد. با این حال سرعت مرگ و میر در این کشور به شدت کاهش یافته و در 24 ساعت گذشته هیچ مورد فوتی گزارش نشده است.

کرونا در بریتانیا
با ثبت 181 مورد؛ تعداد موارد فوتی ناشی از کرونا در بریتانیا به 41 هزار و 662 نفر رسیده است.
در شبانه‌روز گذشته 1425 بیمار در سراسر بریتانیا شناسایی شده، بنابراین مجموع مبتلایان به 294 هزار و 375 نفر رسیده است.

دستورالعمل هایی در زمان خرید از فروشگاهها در انگلستان
از پس فردا (دوشنبه ۱۵ ژوئن) فروشگاهها در انگلستان برای اولین بار پس از دو ماه و نیم قرنطینه فعالیت های خود را از سرمی گیرند.

به کسانی که قصد رفتن و خرید از فروشگاهها را دارند توصیه هایی شده از جمله:

    رعایت فاصله اجتماعی تا حد ممکن
    در صورت امکان تنها و بدون همراهی با کسی به فروشگاهها بروید
    اجناسی را که قصد خرید ندارید و یا از پرداخت هزینه آن برنمی آیید، دست نزنید.
    برای ایستادن در صف در خارج از فروشگاهها آمادگی داشته باشید، به این دلیل که برای رعایت فاصله اجتماعی تنها به تعداد محدودی اجازه ورود داده می شود.

برگزاری تجمعات گسترده در لندن برغم هشدارها نسبت به گسترش ویروس کرونا
انتظار می رود برغم هشدارها مبنی بر ممنوعیت برگزاری های گردهمایی های بزرگ برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اعتراضات گسترده ای درمخالفت با نژاد پرستی در لندن امروز برگزار شود.

همزمان گفته شده که گروههای دست راستی هم درصدد برگزاری تجمعاتی هستند.

پیش تر پلیس لندن اعلام کرد که برای جلوگیری از هر گونه درگیری، محدودیت هایی را برای برگزاری این تجمعات اعمال کرده است.

ابتلای یک پنجم بیماران کرونای انگلیس در بیمارستان‌ها

مطالعات متخصصان دولتی انگلیس حاکی از آن است که یک پنجم بیماران کووید-۱۹ در این کشور در زمان بستری در بخش‌های عمومی بیمارستان‌ها به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این مطالعه نشان می‌دهد در اوج شیوع کروناویروس در انگلیس، انتقال این ویروس در بیمارستان‌ها حدود ۲۲ درصد موارد در بیماران بستری شده بوده و ۱۱ درصد مرگ و میرها را شامل شده است.

بنا بر گزارش روزنامه تلگراف، این یافته‌ها در کنار دستورالعمل‌های ابلاغ شده به کلیه بیمارستان‌های انگلیس مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجتناب از "اجتماع" پزشکان و پرستاران جهت جلوگیری از شیوع بیشتر کروناویروس اعلام شده است.

افزایش شمار مبتلایان کرونا در پاکستان، برقراری قرنطینه در صدها ناحیه کشور
پاکستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های قرنطینه را در صدها ناحیه در کشور که شاهد موارد جدید ابتلا بوده، به مورد اجرا گذاشته است.

پاکستان امروز۶۴۷۲ مورد ابتلای جدید را گزارش کرده، که این بالاترین آمار ابتلا در یک روز از زمان شیوع کرونا در این کشور است.

مجموع مبتلایان تاکنون ۱۳۲ هزار و ۴۰۵ نفر اعلام شده و شمار مرگ و میر هم ۲۵۵۱ نفر.

عمران خان، نخست وزیر در ماه مارس در سراسر کشور محدودیت های قرنطینه را به مورد اجرا گذاشت، اما بتدریج از این محدودیت ها کاسته شده است.

کرونا در آلمان
آلمان از 187 هزار و 356 مورد ابتلا به ویروس کرونا و فوت 8864 بیمار کووید-۱۹ خبر داده است. در 24 ساعت گذشته تنها یک نفر در آلمان جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در ایتالیا  با ثبت 78 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 34  هزار و 301 تن رسیده است که این کشور را از لحاظ شمار قربانیان کرونا در رتبه‌ی چهارم جهان پس از ایالات متحده، برزیل و انگلیس قرار می‌دهد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا با افزایش 346 مورد جدید در روز گذشته به 236 هزار و 651 نفر رسیده است که این کشور را از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم جهان پس از ایالات متحده، برزیل، روسیه، هند، انگلیس و اسپانیا قرار می‌دهد.

کرونا در پرو
در پرو طبق اعلام وزارت بهداشت، مجموع مبتلایان به این بیماری به 220 هزار و 749 نفر رسیده است. همچنین در مجموع تاکنون 6308 نفر از مبتلایان به این بیماری در پرو جان خود را از دست داده‌اند. این کشور از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم جهان قرار گرفته است.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 29 هزار و 374 نفر و تعداد افراد مبتلا به 156 هزار و 287 نفر رسیده است.

فرانسه از دو روز دیگر مرزهایش را به روی کشورهای اتحادیه اروپا باز می‌کند
فرانسه از دوشنبه (۱۵ ژوئن) مرزهایش را به روی اکثر کشورهای اتحادیه اروپا باز می کند. این کشور از سه ماه پیش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مرزهایش را بست.

در بیانیه دولت آمده که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی به روی مسافران باز می شوند.

قرار است قرنطینه ای ۱۴ روزه در مورد مسافرانی که از اسپانیا و بریتانیا وارد این کشور می شوند، اعمال شود.

در این بیانیه همچنین گفته شده که فرانسه بتدریج محدودیت های مرزی خود را در مورد کشورهای خارج از حوزه شینگن در اوایل ماه آینده میلادی (ژوئیه) برمی دارد.

کرونا در ترکیه
شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در نرکیه با ثبت 14 فوتی دیگر طی 24 ساعت گذشته به 4 هزار و 792 تن و تعداد افراد مبتلا به 176 هزار و 677 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 123 هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 3366 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است. تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 932 نفر رسیده است.

کرونا در چین
به گفته مقامات بهداشتی چین از روز گذشته مواردی که از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده، 11 مورد بوده است. شمار کل مبتلایان در این کشور تاکنون 83 هزار و 705 نفر گزارش شده است.

پکن هم بالاخره به کرونا گرفتار شد
پایتخت چین بعد از گذشت ۵۰ روز بار دیگر به ویروس سرسخت کرونا آلوده و در ۱۱ محله آن حالت فوق‌العاده برقرار شد.

به گزارش دویچه وله، مقامات محلی پکن- پایتخت چین- امروز شنبه از قرنطینه ۱۱ محله در جنوب غربی این شهر در پی بروز خوشه‌های کرونا خبر داند که در نزدیکی یک بازار گوشت به وجود آمده‌اند. بنا به گزارش‌ها، ۴۵ نمونه از ۵۱۷ نمونه‌ای که تاکنون از تجار و کارکنان این بازار گوشت جمع‌آوری شده، از نظر ابتلا به ویروس کرونا مثبت بوده‌اند.

این بازار بیش از چهار هزار مشتری دارد و پس از مشاهده ویروس در آن بسته و برای ضدعفونی آماده شده است.

مقامات محلی می‌گویند که این ناحیه از پکن هم‌اکنون در وضعیت «حالت اضطراری زمان جنگ» قرار گرفته و به مردم ۱۱ محله دستور داده شده در خانه بمانند. در عین حال ۹ مدرسه و مهدکودک این منطقه نیز بسته شده‌اند.

این نخستین بار در ۵۰ روز گذشته است که ویروس کرونا در پکن به صورت محلی منتقل می‌شود. اخیراً بیش‌تر موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در افرادی که از خارج از چین به این کشور بازگشته بودند؛ مشاهده می‌شد.

کرونا در افغانستان؛ مبتلایان ۲۴هزار و ۴۵۱ جان باخته
وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان از شناسایی ۵۵۶ واقعه جدید ابتلا به کرونا و ۵ مورد مرگ در اثر این بیماری در شبانه روز اخیر در این کشور خبر داد.

۲۵۳ مورد جدید در کابل، ۷۴ واقعه در بلخ، ۴۳ رویداد در ننگرهار و متباقی در دیگر ولایت‌های این کشور به ثبت رسیده‌اند.

در شبانه روز گذشته در ولایت هرات که کانون اولیه شیوع کرونا در افغانستان است، به دلیل کمبود مواد تشخصیه، تست انجام نشده است. مسئولان بهداشت این ولایت از مرگ ۱۴ بیمار با علایم کرونا در شبانه روز اخیر خبر داده‌اند.

بر اساس آمار رسمی تا کنون ۲۴هزار و ۱۰۲ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا و از این میان ۴۵۱ بیمار درگذشته‌اند. وزارت بهداشت از بهبود ۲۷۳ بیمار نیز خبر داده، شمار مجموع بهبود یافتگان کرونا در افغانستان به ۴هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است.

کرونا در ایران؛ در شبانه روز گذشته آمار مرگ و میر۷۱ نفر، ۲۴۱۰ مورد جدید ابتلا
به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته ۷۱ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع کل درگذشتگان به ۸ هزار و ۷۳۰ نفر رسیده است. سیما سادات لاری شمار مبتلایان جدید را هم در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۱۰ نفر اعلام کرد. تاکنون ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر به این بیماری مبتلا شدند.

لاری گفته تاکنون ۱۴۶ هزار و ۷۴۸ نفر هم بهبود پیدا کردند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۴۰۰ تست کرونا هم در کشور انجام شده است.

لاری افزود که استان های هرمزگان، خوزستان، خراسان رضوی وبوشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

مرگ 'دو کودک' بر اثر کرونا در ایران
ایرنا به نقل از رییس دانشکده علوم پزشکی تربت جام، از مرگ دو کودک بر اثر کرونا در سه روز گذشته در این شهر خبر داده است.

به گفته محمدرضا افکار، میزان شیوع و بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا در این شهر در استان خراسان رضوی به طرز "نگران کننده‌ای" افزایش یافته است.

سه بیمارستان در این شهر برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است.

روحانی: دستورالعمل های بهداشتی در حرم رضوی شرایط مناسبی ندارد
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته که وضعیت دستورالعمل های بهداشتی در برخی از اماکن مذهبی مانند "حرم رضوی شرایط مناسبی ندارند". او از تولیت آستان قدس، استاندار و دانشگاه علوم پزشکی مشهد درخواست کرد که تلاش کنند خراسان رضوی وارد اوج شیوع ویروس کرونا نشود.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 229 هزار 254 نفر مبتلا و 6 هزار و 125 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.
در این قاره موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و مرگ و میر ناشی از آن رو به افزایش است. الجزایر، مصر، نیجریه، آفریقای جنوبی و سودان بیش از ۷۰ درصد موارد فوتی در آفریقا را تشکیل می‌دهند. طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت آفریقای جنوبی بیشترین آسیب را از شیوع کروناویروس متحمل شده و ۲۵ درصد از مجموع موارد ابتلا در این قاره به این کشور اختصاص دارد.

کرونا در مکزیک
بنابر اعلام وزارت بهداشت مکزیک این کشور در بیست و چهار ساعت گذشته 5222 مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را شناسایی کرده که در مجموع تعداد مبتلایان به 139 هزار و 196 نفر رسیده است. همچنین مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در مکزیک به 16 هزار و 448 نفر رسیده است.

توافق چهار کشور اروپایی با شرکت دارویی آسترازنکا برای تولید واکسن کرونا
ایتالیا، فرانسه، آلمان و هلند قراردادی را با شرکت دارویی آسترازنکا امضا کردند با این هدف که بتوانند تا پایان سال برای شهروندان اروپا واکسن کرونا فراهم کنند.

براساس این گزارش این توافق برای تولید ۴۰۰ میلیون دوز واکسن کرونایی صورت گرفته که در دانشگاه آکسفورد در بریتانیا برروی آن کار می شود.

این شرکت دارویی آزمایش های بالینی بر روی این دارو را آغاز کرده، اما کشورهای شرکت کننده در این توافق گفته اند که تنها در مرحله نهایی معلوم خواهد شد که آیا این واکسن بر کرونا موثر خواهد بود یا خیر.

این اولین توافق امضا شده بین این چهار کشور برای دستیابی به واکسنی برای مقابله با کروناست.

آن ها گفته اند که که از سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین کشورهای آسیب پذیر برای پیوستن به این گروه دعوت خواهند کرد.
برچسب ها: جدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جهانی مبتلایان و جانباختگان کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به ویروس جدید کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری