کد خبر: ۲۴۱۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم در حالی برگزار شد که با توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد مدعوین این جلسه کمتر از معمول بود.
مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم در حالی برگزار شد که با توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد مدعوین این جلسه کمتر از معمول بود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، مجلس یازدهم صبح امروز (چهارشنبه) به صورت رسمی و با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری و همچنین ۲۶۸ نفر از منتخبان آغاز به کار کرد.

مدعوین جلسه افتتاحیه پیش از ورود به مجلس از تونل ضدعفونی رد شدند و با دستگاه تب‌سنج میزان تب آن‌ها سنجیده شد. همچنین گفته می‌شود که منتخبان پیش از ورود به مجلس و در روزهای گذشته تست کرونا داده‌اند.

در راهرو ورودی مجلس، تصاویر نمایندگان ۱۰ دوره گذشته مجلس به چشم می خورد.

تعداد زیادی عکاس، خبرنگار و تصویربردار داخلی و خارجی مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم را پوشش دادند و این مراسم همچنین به صورت زنده از شبکه خبر نیز پخش شد.

پیش از آغاز رسمی مراسم افتتاحیه مقامات و مسئولین در جلسه مجلس حضور یافتند. نکته قابل توجه ورود همزمان علی لاریجانی به همراه سیدحسن خمینی بود.

گل‌آرایی جایگاه هیأت رئیسه مجلس و مزین شدن آن به عکس شهدای نماینده از دیگر نکات قابل توجه بود. علاوه بر این تصویری از آیت‌الله سیدحسن مدرس نیز جلوی تریبون سخنران و تصویری از سردار شهید سلیمانی مقابل تریبون جایگاه ریاست مجلس قرار داده شده بود.

پیش از آغاز این مراسم مدیرکل تشریفات مجلس از منتخبان خواست براساس پروتکل ستاد ملی مقابله با کرونا از ماسک و دستکش استفاده کنند و در ورودی صحن حضور خود را ثبت کنند و با استقرار در محدوده صندلی خود از تردد اضافی جلوگیری کنند.

علیرغم این توصیه‌ها برخی منتخبان بعد از ورود به صحن، ماسک و دستکش خود را کنار گذاشتند و به خوش و بش معمول با یکدیگر پرداختند.

از منتخبان مجلس خواسته شده در صورت تمایل به اعلان کاندیداتوری آن را به هیأت رئیسه سنی و اداره کل قوانین اعلام کنند.

آغاز مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم با نواختن سرود جمهوری اسلامی همراه بود. همچنین در میانه برخی سخنرانی‌ها تصاویری از محمدعلی رمضانی منتخب فقید آستانه اشرفیه و فاطمه رهبر منتخب فقید تهران در مجلس یازدهم در مانیتورهای مجلس به نمایش گذاشته شد تا یاد آن‌ها گرامی داشته شود.

پس از استقرار حجت‌الاسلام تقوی در جایگاه ریاست و روح‌الله نجابت و محسن فتحی در جایگاه دبیران هیأت رئیسه سنی اولین جلسه مجلس یازدهم به صورت رسمی آغاز شد.

حجت‌الاسلام تقوی رئیس سنی مجلس در این مراسم اعلام کرد که با توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا منتخبان مجلس یازدهم به زیارت حرم بنیان‌گذار امام (ره) نخواهند رفت و به جای آن در پایان جلسه بر سر مزار شهدای گمنام مجلس حاضر می‌شوند و به آن‌ها ادای احترام خواهند کرد.

بخش قابل توجهی از سخنان رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه نیز مربوط به موضوع کرونا بود.

حسن روحانی در سخنان خود اعلام آمادگی کرد که با همکاری مجلس اهداف نظام و منویات رهبری محقق شود.

پس از سخنرانی رئیس جمهور، حجت الاسلام تقوی رئیس فعلی مجلس نیز ابراز امیدواری کرد که فصل جدیدی از همکاری قوای مقننه و مجریه برای حل مشکلات کشور آغاز شود.

رئیس جمهور پیش از مراسم تحلیف جلسه مجلس را ترک کرد.

در ادامه ۲۶۸ منتخب مجلس برای ایفای وظایف نمایندگی سوگند یاد کردند.

مهمانان مراسم افتتاحیه نیز بعد از برگزاری مراسم تحلیف مجلس را ترک کردند.

در هنگام خروج حجت الاسلام محمدی گلپایگانی از جلسه، تقوی رییس سنی مجلس خطاب به وی گفت: سلام نمایندگان مجلس یازدهم را خدمت رهبری برسانید منتظر دعای ایشان هستیم.

در پایان ۱۵ شعبه بررسی اعتبارنامه‌های نمایندگان تعیین و اعلام شد. همچنین نمایندگان در رای گیری استمزاجی با برگزاری دومین جلسه مجلس در روز پنجشنبه هشتم خرداد موافقت کردند.

پس از به صدا درآمدن زنگ پایان اولین جلسه مجلس نمایندگان بر مراز شهدای گمنام مجلس حاضر شدند و با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری