کد خبر: ۲۴۱۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از پنج میلیون و 372 هزار نفر عبور کرد.
ویروس کرونا در حالی که از محدودیت‌ها و مقررات قرنطینه به تدریج در برخی نقاط جهان کاسته می‌شود، همچنان در قلمرو‌های جدیدی شیوع می‌یابد و قربانی می‌گیرد. شمار مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان از پنج میلیون و 372 هزار نفر عبور کرد.

به گزارش اعتدال، روند افزایش مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در 215 کشور مختلف جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد.

تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-۱۹ به 342 هزار و 634 نفر رسیده و تاکنون ابتلای پنج میلیون و 372 هزار و 745 نفر نیز به این بیماری تأیید شده است.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها بیش از دو میلیون و 225 هزار و 418 نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

تاکنون در چندین کشور درگیر با بیماری کووید-۱۹ محدودیت‌های اعمال شده برای کنترل شیوع این بیماری برداشته شده و علاوه بر بازگشایی کسب و کارها، امکان سفر و تردد برای افراد فراهم شده است.

آمریکا همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین روسیه و برزیل به لحاظ تعداد مبتلایان در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌ و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده است. ویروس کرونا هم اکنون در کشورهای آمریکای جنوبی به خصوص برزیل،‌ پرو و شیلی در حال پیش‌روی است.

برزیل با افزایش شمار مبتلایان جدید خود از اسپانیا در جدول کشورهای درگیر کرونا پیشی گرفته و در رتبه سوم جهان قرار گرفته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز شنبه 3 خرداد 1399 (23 مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار جانباختگان و مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان
شمار جانباختگان و مبتلایان به کووید-19 در سراسر جهان

اروپا و تداوم گشایش‌ها
اغلب کشورهای اروپایی به مسیر در پیش گرفته شده برای کاهش محدودیت‌ها ادامه می‌دهند به نحوی که برخی از بحران زده ترین کشورهای قاره سبز از حیث ابتلا به ویروس و شمار مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ همچون ایتالیا و اسپانیا به تدریج خود را برای میزبانی از جهانگردان خارجی آماده می کنند.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا روز شنبه اعلام کرد که کشورش از ماه ژوئیه پذیرای توریست‌های خارجی است و مسابقات فوتبال باشگاهی در این کشور موسوم به لالیگا نیز از روز هشتم ژوئن از سر گرفته می‌شود.

برخی مقرارات قرنطینه نظیر ممنوعیت صرف غذا در محیط باز و اجتماع بیش از ده نفر در دو شهر مادرید، پایتخت و بارسلون نیز قرار است از روز دوشنبه برداشته شود.

در بریتانیا مهم‌ترین خبر به دردسر تازه‌ای مربوط می‌شود که مشاور ارشد بوریس جانسون برای نخست وزیر این کشور فراهم کرده است.

دومینیک کامینگز، مسئول امور راهبری ساختمان شماره ۱۰ خیابان داونینگ که از وی به عنوان دست راست نخست وزیر بریتانیا نام می‌برند در حالی که خود نشانه‌های ابتلا به ویروس کرونا را داشته مقرارت قرنطینه را نادیده گرفته و برای دیدن والدینش مسافتی ۴۰۰ کیلومتری را پیموده است.

بوریس جانسون هم اکنون به دلیل تخلف این فرد مورد اعتماد کابینه‌اش تحت فشار شدید مخالفان دولت قرار دارد. گفتنی است که در بریتانیا شمار جان باختگان ویروس کرونا از مرز ۳۶ هزار نفر عبور کرده است.

دولت بریتانیا همچنین اعلام کرده است که مسافران خارجی که از هشتم ژوئن پا به این کشور بگذارند را به مدت دو هفته در قرنطینه قرار می‌دهد.

روسیه اما هم اکنون فراگیرترین نقطه از خاک اروپا از حیث ابتلا به ویروس کرونا است. مقامات دولتی در روسیه اعلام کردند که طی بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۹ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس را شناسایی کرده‌اند.

آمریکای لاتین کانون جدید شیوع ویروس
سازمان جهانی بهداشت با توجه شمار روز افزون موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹، آمریکای لاتین را به عنوان کانون جدید همه‌گیری ویروس کرونا معرفی کرده است.

پرو پس از برزیل دومین کشور آمریکای لاتین است که ویروس کرونا به شکلی پرشتاب در آن رو به گسترش است. اغلب بیمارستان‌های شهر لیما، پایتخت پرو در آستانه تکمیل ظرفیت قرار گرفته و دولت اعلام کرده که برای کنترل و مهار بحران جاری مقررات قرنطینه را تا پایان ماه آینده میلادی تمدید می‌کند.

در شیلی طی بیست و چهار ساعت گذشته شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بیش از ۲۹ درصد افزایش یافته و قرنطینه عمومی بسیاری از شهروندان را به خصوص در محله‌های فقیرنشین از نظر تامین غذا و مایحتاج زندگی مستاصل کرده است.

نقطه اوج شیوع ویروس کرونا در آمریکای لاتین اما در کشور برزیل است که بیش از ۳۴۰ هزار شهروند را مبتلا کرده است.

مرگ بیش از 98 هزار نفر تلاش آمریکا برای حرکت به سوی بازگشایی بیشتر
آمار مبتلایان ثبت‌شده در آمریکا به یک میلیون و 656 هزار نفر نزدیک می‌شود و بیش از 98 هزار نفر هم بر اثر این بیماری جان باخته‌اند.

در حالی که شمار قربانیان ویروس کرونا طی روزهای گذشته روندی ثابت را طی می‌کند مقامات دولتی در این کشور تلاش زیادی به خرج می‌هند تا محدودیت‌های هر چه زودتر برداشته شود.

منابع رسمی در ایالات متحده از افزایش 1260 موردی مرگ جدید ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی بیست و چهار ساعت گذشته خبر دادند.

برغم تداوم آمار بالای قربانیان روزانه ویروس حدود پنجاه ایالت این کشور تحت فشار دولت به کاهش تدریجی محدودیت‌‌ها و خروج از قرنطینه روی آورده‌اند.

برزیل دومین کشور آلوده به ویروس
بر اساس آماری که مقامات رسمی برزیلدر اختیار خبرنگاران قرار دادند تاکنون 340 هزار و 887 شهروند این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

از سوی دیگر به گفته مقامات بهداشتی برزیل با افزایش 1001 موردی مرگ و میر، شمار جان‌باختگان ویروس کرونا در این کشور به 21 هزار و 678 نفر افزایش می‌یابد.

با توجه به افزایش پر شتاب شمار مبتلایان به ویروس در برزیل این کشور هم اکنون از حیث ثبت موارد ابتلا به کرونا پس از ایالات متحده آمریکا در مکان دوم جای دارد.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در روسیه از 335 هزار نفر گذشت
بر اساس گزارش های رسمی شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه با ثبت 9 هزار و 434 مورد جدید در 24 ساعت کذشته به 335 هزار و 882 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در روسیه، در 24 ساعت گذشته 139 فوتی کرونا در روسیه ثبت شد.

کرونا در اسپانیا
اسپانیا یکی از کانون‌های شیوع کرونا در جهان است. آمار از شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 28 هزار و 678 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 282 هزار و 370 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد. طی 24 ساعت گذشته 50 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در آلمان
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 179 هزار و 768 نفر رسیده است. همچنین تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به 8354 نفر افزایش یافته است. طی 24 ساعت گذشته 10 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
شمار کل جان‌باختگان ویروس کرونا در ایتالیا به 32 هزار و 735 تن رسیده است که در رتبه‌ی سوم جهان پس از آمریکا و انگلیس از لحاظ تعداد قربانیان قرار گرفته است.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در ایتالیا نیز به بیش از 229 هزار و 327نفر رسیده است که پس از ایالات متحده، روسیه، اسپانیا، انگلیس و برزیل دارای بیشترین تعداد مبتلایان در جهان است. طی 24 ساعت گذشته 119 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 28 هزار و 332 نفر و تعداد افراد مبتلا به 182 هزار و 469 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 43 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در بریتانیا؛ ۲۸۲ نفر در شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند
در بریتانیا در شبانه روز گذشته ۲۸۲ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشتند. به این ترتیب شمار کسانی که تاکنون جان خود را از دست داده اند به ۳۶ هزار و ۶۷۵ نفر رسیده است. آمار مبتلایان در بریتانیا هم ۲۵۷ هزار و ۱۵۴ نفر اعلام شده است

انتقاد رئیس پلیس و دفاع دولت بریتانیا از سفر طولانی مشاور ویژه بوریس جانسون به رغم قرنطینه
دفتر نخست‌وزیری بریتانیا و چند نفر از مقام‌های دولت از سفر طولانی دومینیک کامینگز، مشاور ویژه بوریس جانسون، دفاع کرده‌اند.

آقای کامینگز با وجود مقررات قرنطینه صدها کیلومتر سفر کرده و به شهری دیگر رفته و در خانه پدر و مادرش اقامت کرده است.

مقام‌های دولت از او دفاع کرده‌اند که به دلیل ابتلا به کرونا و بیماری همسرش، او به کمک خانواده‌اش برای نگهداری از فرزندش نیاز داشته است.

اما رئیس پلیس دورهام، که آقای کامینگز به آنجا سفر کرده، گفته کار او "نابخردانه" بوده است.

منتقدان خواهان استعفای دومینیک کامینگز هستند. تاکنون چند مقام به دلیل نقض مقررات قرنطینه وادار به استعفا شده‌اند.

در عربستان شمار مبتلایان از 70 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 379 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 70 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 2442 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 379 نفر رسیده است.

کرونا در هند
هند از ابتلای بیش از 6629 هزار مورد جدید در شبانه روز گذشته خبر داده است. این بیشترین میزان ابتلای روزانه به کرونا از زمان شیوع همه گیری این ویروس در این کشور است.تعداد جان باختگان نیز به 3868 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 142 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

افزایش شمار موارد ابتلا درحالی اعلام شده که قرار است محدودیت های اعمال شده برای مقابله با کرونا کاهش یابد.

قرار است از دوشنبه (۲۵ مه) برخی از پروازهای داخلی با رعایت فاصله اجتماعی از سرگرفته شود. فعالیت شماری از قطارها هم از اول ماه ژوئن آغاز می شود.

ایالت ماهاراشترا و مرکز آن مومبای، از جمله مناطقی است که بشدت تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته است

برای اولین بار هیچ مورد جدید ابتلا به کرونا در چین دیده نشد
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است برای اولین بار از آغاز شیوع کرونا، طی یک شبانه‌روز هیچ مورد جدیدی از ابتلا به کرونا در سراسر چین ثبت نشده است.

علاوه بر این ظرف شبانه‌روز گذشته هیچ مورد جدید مرگ با ابتلا به کرونا نیز در چین گزارش نشده است.

قرنطینه شدید استان هوبی، که همه‌گیری کرونا از آن آغاز شد، باعث شد کرونا در خود چین چندان پخش نشود.

کرونا در تاجیکستان؛ کاهش تعداد مبتلایان و گزارش نشدن مورد جدید به طور رسمی
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از ابتلای ۱۸۷ نفر به بیماری کووید-۱۹ در شبانه‌روز اخیر در این کشور خبر داده است.

بر اساس اطلاع رسمی تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان تا عصر امروز (شنبه، ۲۳ مه) به ۲۷۳۸ نفر رسیده است. به گفته وزارت بهداشت تاجیکستان در بیست و چهار ساعت گذشته ۱۳۴ بیمار دیگر کووید-۱۹ در این کشور بهبود یافته و از آغاز شیوع این بیماری در مجموع ۱۲۲۳ نفر از چنگال کرونا رها یافته‌اند. اما مقامات بهداشتی تعداد جانباخته‌ها از کرونا را مثل دو روز پیش ۴۴ نفر گفته‌اند.

این در حالی است که امروز خبر مرگ چند نفر از این ویروس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. یکی از این موارد درگذشت منیره حکیموا، گوینده پیشین تلویزیون تاجیکستان است. او ۶۳ سال داشته و به گفته پزشکانش صبح امروز بر اثر ابتلا به "التهاب ریه" در یکی از بیمارستانهای شهر دوشنبه جان داده است.

آمار رسمی کرونا در ایران: افزایش شمار درگذشتگان نسبت به روز گذشته
سخنگوی وزارت بهداشت ایران آمار مبتلایان و درگذشتگان در شبانه‌روز گذشته را اعلام کرده که مطابق آن ۱۸۶۹ نفر دیگر مبتلا شده و ۵۹ نفر دیگر هم درگذشته‌اند.

به این ترتیب مجموع مبتلایان قطعی در ایران از ۱۳۳ هزار نفر گذشته و مرگ ۷۳۵۹ نفر هم با ابتلا به کووید۱۹ تایید شده است.

کیانوش جهانپور هشدار داده که وضعیت در استان خوزستان "قرمز" است.

آمار درگذشتگان روز شنبه نسبت به روز قبل افزایش داشته است.

مطابق آمار رسمی و گزارش‌های کادر درمانی در هفته‌های اخیر روند شیوع کرونا در بیشتر مناطق ایران نزولی شده بود و شمار درگذشتگانی که ابتلایشان به کرونا تایید می‌شد به زیر ۴۰ نفر رسیده بود.

ادامه بازگشایی‌ها در ایران
ایران در ادامه کاهش مقررات قرنطینه و رفع محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا همزمان با عید فطر از روز یکشنبه به تدریج اماکن مذهبی و مکان‌های فرهنگی را بازگشایی می‌کند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران همچنین از بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی به مناسبت تعطیلی‌‌های عید فطر خبر داده است.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز از برگزاری نماز عید فطر در ۲ هزار بقعه متبرکه وامامزاده کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داده و تاکید کرده که حضور در صحن‌های اماکن زیارتی بعد از عید فطر بلامانع خواهد بود.

از سوی دیگر بنا به اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، رستوران ها و سلف سرویس ها بعد از عید سعید فطر یعنی روز دوشنبه ( پنج خرداد) می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

هشدار 'وضعیت قرمز' کرونا در جنوب استان فارس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در جنوب استان فارس خبر داده است.

او هشدار داده که این منطقه در آستان "وضعیت قرمز" است.

'وضعیت قرمز' شیوع کرونا در ایرانشهر و چابهار
محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، در استان سیستان و بلوچستان ایران، می‌گوید ایرانشهر و چابهار از حیث شیوع کرونا در "وضعیت قرمز" هستند.

امینی فرد از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و مراجعه بیماران با مشکلات تنفسی در این دو شهر و مناطق اطرافشان خبر داده است.

او گفته دستورالعمل‌های بهداشتی آن طور که باید رعایت نمی‌شوند.

افغانستان و سیر صعودی مبتلایان
وزارت صحه عامه در افغانستان روز شنبه اعلام کرد که ۷۸۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی و ثبت شده است. بر اساس این گزارش با آمار جدید ارائه شده شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۹۹۸ نفر افزایش می‌یابد.

بیماری کووید ۱۹ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا همچنین طی دوره زمانی یاد شده ۱۱ قربانی جدید در افغانستان گرفته که با این احتساب شمار جان باختگان ویروس کرونا در این کشور به ۲۱۶ می‌رسد.

اولین مورد مرگ با ابتلا به کرونا در نوار غزه
مقام‌های بهداشتی در نوار غزه اعلام کرده‌اند که یک نفر در این منطقه با ابتلا به ویروس جدید کرونا درگذشته است.

فردی که جانش را از دست داده زنی هفتاد و هفت ساله بوده که از مصر وارد غزه شده بود.

با توجه به تراکم بالای جمعیت در نوار غزه و دسترسی اندک آنها به تجهیزات پزشکی و درمانی، نگرانی‌هایی از ابعاد احتمالی شیوع کرونا در آن ابراز شده است.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 107 هزار 470 نفر مبتلا و 3 هزار و 251 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

برچسب ها: ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، کرونا ، کروناویروس ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس جدید ، کرونای جدید ، کرونا ویروس ، مبتلایان به بیماری کووید 19 ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، کووید 19 ، شمار قربانیان کروناویروس جدید ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری