کد خبر: ۲۴۱۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
جامعه باید خود را برای دوره طولانی کرونا آماده کنند و با قواعدی ازجمله رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش و از بیرون رفتن‌های غیرضروری پرهیز کنند.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: جامعه باید خود را برای دوره طولانی کرونا آماده کنند و با قواعدی ازجمله رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش و از بیرون رفتن‌های غیرضروری پرهیز کنند.

قباد مرادی امروز(12خرداد) در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان کرونا در کردستان، اظهار کرد: رشد قابل‌توجه مبتلایان در سنندج نشان‌دهنده عدم رعایت فاصله اجتماعی است.

وی افزود: روز به روز دانش ما در ارتباط با بیماری کرونا بیشتر شده و امروز ما نسبت به اوایل شیوع این بیماری با قاطعیت راجع به آن صحبت می‌کنیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: واقعیت این است که بیماری کرونا شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است لذا همه مردم باید بدانند که بایستی با کرونا زندگی کنند چراکه تا زمانی که این بیماری واکسن و دارویی ندارد می‌تواند خطرناک باشد و متأسفانه تاکنون چشم‌اندازی هم برای درمان آن وجود نداشته است.

مرادی با اشاره به اینکه تعداد نمونه‌های آزمایش شده کرونا در سنندج افزایش پیداکرده است، ذکر کرد: در اوایل اسفندماه سال گذشته تعداد نمونه‌هایی که گرفته می‌شد بیشتر منحصر به افرادی بود که علائم تنفسی داشتند اما در این چند هفته اخیر از افراد مشکوک نیز نمونه گرفته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا از بین نخواهد رفت، عنوان کرد: شمار مبتلایان در عید نوروز به دلیل قرنطینه خانگی، رعایت فاصله اجتماعی و کمپین در خانه بمانید کاهش یافت اما برداشتن قواعد سخت و ازدحام مردم موجب افزایش شمار مبتلایان شده است لذا باید بدانیم استان ما هم مانند تمام دنیا گریزی و چاره‌ایی از این بیماری ندارد و باید بتوانیم با وجود آن زندگی کنیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: افراد جامعه باید خود را برای دوره طولانی آماده کنند و قواعدی ازجمله رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و دستکش و از بیرون رفتن‌های غیرضروری پرهیز کنند که بتوانند این بیماری را کنترل و زنجیره انتقال آن را تا حدودی کندتر کرد.

مرادی با اشاره به اینکه موارد بدون علامت بیماری کرونا درصد بالایی دارد، گفت: با توجه به مطالعات انجام‌شده طی یک ماه اخیر در کشور مشخص‌شده که برخی از استان‌ها تا 30درصد مردم مبتلا به کرونا شده‌اند بنابراین تعداد زیادی از این افراد کاملاً بدون علامت بوده‌اند و این نشان از سرایت بسیار زیاد این بیماری است.

وی خاطرنشان کرد: بیمارانی با مشکلات زمینه‌ای در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر تر هستند لذا باید با رعایت کردن و مراقب از این افراد مشکلات آن ها را کمتر کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری