کد خبر: ۲۴۲۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی درباره اعتراضات اخیر و حضور نیروهای نظامی، استفاده پلیس این کشور از روش‌ «فشار بر گردن» را توجیه کرد.
رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی درباره اعتراضات اخیر و حضور نیروهای نظامی، استفاده پلیس این کشور از روش‌ «فشار بر گردن» را توجیه کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از فاکس نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در گفتگویی درباره اعتراضات اخیر و حضور نیروهای نظامی مدعی شد: هیچ اختلافی با مقامات وزارت دفاع درباره اعتراضات اخیر ندارم.

این در حالی است که پیش از این برخی مقامات وزارت دفاع آمریکا از نحوه برخورد ترامپ در قبال معترضان انتقاد کرده بودند.

ترامپ همچنین در ادامه سخنانش با دفاع از تجهیز بیشتر ارتش آمریکا به تسلیحات و فنون بیشتر مدعی شد که پایان دادن به روش «فشار بر گردن» اگرچه خوب است ولی استفاده از این روش ممکن است در برخی رویارویی‌های تک به تک میان پلیس و مظنونان لازم باشد.

این اظهارات ترامپ درباره فشار بر گردن به نوعی حمایت ضمنی او از خشونت پلیس در آمریکا به شمار می‌رود که به ویژه طی چند هفته گذشته به اعتراضاتی گسترده منجر شده است.

اعتراضات در آمریکا وارد مرحله جدید و جدی تری شده است و در تازه‌ترین تحولات، شاهد بروز ناآرامی‌ها در شهر سیاتل و خشونت در بخش‌هایی از این شهر بوده‌ایم.

روز گذشته نیز دونالد ترامپ در پیامی توئیتری، شهروندانی را که در ایالت واشنگتن در اعتراض به قتل جورج فلوید توسط پلیس به خیابان‌ها آمده بودند، «آشوبگران زشت» خواند و از فرماندار ایالت واشنگتن و شهردار سیاتل خواست با آنها برخورد کنند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از زمان شروع اعتراضات تاکنون چندین بار مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید کرده است. وی اصرار دارد که برای سرکوب اعتراضات، علاوه بر نیروهای پلیس و نیروهای گارد ملی آمریکا از نیروهای ارتش نیز استفاده کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری